مسبی
نشستن طولاني کليه شما را بيمار مي‌کند

نشستن طولاني کليه شما را بيمار مي‌کند

ویرایش: 1391/9/2
نویسنده: مورینتز
اگر شما هم زياد مي‌نشينيد به اين خبر تازه توجه کنيد. محققان به تازگي اعلام کرده‌اند کساني که مدتي طولاني در طول روز مي‌نشينند، بخصوص زنان بيشتر در معرض بيماري مزمن کليه هستند. .

در اين بررسي زناني که کمتر از 3 ساعت در طول روز نشسته بودند 30 درصد کمتر از بقيه (که بيش از 8 ساعت در روز نشسته بودند) به بيماري مزمن کليه مبتلا شده بودند. البته نشستن طولاني در مردان هم مشکل کليه ايجاد مي‌کند اما ميزانش کمتر است. لازم است بدانيد ورزش منظم مانند پياده روي نيم ساعته در طول روز مي‌تواند خطر بيماري کليه را در مردان کم کند. اما براي زنان خود داري از نشستن طولاني اهميت بيشتري دارد.

همانطور که مي‌دانيد کليه اندامي است که کار تصفيه خون و دفع مواد زايد بدن را به عهده دارد. حدود 10 درصد بزرگسالان آمريکايي دچار بيماري مزمن کليه هستند که با کاهش تدريجي عملکرد کليه مشخص مي‌شود. متاسفانه مشکل به همين جا ختم نمي‌شود. بيماران مبتلا به بيماري کليه بيشتر در معرض بيماري قلب، کم خوني، بيماري استخوان و ساير بيماريها قرار مي‌گيرند. جالب است بدانيد نشستن طولاني براي همه افراد مضر است حتي براي کساني که اضافه وزن ندارند و فعاليت و ورزش مي‌کنند. بنابراين اگر مجبوريد در محل کارتان طولاني بنشينيد حتما در فواصل کار از جايتان برخيزيد و کمي در اتاق راه برويد.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2093

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره نشستن طولاني کليه شما را بيمار مي‌کند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ابتلا به بيماري کليه ، بيماري مزمن کليه ، ورزش ، خواص ورزش ، پياده روي ، تصفيه خون ، عملکرد کليه ها ، نشستن طولاني