مسبی
دركنسرت علي لهراسبي چه مشكلي براي ياس پيش آمد ؟

دركنسرت علي لهراسبي چه مشكلي براي ياس پيش آمد ؟

ویرایش: 1391/8/30
نویسنده: امیرمارکت
چت با صاحب مقاله: امیرمارکت

به گزارش تماشا اجراي دو سانس علي لهراسبي در کنسرت پاييزي اش با اولين باران شديد تهران مصادف شد. بارش شديد باران و ترافيک طبيعي تهران در چنين هوايي باعث شد خيلي از کساني که براي اين کنسرت بليت تهيه کرده بودند، با تاخير به سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي برسند. همين مسئله تاخير يک ساعته در شروع سانس دوم کنسرت لهراسبي را همراه داشت. با وجود اين برنامه ها زماني شروع شد که کل سالن پر شده بودو جاي خالي در بين تماشاچيان وجود نداشت.


آقاي پر انرژي

لهراسبي برخلاف آهنگ هايي که براي تيتراژ سريال هاي جدي تلويزيوني مي خواند، خواننده خشکي به نظر نمي رسيد. او کنسرتش را با انرژي آغاز کرد و در سراسر برنامه هوادارانش را به انرژيک بودن تشويق مي کرد و حتي در بسياري از بخش هاي کنسرت، خودش يک تنه بار شلوغ بازي هاي برنامه را به دوش مي کشيد! در زمان هايي هم که هواداران لهراسبي از او تقاضاي آهنگ هاي غمگين و عاشقانه مي کردند، به آنها مي گفت: «هر چه من مي خواهم آهنگ هاي ريتميک بخوانم، شما غمگين مي خواهيد و بعد مي گوييداين لهراسبي چرا اينقدر آهنگ هاي غصه دار مي خواند!»
يادم رفت!

در زمان اجراي قطعه «راهرو» اتفاق عجيبي براي علي لهراسبي افتاد. او در حالي که به اواسط آهنگ رسيده بود، ناگهان مکثي کرد و هاج و واج به نوازنده هايش نگاه کرد اما با خنده رو به تماشاچيان کرد و گفت: «خب مگه چيه يادم رفت!» اين عکس العمل جالب لهراسبي با تشويق مردم مواجه شد. شدت اين تشويق ها به اندازه اي بود که لهراسبي گفت: «اگر مي دانستم اينقدر تشويقم مي کنيد همه آهنگ ها را فرموش مي کردم!»

فاصله ها: آهنگ محبوب لهراسبي

در بخشي از برنامه هواداران علي لهراسبي به صورت يکصدا تقاضاي اجراي آهنگ «فاصله ها» را از او کردند. جالب اينکه لهراسبي در پاسخ به اين تقاضا گفت: «فاصله ها آهنگ محبوبمن است. خيالتان راحت! اگر امشب آن را نخوانم، خودم از در سالن بيرون نمي روم.»

تيراختور هم تشويق شد!

اجراي قطعه «تصميم» با تک نوازي فرهاد فخيم يکي از نوازندگان گروه همراه شد. لهراسبي نوازنده «باقلاما» را يکنوازنده دو رگه ايراني – استانبولي معرفي کرد و به مردم يادآوري کردکه ساز او هم يک ساز ترکي است. همين جمله کافي بود تا بخشي از سالن با شعار «تيراختور، تيراختور» تيم پرطرفدار آذري فوتبال را تشويق کنند!

اجراي قطعه «تصميم» با تک نوازي فرهاد فخيم يکي از نوازندگان گروه همراه شد. لهراسبي نوازنده «باقلاما» را يکنوازنده دو رگه ايراني – استانبولي معرفي کرد و به مردم يادآوري کردکه ساز او هم يک ساز ترکي است. همين جمله کافي بود تا بخشي از سالن با شعار «تيراختور، تيراختور» تيم پرطرفدار آذري فوتبال را تشويق کنند!

