مسبی
جايزه‌ براي قهرماني که هميشه مي‌خندد

جايزه‌ براي قهرماني که هميشه مي‌خندد

ویرایش: 1391/9/7
نویسنده: مورینتز
مکس پدلتي پسربچه دوساله‌اي است که با وجود ابتلا به سرطان خون حاد، سندروم داون و ديگر انواع بيماري‌ها، خنده هرگز از لبانش پاک نمي‌شود.
مرکز مطالعات سرطان بريتانيا به خاطر اينکه اين کودک دوساله که به لوسمي حاد ميلوئيدي مبتلا است،‌همواره در حال خنديدن است جايزه‌اي به او داده است تا لبخند را بر روي لبانش حفظ کند.

اين جايزه ويژه مرکز سرطان بريتانيا به خاطر توانايي وي براي خنديدن در تمامي مراحل مبارزه با اين بيماري حاد بوده است. بيماري سرطان خون ميلوئيدي حاد نوعي از سرطان است که گلبول‌هاي سفيد خون و مغز استخوان را درگير مي‌کند. بيماري وي در سپتامبر 2011 تشخيص داده شد و اين خردسال طي اين دوران با چالشهاي زيادي مواجه شد،‌از جمله 14 بار به ذات‌الريه مبتلا شد.
مکس درحالي متولد شده است که حفره‌اي در قلبش وجود داشت و به خاطر ابتلا به هيپرتوني و سندروم داون از محدوديت‌هاي حرکتي بسياري برخوردار است. با اين وجود مرکز مطالعات سرطان بريتانيا جايزه ستاره کوچک اين مرکز را به خاطر اينکه لبخند هرگز از چهره اين خردسال پاک نمي‌شود به او اهدا شد.

درحال حاضر،‌مکس کوچک پس از دريافت شيمي درماني درحال بهبودي به سر مي‌برد. جايزه ستاره کوچک نشانه‌اي براي نمايش دادن چالش‌هايي است که بيماران خردسال سرطاني با آنها مواجه مي‌شوند و همچنين نمادي براي جمع‌آوري کمک‌هاي مالي براي انجام تحقيقات بيشتر براي درمان اين بيماران است


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2127

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره جايزه‌ براي قهرماني که هميشه مي‌خندد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: درمان سرطان ، سندروم داون ، هيپرتوني ، شيمي درماني ، جايزه براي پسر بچه دو ساله ، تأثير خنده ، شاد زيستن