مسبی
هــارد 4 ترابايتي از راه رسيد

هــارد 4 ترابايتي از راه رسيد

ویرایش: 1391/9/8
نویسنده: سیما5862
تا چند سال پيش گيگا بايت بيشترين واحد ذخيره سازي اطلاعات بر روي هارد ديسک ها بوده است. امپراطوري گيگابايت بر روي واحد هاي ذخيره سازي اطلاعات به قدري گسترده بود که حتي در آن زمان در بسياري از دانشگاه ها هم نيازي به تدريس واحدي بزرگتر از گيگابايت ديده نمي شد.
اما با ورود هاردهاي يک ترابايتي تمام قواعد اين بازي تغيير کرد، چرا که اين هاردها دستيابي به ناممکن ها را ممکن کردند.

توقع بالا رفته است و نياز به هاردها با حجم بالا تر نيز احساس مي شود.

البته در اين مدت نه تنها حجم ذخيره ي اطلاعات بيشتر نشده، بلکه محققان به فکر افزايش سرعت اطلاعات و امنيت اطلاعات ذخيره سازي شده بر روي آنها نيز بوده اند.
از جمله اقداماتي که براي افزايش انتقال داده بيشتر به چشم مي آيد مي توان به استفاده از هارد هاي SSD و يا پورت USB 3 در هاردهاي اکسترنال اشاره کرد.

اما انگار هاردهاي يک ترابايتي هم ديگر جوابگوي ما نيستند چرا که توليد و عرضه به بازار هاردهاي چهار ترابايتي نيز آغاز شده است.

اين هارد چهار ترابايتي توسط شرکت وسترن توليد و روانه ي بازار شده است قيمت اوليه ي اين هاردها 339 دلار است.

اما نگاهي به برخي از مشخصات اين هارد جديد بيندازيد.

اين هارد جديد با دو کابل sata و سرعت 6 گيگا بايت بر ثانيه به کامپيوتر متصل مي شود و از کش 64 مگا بايتي بهره مند است، فعلا تنها نسخه ي داخلي و يا همان اينترنال هارد توليد شده است، اما مطمئنا نسخه ي اکسترنال آن نيز به زودي توليد مي شود.


منبع:

http://www.1doost.com/Post-10298.htm

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره هــارد 4 ترابايتي از راه رسيد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: هارد ، 4 ترابايت ، ديسک ، اطلاعات ، ذخيره اطلاعات ، شرکت وسترن ، اکسترنال ، اينترنال ، يو اس بي ، اس اس دي ،