مسبی
قابل توجه والدين ايراني سلامت رواني فرزندانتان در خطر است

قابل توجه والدين ايراني سلامت رواني فرزندانتان در خطر است

ویرایش: 1391/9/2
نویسنده: امیرمارکت
اين مقاله با مطالعه چند وبلاگ فارسي و برداشت شخصي خودم از آسيب هاي فضاي مجازي مي نويسم ، حتما پدر و و مادر دلسوز اين مقاله را براي مصون بودن فرزندانشان بخوانند.
سايت‌هاي غير اخلاقي زيادي وجود دارند. چه به ما بربخورد و چه بر نخورد اين سايت‌ها به زبان فارسي هم وجود دارند و آمارهاي غير رسمي نشان مي‌دهد که مشتري هم دارند.
اگر فرزندانتان اكانت هاي سايت بازكن (عبور ازفيلترينگ كه مجاني يا سرورهاي خريداري شده ) تهيه مي كند در معرض خطرهاي نابه هنجاري قرار مي گيرند
با پاک کردن صورت مسأله چيزي عوض نمي‌شود. همشهري مثبت درپرونده‌اي به بررسي سايتهاي غير اخلاقي، اعتياد به آنها و راه‌هاي مقابله با اين آسيب رواني مي‌پردازد اين نشريه در بخشي از مطلب خود با عنوان شايد براي شما هم اتفاق بيافتد آورده است.
هرزه‌نگاري اينترنتي مقدمه يک بيماري فراگير روان‌شناختي به نام اعتياد جنسي است. براي همين چندين محقق روان‌شناس ته و توي اين مشکل را درآورده‌اند و مراحل مختلف بي بندوباري را شرح داده‌اند. در اين دو صفحه مي‌خواهيم اين مراحل پيش رونده را شرح دهيم تا هم شما پيشاپيش از عوارض آن آگاه شويد و انگيزه بيشتري براي پيشگيري داشته باشيد و هم با راه‌هاي درمان آن آشنا شويد.
مرحله اول: اعتياد
وابستگي آن‌لاين
اولش اين جوري است که شما براي کنجکاوي به يکي از سايت‌هاي غير اخلاقي که لينک‌هايشان اين طرف و آن طرف زياد ريخته‌اند، مراجعه مي‌کنيد. اما اين پايان ماجرا نيست. اين تصاوير و متن‌ها آن قدر قدرت تخيل شما را به کار مي‌اندازند که شما بار‌ها و بارها، دوباره و دوباره به آن سايت‌ها مراجعه مي‌کنيد. فرد در ذهن خودش اين تصويرها و داستان متن‌ها را بارها و بارها در ذهن خود تصور مي‌کند و تحريک مي‌شود. جالب اينجاست که افراد تحصيل‌کرده با هوش، شايد به خاطر قدرت تصور بالاترشان در مقابل اين سايت‌ها آسيب‌پذيرترند. خلاصه اينکه يک دفعه فرد به خودش مي‌آيد و مي‌بيند که واقعا به اين سايت‌ها معتاد شده است. دقيقا مانند مصرف‌کننده‌هاي مواد، معتادان به اين سايت‌ها هم ديگر با ديدن مثلا يک عکس يا فيلم در شبانه روز راضي نمي‌شوند و وقت بيشتر و بيشتري را صرف تصاوير غير اخلاقي و غير اخلاقي تر مي‌کنند و البته کم‌کم عوارض اين اعتياد گريبان خانواده و شغل فرد را هم مي‌گيرد.
مرحله دوم: تشديد
هر چه غير اخلاقي بهتر
