مسبی
آشنايي با ادويه‌ها و گياهان مفيد براي سلامت

آشنايي با ادويه‌ها و گياهان مفيد براي سلامت

ویرایش: 1391/9/2
نویسنده: مورینتز
تحقيقات جديد نشان مي‌دهد که ادويه‌ها و گياهان دارويي به بهبود سلامت کمک شاياني مي‌کنند.
استفاده از ادويه‌ها به دوران تولد حضرت مسيح برمي‌گردد. در آن زمان از ادويه براي رنگ و لعاب بخشيدن و عطر و طعم دادن به غذاها استفاده مي‌شد.

به گزارش ايسنا، تحقيقات وزارت کشاورزي ايالات متحده آمريکا حاکي از آن است که مردم آمريکا به طور سالانه حدود 3.3 پوند معادل 1.496 گرم ادويه مصرف مي‌کنند که بيش از يک چهارم اين ميزان مربوط به فلفل سفيد،‌ فلفل سياه و دانه خردل مي‌شود.

دانه خردل محتواي ترکيبات محافظ است که از رشد سلول‌هاي سرطاني جلوگيري به عمل مي‌آورد و همچنين ساير سلول‌ها را از سرطاني شدن محافظت مي‌کند.

به گزارش « ريدرز دايجست»اين ادويه‌ها همچنين اثرات بسيار شگفت‌انگيزي در کاهش حملات قلبي و يا سرطان دارند. برخي از اين ادويه‌ها و گياهان شامل زردچوبه، زنجبيل، رزماري، دارچين، تخم گشنيز و دارچين هستند. زردچوبه که از خانواده زنجبيل مي‌باشد نقش اصلي را در ايجاد رنگ زرد در ادويه کاري ايفا مي‌کند. اين ادويه يک آنتي‌اکسيدان بسيار قوي است که در کشورهاي چين و هندوستان مصرف دارويي فراواني دارد.

در روستاهاي هندوستان که مصرف اين ادويه بالاست، ميزان ابتلا به آلزايمر به طرز محسوسي پايين است. در مورد گياه زنجبيل، تحقيقات نشان مي‌دهد اين گياه اثرات بسيار مفيدي بر روي بيماري‌هاي ناشي از حرکت، مانند حالت تهوع بر اثر مسافرت با ماشين يا کشتي دارد. اين گياه مفيد همچنين در جلوگيري از حالت تهوع ناشي از حاملگي موثر است. اين گياه همچنين به دليل دارا بودن ترکيبات ضد التهابي به نام جينجرول، دردهاي ناشي از آرتريت را کاهش مي‌دهد.

گياه رزماري نيز به دليل دارا بودن ترکيبات ضد التهابي ضمن تقويت سيستم ايمني بدن، حملات آسم را نيز کاهش مي‌دهد. استفاده از رزماري در رايحه درماني به بهبود حافظه و فرآيند يادگيري کمک مي‌کند. تخم گشنيز منبع غني آهن، منيزيم و منگنز مي‌باشد. همچنين دارچين به عنوان يکي از قديمي‌ترين ادويه‌جات در کاهش التهابات موثر است. تحقيقات اخير نشان مي‌دهد که اين ادويه براي افراد مبتلا به ديابت نوع دوم مفيد است.

برخي از گياهان دارويي مي‌توانند سرطان را ريشه‌کن کرده يا رشد سلول‌هاي سرطاني را کند نمايند. وزارت کشاورزي ايالات متحده آمريکا 39 داروي گياهي را مورد بررسي قرار داده است که اين بررسي‌ها نشان مي‌دهد خانواده آويشن، شويد و رزماري بيشترين ميزان آنتي‌اکسيدان‌هاي ضد سرطان را دارا هستند.

تحقيقات ديگر نشان مي‌دهد که مصرف زردچوبه، مريم گلي، ميخک، سير، زنجبيل و فلفل قرمز در مبارزه با بيماري‌هاي مهلک مفيد هستند.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2088

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره آشنايي با ادويه‌ها و گياهان مفيد براي سلامت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: خواص ادويه ها ، درمان با ادويه ، فلفل ، نمک ، زردچوبه ، خواص گياهان دارويي ، کاهش تهوع ، تقويت سيستم ايمني بدن ، زنجبيل ، رزماري