مسبی
قوي تر از آنتي بيوتيک

قوي تر از آنتي بيوتيک

ویرایش: 1391/8/30
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
محققان دريافتند که سير حاوي مقادير فراواني ترکيب دياليل دي سولفيد است که قدرت آن فراتر از آنتي بيوتيک هاي صنعتي است و علاوه بر آن از سرعت جذب و اثربخشي در بدن برخوردار است به گونه‌اي که اين امر ثانيه‌اي بيشتر طول نمي‌کشد و سرعت کنترل و مهار مسموميت غذايي و بهبودي را افزايش مي‌دهد.

اين محققان گفتند: نتايج تحقيقات آنها درها را به روي يافتن يک درمان موثر براي مسموميت هاي ناشي از گوشت هاي خام يا فرآوري شده افزايش مي‌دهد که اين امر به نوبه خود به طوري موثري ميانگين ابتلا به اين مسموميت ها را کاهش مي دهد.

پيش از اين متخصصان انگليسي نيز دريافته بودند که مصرف سير در پيشگيري از ابتلا به اوستئوآرتريت يا التهاب استخواني و مفصلي نقش دارد.

پژوهش ها همچنين نشان داده که ترکيبات سير مي‌تواند 60 گونه قارچ و بيش از 20 نوع باکتري را از بين ببرد که برخي همانند پنوموکوک باعث ابتلا به بيماري ذات الريه مي‌شود.

اين خواص سير به علت وجود ماده‌اي به نام آليسين است که ماده ضد ميکروبي قوي محسوب مي‌شود.

عملکرد اين ماده در سطح ريه ها بسيار قوي است زيرا اين ماده فرار در ريه ها تبخير مي‌شود و باکتري‌ها و ويروس‌ها را نابود مي‌کند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره قوي تر از آنتي بيوتيک نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: خواص سير ، مسموميت ، درمان مسموميت ، روش درمان مسموميت ، سير ، مسموميت غذايي ، آليسين ، ماده ضد ميکروبي ، التهاب استخواني ، ريه