مسبی
توليد پارچه‌هاي معطر ايراني/ لباس هايي که با يک حرکت معطر مي‌شوند

توليد پارچه‌هاي معطر ايراني/ لباس هايي که با يک حرکت معطر مي‌شوند

ویرایش: 1391/9/1
نویسنده: سامان تی 62
رئيس پژوهشکده مواد و فناوري‌هاي پيشرفته نساجي دانشگاه صنعتي اميرکبير از توليد پارچه‌هاي فاستوني معطر خبر داد و گفت: اين نوع پارچه ها با وارد شدن نيرو به آن، معطر مي‌شود.

دکتر علي‌اکبر مراتي در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجراي پروژه‌اي در حوزه نساجي، افزود: در اين پروژه تحقيقاتي موفق به معطرسازي پارچه‌هاي فاستوني شديم.

رئيس پژوهشکده مواد و فناوري‌هاي پيشرفته نساجي دانشگاه صنعتي اميرکبير به بيان نحوه معطر سازي اين پارچه‌ها پرداخت و اظهار داشت: براي اين منظور از ميکرو کپسول‌ها استفاده شده است.

وي ادامه داد: ساختار اين پارچه‌ها به گونه‌اي است که با وارد شدن نيرو به پارچه معطر مي شوند و بوي دلخواه فرد از پارچه به مشام مي‌رسد.

مراتي ادامه داد: لباس‌هايي که با اين نوع پارچه‌ها تهيه مي‌شود، با حرکت فرد و وارد شدن نيرو به آن، موجب رها شدن ميکروکپسول‌ها و در نهايت موجب معطر شدن لباس مي‎شود.

وي ماندگاري بوي اين پارچه‌ها را از ويژگي‌هاي اين نوع منسوجات ذکر کرد و ادامه داد: عطر اين نوع پارچه‌ها تا 20 بار شستشو ماندگاري دارد.

به گفته رئيس پژوهشکده مواد و فناوري‌هاي پيشرفته نساجي دانشگاه صنعتي اميرکبير اين پروژه با همکاري يکي از شرکت‌هاي توليد فاستوني و با حمايت از وزارت صنايع اجرايي شد.


منبع:

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1749534

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره توليد پارچه‌هاي معطر ايراني/ لباس هايي که با يک حرکت معطر مي‌شوند نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: توليد پارچه‌هاي معطر ، حرکت معطر ، دانشگاه صنعتي اميرکبير ، عطر ، فناوري‌هاي پيشرفته نساجي ، دانشگاه صنعتي اميرکبير