مسبی
طرح سوال از رئيس‌جمهور متوقف شود

طرح سوال از رئيس‌جمهور متوقف شود

ویرایش: 1391/9/1
نویسنده: سما
ايشان در همين بحث به موضوع سؤال مجلس از رئيس جمهور پرداختند و خاطرنشان کردند: اين حرکت تاکنون از دو جنبه قابل تحسين و تمجيد است.

رهبر انقلاب در تشريح اين ابعاد مثبت، سؤال از رئيس جمهور و ساير مسؤلان اجرايي را نشان دهنده احساس مسؤليت نمايندگان ملت در قبال مسائل کشور دانستند و افزودند: مسئولان اجرايي نيز با اعتماد به نفس و شجاعت براي توضيح و پاسخ اعلام آمادگي کرده اند.

رهبر انقلاب افزودند: اقدام قوه مقننه در عمل به وظيفه و نيز اعتقاد قوه مجريه به صحت و صداقت اقدامات خود، امتحان خوبي براي دو قوه بود اما معتقدم اين حرکت تا همين جا کافي است و ديگر ادامه نيابد.

ايشان افزودند: مردم هم با بصيرتند و تشخيص مي دهند که ادامه اين کار، همان چيزي است که دشمن مي خواهد.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به نياز کامل کشور به آرامش خاطرنشان کردند: ممکن است عده اي از دو طرف تحت تأثير احساسات و با استفاده از وسائل تبليغ از جمله روزنامه ها و پايگاههاي اينترنتي فضا را شلوغ کنند در حاليکه همه مسئولان براي عمل به وظايفشان نياز به آرامش دارند و مردم نيز خواستار آرامش هستند و ادامه نيافتن اين مسئله نشان خواهد داد که قواي مقننه و مجريه بيش از هر چيز به وحدت و آرامش احترام مي گذارند.

حضرت آيت الله خامنه اي همچنين در سخنانشان در جمع مسئولان و فعالان شجره طيبه صالحين بسيج، تقارن هفته بسيج با حادثه عظيم عاشورا را درس آموز دانستند و افزودند: اگر حادثه جگرسوز اما عبرت آموز کربلا نبود از حقيقت اسلام چيزي باقي نمي ماند به همين علت ماجراي عاشورا بايد همواره به عنوان يک درس و يک پرچم هدايت در مقابل چشمان جامعه اسلامي باشد.

ايشان دوران دفاع مقدس را تداعي کننده گوشه هايي از فداکاري اصحاب سيدالشهدا (ع) خواندند و خاطرنشان کردند: بسيج از برجسته ترين و مهم ترين مظاهر اين فداکاريها بوده است.

رهبر انقلاب اسلامي، تشکيل بسيج را از مظاهر ژرف انديشي و حکمت الهي امام خميني (رض) برشمردند و افزودند:‌ بسيج در دفاع مقدس داراي عيار بالاي خلوص بود که امروز نيز همان عيار بالا، بايد حفظ و متجلي شود.

ايشان حفظ خلوص در دوران دفاع مقدس را آسانتر از خالص ماندن در ميدانِ پيچيده اما غيرنظاميِ مقابله با دشمنان دانستند و تأکيد کردند: بسيج در مجموعه هاي خود مراقب ايمان، ‌توکل، معنويت و روحيه فداکاري باشد.

رهبر انقلاب پرهيز از آفاتي نظير غرور، تظاهر و رياکاري را ضرورت بسيجي بودن و بسيجي ماندن خواندند و با اشاره به استمرار عمق بخشي و ارتقاي مستمر کيفيت فعاليتها افزودند: بايد از هرگونه سطحي نگري در ابعاد مختلف پرهيز کرد.


منبع:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910901000646

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره طرح سوال از رئيس‌جمهور متوقف شود نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: رئيس‌جمهور