مسبی
بعد از غذا، مقدار کمي دسر يا ميوه مصرف کنيد

بعد از غذا، مقدار کمي دسر يا ميوه مصرف کنيد

ویرایش: 1391/9/2
نویسنده: مورینتز
کارشناس صنايع غذايي معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي يزد براي پيشگيري از چاقي به زنان توصيه کرد: بهتر است بعد از غذا مقداري دسر يا ميوه را بدون نگراني از چاق شدن ميل کنند. به اين ترتيب، مقدار کالري به ميزان زيادي کاهش مي‌يابد.
علي اکبر کمالي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، در خصوص تغذيه صحيح و ارتباط آن با سلامت زنان با تاکيد بر اينکه زنان سعي کنند در يک مکان آرام و دور از استرس غذا بخورند، توصيه کرد: سر و صدا و استرس باعث خوردن بيشتر و اضافه وزن مي‌شود بنابراين هنگام غذا خوردن از مکالمه‌هايي که منجر به استرس مي‌شود بپرهيزيد.

وي افزود: بنابراين زنان سعي کنند از مسائلي که آنها را عصبي و خشمگين مي‌سازد، دوري کرده چرا که عصبانيت و استرس باعث توقف روند متابوليسم و سوخت و ساز بدن مي‌شود.

وي اضافه کرد: همچنين فراموش نکنيد که از غذايتان لذت ببريد و به ياد داشته باشيد که يک غذاي لذيذ حتما نبايد يک غذاي سرشار از کالري باشد.

وي گفت: زماني سيستم متابوليسم و سوخت و ساز بدن همواره فعال است و جذب غذا کامل و سريع در بدن صورت مي‌گيرد که مصرف فيبرها را در غذاي خود فراموش نکنيم.

وي خطاب به زنان تصريح کرد: اگر غذاي پرچرب خورده باشيد با کمک فيبر مي‌توانيد چربي آن را به راحتي دفع کنيد. به عنوان مثال پس از خوردن يک گوشت چرب، حتما از سبزي‌جات و سالاد استفاده کنيد حتي اگر در غذاي شما مقداري هم نشاسته مانند برنج يا سيب‌زميني وجود دارد که در هضم غذا کمک مي‌کند، باز هم لازم است از سالاد و سبزيجات استفاده کنيد.

اين کارشناس افزود: حتي از دسر نيز مي‌توان در اين خصوص بهره برد به عنوان مثال يک قطعه نازک از يک دسر شيرين را همراه با مقداري ميوه به راحتي و بدون نگراني از چاق شدن، ميل کنيد. به اين ترتيب، مقدار کالري به ميزان زيادي کاهش مي‌يابد.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2087

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره بعد از غذا، مقدار کمي دسر يا ميوه مصرف کنيد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مصرف غذا ، غذاي پر چرب ، مصرف فيبر ، رژيم غذايي ، تناسب اندام ، هضم غذا ، استرس ، سالاد ، سبزيجات ، کالري