مسبی
مصرف متعادل نمک به کاهش ريزش مو کمک مي‌کند

مصرف متعادل نمک به کاهش ريزش مو کمک مي‌کند

ویرایش: 1391/9/2
نویسنده: مورینتز
منابع پروتئيني موجود در انواع گوشت مانند گوشت قرمز، مرغ و ماهي، تخم‌مرغ، لبنيات و حبوبات و سويا، بي‌ترديد در حفظ سلامت و رشد مو، ناخن و پوست نقش مثبتي دارند و رژيم‌هاي غيراصولي و سختگيرانه‌اي که نياز کافي بدن به پروتئين را برآورده نکنند، قطعاً موجب ريزش مو مي‌شوند.
تا حرف از ريزش مو مي‌‌شود، بعضي‌ها پاي تغذيه نامناسب و کمبود ويتامين و پروتئين را وسط مي‌کشند و تمام تقصير را به گردن آن مي‌اندازند و براي حل اين مشکل هم پيشنهاد مي‌کنند تا تغذيه‌تان را درست کنيد. اما پژوهش‌ها نشان داده‌اند نقش مواد غذايي، پروتئين‌ها، ويتامين‌ها و عناصر معدني در همه انواع ريزش مو تعيين کننده نيست؛ براي مثال مصرف دارو به تنهايي نمي‌تواند با ريزش موي وابسته به هورمون مقابله کند.

با اين حال، در مواردي که رژيم‌هاي غذايي نامناسب يا سوءتغذيه- که معمولا در زنان بيش از مردان ديده مي‌شود- باعث ريزش مو شده باشند، نقش اين مواد در درمان آن پررنگ‌تر مي‌شود.

بدن انسان به طور متوسط به يک گرم پروتئين به ازاي هرکيلوگرم از وزن بدن در هر روز نياز دارد؛ براي مثال شخصي با وزن 70 کيلوگرم بايد روزي 70 گرم منابع پروتئيني مصرف کند.

علاوه بر آن، کلسيم و منيزيم نيز دو عنصر مهم و اساسي در سلامت پوست، مو و ناخن هستند و لبنيات، منبع سرشار اين عناصر است توصيه مي‌شود افرادي که به هر دليلي نمي‌توانند از اين منبع استفاده کنند، بايد حتما از داروهاي مکمل کلسيم استفاده کنند تا دچار ريزش مو و ساير عوارض نشوند.

سلنيوم نيز از عناصر مهمي است که به جذب ويتامين E و ساخته شدن آنتي‌اکسيدان‌ها در بدن کمک مي‌کند و در رشد مو نيز موثر است. آجيل و غذاهاي دريايي حاوي مقدار زيادي سلنيوم هستند.

تعادل نمک وچربي

مصرف بيش از حد نمک نيز مي‌تواند باعث افزايش کار کبد و کليه و فرسودگي سيستم ايمني بدن و در نهايت ريزش مو شود.

توصيه مي‌شود به طور کلي غذاهاي کم‌چرب مصرف کنيد زيرا پژوهش‌هاي زيادي نشان داده‌اند که روند طاسي در مردان با رژيم‌هاي کم‌چرب کند مي‌شود.

غذاهاي پرچرب با افزايش دادن کلسترول که خود پيش‌ساز هورمون‌هاي جنسي مردانه و زنانه است، مي‌تواند سطح تستوسترون را بالا ببرد و باعث ريزش موها شود.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2086

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره مصرف متعادل نمک به کاهش ريزش مو کمک مي‌کند نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: کاهش ريزش مو ، مصرف نمک ، تأثير نمک بر ريزش مو ، رشد مو ، تأثير تغذيه بر رشد مو ، خواص ادويه جات