مسبی
آبشار سنگان تهران

آبشار سنگان تهران

ویرایش: 1391/9/7
نویسنده: سیما5862
اگر اهل کشف ديدني هاي جديد هستيد و دوست داريد يک منطقه کوهستاني و سرد را در اين روزهاي پاييزي تجربه کنيد، پيشنهاد مي کنيم به آبشار سنگان در نزديکي پايتخت فکر کنيد. جايي که فرصت خوبي براي يک سفر يک روزه کوتاه به شما مي دهد و خستگي هاي زندگي پرتنش تهراني ها را از آنها دور مي کند.
آبشار سنگان در شمال غرب روستايي به همين نام، حدود 20 کيلومتري شمال غرب تهران و در دامنه‌هاي قله پهنه‌حصار قرار دارد. اين آبشار 2575 متر از سطح دريا ارتفاع دارد و در شمال آن قله پهنه حصار واقع شده است.
براي ديدن آبشار سنگان، بايد به قدر کافي اهل کوه نوردي و دره نوردي باشيد و البته از سرما و آب هم وحشت نداشته باشيد چون دره سنگان يکي از دره‌هاي پر آب اين منطقه است و آبشار سنگان، همانطور که از اسمش پيدا است، در يک منطقه سنگي قرار گرفته است.
روستاي سنگان هم که نزديک ترين روستا به اين آبشار به حساب مي آيد، روستايي کوهستاني و بسيار زيبا در مسير جاده کن، شمال غربي تهران و کمي بالاتر از سولقان است که به جز دره و آبشارش، يک امامزاده هم دارد.

کي سفر کنيم؟

اوج شکوه و زيبايي آبشار سنگان در ماه‌هاي فروردين و ارديبهشت است اما اگر اين روزها هم سري به اين آبشار بزنيد، زيبايي هاي بسياري براي تماشا خواهيد داشت. اين آبشار در زمستان با يخ زدن شکلي بسيار متفاوت و جالب به خود مي‌گيرد که حتما بايد از نزديک ببينيد. البته اگر تحمل سرماي هوا را داريد!
براي ديدن آبشار سنگان، بايد به قدر کافي اهل کوه نوردي و دره نوردي باشيد و البته از سرما و آب هم وحشت نداشته باشيد چون دره سنگان يکي از دره‌هاي پر آب اين منطقه است و آبشار سنگان، همانطور که از اسمش پيدا است، در يک منطقه سنگي قرار گرفته است
مسير دسترسي به آبشار سنگان

براي دسترسي به آبشار سنگان از سمت کرج و غرب تهران پس از ميدان دهکده المپيک به سمت شرق در اتوبان همت حدود 3 کيلومتر طي مسير مي نماييد و از محل ميدان دوم شهران که البته ديگر ميدان حذف گرديده بسمت کن وارد مي شويم.
در ادامه از طريق خيابان کوهسار به سمت امامزاده داوود و پس از حدود 10 کيلومتر در سه راهي به سمت چپ جاده که تابلو جهت سنگان را نشان مي دهد حرکت کرده و در مسير روستاي سنگان پايين و آنگاه به روستاي سنگان بالا مي رسيم. توجه داشته باشيد در ايام تعطيل ترافيک ماشين ها زياد شده و امتداد پارک خودرو به بيرون روستاي در کنار جاده خاکي هم مي رسد.
از سمت شرق تهران انتهاي بزرگراه آبشناسان (ايرانپارس ) در منتهي اليه غرب به ابتداي خيابان کوهسار مي رسيد و بقيه مسير و از جنوب هم از طريق خيابان ستاري به ايرانپارس و سپس خيابان کوهسار خواهيد رسيد.

لوازم مورد نياز

کفش مناسب کوهپيمايي، کوله پشتي يک روزه، لباس مناسب کوهپيمايي، پانچو (يا لباس ضد باران)ظرف بطري آب، زير انداز، چراغ قوه، کرم ضد آفتاب، عينک و کلاه، غذاي قابل حمل در کوله، باتوم (يک جفت)، دستکش، جوراب اضافه، گتر.


منبع:

http://irantoorism.akairan.com/iranshenasi-irangardi/tehran-didaniha/201211616556.html

امتیاز دهی به مقاله
آبشار سنگان تهران
آبشار سنگان تهران
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره آبشار سنگان تهران نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: ابشار سنگان ، ابشار ، اب ، کوهستاني ، کوهنوردي ، روستا ، درهنوردي ، سنگ ، روستا ، دره ، دهکده المپيک ، کوهسار ، گردش ، سفر ، ظرف اب ، چراغ قوه ، امام زاده