ياس کنسرت را به هم ريخت

علي لهراسبي قبل از اجراي آهنگ «هنوز عادت به تنهايي ندارم» از حضور يکي از دوستان صميمي اش در سالن خبر داد و دليل تاخير در معرفي اين مهمان ويژه را رسيدن به زمان اجراي اين آهنگ و تقديمش به اين دوست اعلام کرد. لهراسبي با دست به قسمتي از رديف اول صندلي ها اشاره کرد و فقط گفت: «ياس!» اعلام همين نام کافي بود که سالن به مرز انفجار برسد. با بلند شدن ياس در مقابل مردم، حدود 80 درصد سالن از جاي خود به سمتي که ياس ايستاده بود نيم خيز شدند و ايستاده او را تشويق کردند. از اين قسمت برنامه به بعد، در پايان هر آهنگ لهراسبي مردم با فرياد زدن نام ياس باز هم او را تشويق کردند.مردي از خطه جنوب

در بخشي از برنامه لهراسبي از يک نوازنده مهمان دعوت کرد تا روي استيج بيايد. پوست تيره و موهاي فر اين نوازنده هر چند براي همه اين تصور را به وجود آورد که او يک نوازنده خارجي است اما لهراسبي او را محمد رجب زاده معرفي کرد و از مردم خواست همه جنوبي ها را تشويق کنند. رجب زاده در اواخر برنامه با تک نوازي منحصر به فرد خودش به نوازنده محبوب حاضران در سالن تبديل شد و براي دقايقي سر آنها را گرم کرد.

همه مهمانان ويژه

جز ياس، مرتضي پاشايي و علي عبدالمالکي و مجيد خراطها مهمانان ديگري بودند که براي اجراي لهراسبي به سالن ميلاد آمده بودند. افسانه پاکرو، چهره آشناي اين شب هاي تلويزيون هم که به واسطه پخش تکيه بر باد بيشتر از قبل در بين مردم شناخته شده يکي ديگر از مهمانان اجراي سه شنبه شب باراني علي لهراسبي در سالن ميلاد بود.

«ياس» کجا رفت؟

15 دقيقه قبل از اتمام برنامه بنا بر دلايل نامعلوم مديريت و حراست سالن «ياس» را از سالن برنامه به بيرون هدايت کردند تا عده اي از حاضران اعتراض کنند. نکته جالب توجه ممانعت از عکاسي اهالي رسانه از لحظه بود. «مهران فرهادي» مسئول سالن کنسرت ميلاد نمايشگاه درباره اين رفتار و اين نوع برخورد با اين هنرمند به «تماشا» گفت: «اين دستور به هيچ وجه از سوي ما ومسئولان سالن نبودو خودمن با ايشان صحبت کردم. به ايشان گفتم تعداد زيادي از حاضران در سالن احتمالا بعد از اتمام برنامه براي گرفتن عکس با شما به سمت تان خواهند آمد. شما هم که در حال اخذ مجوز هستيد. مبادا نوع انتشار اين عکس ها در فضاهاي مجازي مشکلاتي برايتان پيش بياورد. ايشان به نظر من هنرمند بااستعداد و دوست داشتني هستند و ما خواستيم اتفاق بدي نيفتد. ايشان هم با توضيحات من گفتند: «با اين اوصاف پس بهتر است من بروم.» بعد من باز هم به ايشان گفتم که خدا نکرده اين رفتار از سوي شما اينگونه برداشت نشود که من دوست ندارم شما در سالن باشيد. ولي ايشان روي موضعشان بودند و گفتند که بهتر است من بروم و رفتند. نوع برخورد ما با ايشان هم کاملا محترمانه بود و قطعا نبايد ايشان از دست ما دلخور باشند.»
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دركنسرت علي لهراسبي چه مشكلي براي ياس پيش آمد ؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: علي لهراسبي ، ياس ، برح ميلاد ، فرهنگ و ارشاد ، تشويق مردم ، قطعه «تصميم» با تک نوازي فرهاد فخيم؛آهنگ هاي ريتميک ، آهنگ هاي غصه دار ، اواسط آهنگ ، عکس العمل جالب لهراسبي