مسبی
4 درمان خانگي براي ريزش مو

4 درمان خانگي براي ريزش مو

ویرایش: 1391/9/2
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
روغن زيتون : استفاده از روغن زيتون براي مو علاوه بر شفاف کردن موها، به رشد موهاي جديد هم کمک بسيار زيادي مي کند. سعي کنيد قبل از خواب مقداري روغن زيتون به موهاي خود بماليد و آن را با پارچه اي (مثل روسري) بپوشانيد و بخوابيد. فردا صبح موهاي خود را بشوييد . اگر چند بار اين کار را تکرار کنيد، رشد موهاي جديد را در سرتان احساس مي کنيد . يونانيان قديم از اين روش به عنوان درمان طبيعي ريزش موهاي خود استفاده مي کردند . اين کار سبب حذف باکتري ها از فوليکول هاي مو مي شود که در نهايت منجر به رشد موهاي فرد مي شود .

روغن بذر کتان : اين روغن را براي مدت 5 دقيقه بر روي سر خود به صورت حرکات دايره اي شکل بماليد. بعد از ماليدن اجازه دهيد تا روغن براي مدت 30 دقيقه بر روي موهايتان بماند. روغن بذر کتان سبب تحريک فوليکول هاي مو مي شود و با افزايش گردش خون در پوست سر، شرايط را براي رشد موها فراهم مي کند. روغن اين گياه سرشار از ويتامين است که به ترميم پوست سر هم کمک مي کند.

تخم مرغ : زرده تخم مرغ را از سفيده آن جدا کنيد و آن را بر روي پوست سر خود بماليد. اجازه دهيد زرده تخم مرغ براي مدت 20 دقيقه روي سرتان بماند. سپس سر خود را با آب سرد شستشو دهيد. هرگز از آب داغ براي شستن تخم مرغ از روي سر خود استفاده نکنيد، زيرا در اين صورت زرده تخم مرغ بلافاصله سفت مي شود. استفاده از تخم مرغ براي مو، درماني عالي براي موهاي نازک است، زيرا اين مواد مغذي سريعا جذب فوليکول هاي مو مي شود و سبب رشد موها مي شود و از ريزش موها جلوگيري مي کند .

سرکه سيب : نصف فنجان آب گرم را با نصف فنجان سرکه سيب ترکيب کنيد و با آن موهاي خود را شستشو دهيد. سعي کنيد پس از شامپو زدن موهاي خود را با سرکه شستشو دهيد. همچنين مي توانيد هنگام آب کشي موهاي خود، از سرکه استفاده کنيد. سرکه سبب بازگرداندن سلامتي موها مي شود و از شکنندگي موها جلوگيري مي کند. همچنين با افزايش گردش خون در مويرگ ها، به رشد موها کمک مي کند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 4 درمان خانگي براي ريزش مو نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: خواص روغن زيتون ، راه هاي جلوگيري از ريزش مو ، يونان ، روسري ، تخم مرغ ، روغن بذر کتان ، سرکه سيب ، خواص گياهان دارويي ، رشد مو