مسبی
مسواک زدن غلط ميناي دندان را از بين مي‌برد

مسواک زدن غلط ميناي دندان را از بين مي‌برد

ویرایش: 1391/9/4
نویسنده: مورینتز
مينا يکي از حياتي‌ترين بافت‌هاي بدن است که مي‌تواند ساليان سال به بدن انسان خدمت کند اما همين بافت ارزشمند ممکن است در اثر مسواک زدن غلط از بين برود.
يک دندانپزشک با هشدار به اينکه فشار دادن مسواک بر روي دندان‌ها، ميناي دندان را از بين مي‌برد، گفت: مينا يکي از حياتي‌ترين بافت‌هاي بدن است که مي‌تواند ساليان سال به بدن انسان خدمت کند اما همين بافت ارزشمند ممکن است در اثر مسواک زدن غلط از بين برود.

شاهرخ رسولي تبار مهمترين عامل را در انتخاب مسواک، نرم بودن آن عنوان کرد و اظهار داشت: مسواکي که انتخاب مي‌کنيم بايد داراي موهاي نرم و يکدست و دسته آن بدون زاويه باشد.وي با اشاره به اينکه قبل از مسواک زدن بايد نخ دندان کشيده شود، اظهار داشت: با مسواک زدن فقط مي‌توان سطوح بيرون، درون و روي دندانها را تميز کرد اما براي تميز کردن ميان دندانها بايد از نخ دندان استفاده شود.

رسولي تبار افزود: طول نخ دندان بايد کوتاه باشد تا بتوان آن را بهتر کنترل کرد، در صورت بلند بودن طول نخ دندان ممکن است نتوان آن را کنترل کرد و موجب آسيب و زخم در پوشش نازک لثه ميان دندانها شود.وي ادامه داد: بهتر است با نخ دندان دايره‌اي درست کرده، آن را دور دندان بيندازيم و به وسيله کنترل توسط دو انگشت دندانها را نخ بکشيم.

به گفته اين دندانپزشک، بايد اجازه داد تا خميردندان به خوبي در دهان کف کند سپس با يک مسواک نرم به آرامي پلاک ايجاد شده بر روي دندانها را پاک کرد.رسولي تبار ادامه داد: بايد به مسواک زدن يک نظم خاص داد به گونه‌اي که سطوح درون، بيرون و روي دندانها به ترتيب از پلاک، پاک شوند.وي افزود: بايد سعي شود دندانها را در قسمتي که احتمال جمع شدن پلاک بيشتر است به خوبي تميز کرد که اين قسمتها شامل پشت دندانهاي جلويي، قسمتهاي پايين دندانها و دندانهاي عقبي است.

اين دندانپزشک با هشدار به اينکه فشار دادن مسواک بر روي دندانها ميناي دندان را از بين مي‌برد، اظهار اشت: مينا يکي از حياتي‌ترين بافت‌هاي بدن است که مي تواند ساليان سال به بدن انسان خدمت کند اما همين بافت ارزشمند ممکن است در اثر مسواک زدن غلط از بين برود.

وي افزود: مينا در تاج دندان داراي ضخامت 2.5 ميليمتر است که اين ضخامت در کمر دندان 0.25 تا 0.5 ميليمتر است که مي‌تواند به راحتي در اثر مسواک زدن غلط و فشار دادن مسواک بر روي دندانها از بين برود.اين دندانپزشک زمان مناسب را براي يک مسواک زدن خوب 10 تا 15 دقيقه عنوان کرد و افزود: هر زمان که پلاک بر روي دندانها ايجاد شود نياز است که دندانها مسواک شوند تا پلاک ايجاد شده بر روي آنها برداشته شود اما دوبار مسواک زدن درست و با آرامش در طول روز قادر خواهد بود تمام مسواک نزدن‌ها را پوشش دهد.

وي استفاده از مواد ساينده‌اي مانند پودر و سفيد کننده‌هاي دندان را موجب نابودي و صدمه به ميناي دندان عنوان و توصيه کرد: اگر اطلاعات پايه افراد در زمينه استفاده از اين مواد ضعيف است، استفاده از آنها مي‌تواند ضرر بيشتري به همراه داشته باشد.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2095

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مسواک زدن غلط ميناي دندان را از بين مي‌برد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مسواک زدن صحيح ، روش مسواک زدن ، روش غلط مسواک زدن ، ميناي دندان ، شستشوي دهان و دندان ، خمير دندان ، دندانپزشک ، بيماري هاي دندان