همان‌طور که در مرحله قبل هم توضيح داده‌شد، معتادان به اين سايت‌ها کم‌کم وقت بيشتر و بيشتر و تصاوير غير اخلاقي و غير اخلاقي تري را طلب مي‌کنند. اما اين فقط در فضاي مجازي اينترنت نيست. آنها کم‌کم توقعات عجيب و غريب جنسي که در نتيجه ديدن اين سايت‌ها برايشان ايجاد شده‌است را از همسر خودشان هم دارند. معلوم است که اين توقعات عجيب و غريب که فقط منحرفان جنسي از پس آنها برمي‌آيند در زندگي طبيعي برآورده نمي‌شود. اينجاست که فرد ممکن است حتي بخواهد تنوع طلبي جنسي خود را با يافتن شريک‌هاي متعدد‌تر ارضا کند. ضمن اينکه اين نوع برخورد باعث مي‌شود که همسر فرد کم‌کم از او آزرده شود و کناره‌گير‌تر شود. اين دور باطل همچنان ادامه پيدا مي‌کند و زندگي طبيعي فرد را کاملا مختل مي‌کند.
مرحله سوم: حساسيت‌زدايي
هيچ چيز زشت نيست
هر چه که فرد بيشتر پيش مي‌رود و بيشتر در سايت‌هاي غير اخلاقي غرق مي‌شود، تشخيص فضاي مجازي از فضاي واقعي و التزامات اخلاقي‌اش برايش مشکل‌تر مي‌شود. در درجه اول ديگر هيچ محتواي مستهجني براي او شوک‌برانگيز نيست. او ديگر ميخکوب نمي‌شود. هيچ چيزي برايش کريه نيست. در فضاي واقعي هم بسياري از انحرافات غير اخلاقي در ديگران براي او طبيعي به حساب مي‌آيد. قاتي شدن فضاي مجازي و واقعي براي او اين توهم را به وجود مي‌آورد که «اين کاريست که همه آن را انجام مي‌دهند». فرد ديگر قادر به درک اين نکته نيست که فضاي مجازي غير اخلاقي که او در آن سير مي‌کند را فقط يک اقليت بسيار کوچک از جامعه واقعي آن هم با هدف‌هاي بيشتر اقتصادي به وجود آورده‌اند و اين گروه کوچک به هيچ عنوان نماينده جامعه واقعي نيستند. در جامعه واقعي براي اکثريت هنوز هم آن تصاوير وقيح و ميخکوب‌کننده هستند و اين افراد معتاد به سايت‌هاي غير اخلاقي هستند که مشکل دارند و نه جامعه.
مرحله چهارم: انحراف غير اخلاقي
بدل شدن به تصاوير
در سايت‌هاي غير اخلاقي فقط به تمايلات طبيعي جنسي پرداخته نمي‌شود. بخش عظيمي از اين تصاوير و متن‌ها مربوط به کساني است که از انحرافات غير اخلاقي رنج مي‌برند. در آخرين مرحله و شديد‌ترين مرحله از اعتياد به سايت‌هاي غير اخلاقي، خود فرد هم ممکن است اين رفتارهاي انحرافي را انجام دهد. لاقيدي جنسي و انجام رفتارهاي پرخاشگرانه جنسي دو نمونه از رفتارهايي است که در نتيجه مشاهده اين سايت‌هاي غير اخلاقي انجام مي‌شود. يکي از بدترين عواقب اين مشکل روان‌شناختي اين است که نگرش‌ فرد به اطرافيانش کاملا جسمي مي‌شود. در واقع بخش عاطفي و انساني که به طور طبيعي در روابط آدم‌ها با يکديگر وجود دارد کم کم از ذهن اين افراد محو مي‌شود و او به همه فقط با ديدگاه جنسي نگاه مي‌کند.


منبع:

http://shegeft.ir/test/85-85/398-1.html

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره قابل توجه والدين ايراني سلامت رواني فرزندانتان در خطر است نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سايتهاي غير اخلاقي ، اعتياد ، تصاوير غير اخلاقي ، فضاي مجازي اينترنت ، حساسيت‌زدايي ، ديدگاه غير اخلاقي ، انحراف اخلاقي ، بخش عاطفي و انساني ، والدين ايراني