مسبی
ترسناک ترين کوير دنيا در ايران محل زندگي جن و شيطان!! + عکس

ترسناک ترين کوير دنيا در ايران محل زندگي جن و شيطان!! + عکس

ویرایش: 1391/9/2
نویسنده: وهیار
تا به حال چيزي از کوير ترسناکي که مردم محلي ادعا مي کنند محل زندگي ارواح و اجنه است و هر انساني از آنجا عبور کند گرفتار ارواح شده و زنده نمي ماند شنيده ايد؟ شايد اين اعتقاد قديمي ها به اين دليل باشد که در گذشته افرادي بدون در نظر گرفتن شرايط سخت سفر به اين کوير راهي آن شده اند و هرگز بازنگشته اند.

کوير« ريگ جن» از صعب العبورترين نواحي دنيا، منطقه کويري و پر از تپه هاي شني و باتلاق هاي نمکي است. مردم محلي معتقدند اين سرزمين نفرين شده است. در قديم کاروان ها و مسافران هرگز از اين کوير عبور نمي کردند. در حال حاضر در اين منطقه هيچ علايمي از حيات ديده نمي شود.

کوير «ريگ جن» در جنوب غربي و غرب دشت کوير، جنوب سمنان، جنوب شرق گرمسار، شرق منطقه حفاظت شده کوير، شمال انارک و غرب جندق قرار گرفته است و وسعتي برابر با 3800 کيلومتر مربع دارد. هيچ گونه چشمه يا چاه آبي در اين منطقه وجود ندارد. در بيشتر نقشه ها نامي از اين منطقه نبرده شده است.تنها دو کوير شناس اروپايي در گذشته در سفرنامه هاي خود به وجود چنين کويري در ايران اشاره اي کرده اند.

قديمي ها معتقد بودند، اين سرزمين نفرين شده و پايگاه شيطان ها و ارواح پليد است. مردمي که در اطراف اين کوير زندگي مي کنند بر همين باور هستند.اين مردم محلي مي گويند هر کسي که وارد اين سرزمين شده زنده نمانده و ناپديد شده است.بعضي ها مي گويند شايد اين افراد درون باتلاق هاي نمکي گرفتار شده يا از تشنگي تلف شده اند.

اسون هيدن کويرنورد معروف در سفر خود در سال 1900به ايران از سفر به اين ناحيه اجتناب کرد.آلفرنس گابريل توانست در سال1930از عرض آن عبور کند. علي پارسا، فارغ التحصيل علوم رايانه از دانشگاه صنعتي شريف همراه با گروهش توانست از طول اين کوير چند بار عبور کند.

اين منطقه بدون هرگونه پوشش گياهي و جانوري است و تا به حال گزارشي درباره حيوانات احتمالي که امکان زندگي شان در اين منطقه وجود دارد ارايه نشده است.


منبع:

http://www.irangrand.ir/archive/17647/ترسناک-ترين-کوير-دنيا-در-ايران؛-محل-زند/

امتیاز دهی به مقالهترسناک ترين کوير دنيا در ايران محل زندگي جن و شيطان!! + عکس
ترسناک ترين کوير دنيا در ايران محل زندگي جن و شيطان!! + عکس
نظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


يه بنده خدا (19:01   1391/9/5)

آره؟ کد: 117


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ترسناک ترين کوير دنيا در ايران محل زندگي جن و شيطان!! + عکس نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ترسناک ، کوير دنيا ، ايران ، جن و شيطان ، محل زندگي جن و شيطان ، ترسناک ترين کوير دنيا ، عکس