مسبی
کشف درمان جديد براي بيماري ايدز

کشف درمان جديد براي بيماري ايدز

ویرایش: 1391/8/30
نویسنده: مورینتز
سلول هاي بنيادي در چند سال اخير توانسته اند کمک زيادي به درمان انواع ناتواني ها و بيماري هاي بشري کنند. در اين ميان دانشمندان و محققان در دانشگاه « UCLA » در کاليفرنياي آمريکا به نتايج جديدي در زمينه مقابله با بيماري ايدز به وسيله سلولهاي بنيادي رسيده اند.


اين دانشمندان موفق شده اند تا در محيط آزمايشگاهي با استفاده از علم مهندسي ژنتيک تغييراتي در سلولهاي بنيادي ايجاد کرده و سلولهاي مورد نظر را به «موجوداتي مهاجم » تبديل کرده اند که در درون بدن موجود زنده سلولهاي آلوده به ويروس ايدز را از بين مي برند. در اين تحقيقات و پس از تزريق سلولهاي مورد نظر مشخص شده است که ميزان سلولهاي « T »که در بدن انسان با اين ويروس مبارزه مي کنند بيشتر شده و در عين حال تعداد سلولهاي آلوده به ويروس ايدز در نمونه ها کاهش يافته است.

تا به امروز اکثر داروهايي که که در ارتباط با « HIV» به بازار عرضه شده است به دنبال کاهش دادن سرعت پخش بيماري در بدن بوده است اما درمان جديد به دنبال نابودي کامل اين ويروس در بدن فرد مبتلا است. نتايج کامل تحقيقات اين گروه به تاريخ ?? آوريل در مجله پزشکي « PLoS Pathogens » منتشر شده است.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2049

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره کشف درمان جديد براي بيماري ايدز نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ايدز ، روش درمان ايدز ، ابتلا به ايدز ، سلول هاي بنيادين ، HIV ، ژنتيک ، ويروس ايدز ، مجله پزشکي