مسبی
افسردگي دوران بارداري و مشکلات رواني آينده

افسردگي دوران بارداري و مشکلات رواني آينده

ویرایش: 1391/8/29
نویسنده: مورینتز
نتايج تحقيقات انجام شده نشان مي‌دهد که بيش از يک سوم زناني که در دوران بارداري افسرده شده به خودکشي فکر مي‌کنند و اين افسردگي عاملي براي تهديد سلامت رواني آنها در آينده مي‌شود
به گزارش مهر، در نظرسنجي صورت گرفته از 260 مادري که به افسردگي دوران بارداري مبتلا شده بودند نشان مي‌دهد که اين افراد در مقايسه با افرادي که پس از بارداري دچار افسردگي مي‌شوند در معرض خطرات رواني بسيار بزرگ‌تري قرار دارند.

از ميان زناني که در دوران بارداري خود به افسردگي مبتلا مي‌شوند تنها 22 درصد از متخصصان کمک مي‌گيرند. درحالي که کارشناسان اظهار مي‌دارند که اين گونه افراد به حمايت و پشتيباني شديد نياز دارند.

وزارت بهداشت بريتانيا اعلام کرده که قرار است تسهيلات مالي براي بهبود وضعيت مادران و کودکان اختصاص دهد بخشي از برنامه‌هاي اين وزارتخانه ويدئوهايي است که در آن مي‌توان اوليه نشانه‌هاي ظهور افسردگي دوران بارداري را شناخت.

افسردگي دوران بارداري درميان شرايطي است که کمتر شناخته شده بوده و مردم نسبت به افسردگي پس از بارداري بيشتر درباره آن صحبت مي‌کنند.

اين نظرسنجي کوچک نشان مي‌دهد که افرادي که از افسردگي در دوران بارداري رنج مي‌برند بيشتر از افرادي که پس از بارداري دچار افسردگي قرار مي‌گيرد در معرض مشکلات سلامتي رواني قرار مي‌گيرند.

براساس اين نظر سنجي 80 درصد زنان دچار افسردگي بارداري پس از بارداري نيز همچنان افسرده هستند.

حدود 56 درصد از شرکت کنندگان در اين تحقيق در بارداري اول دچار افسردگي بودند و حدود 66 درصد از آنها در بارداري دوم نيز دچار افسردگي شدند.

نيمي از اين افراد اظهار داشتند که اين بيماري موجب شده که رابطه آنها با کودک‌شان تحت تأثير قرار گيرد و 38 درصد هم اظهار داشتند که آنها براي برقراري ارتباط با کودک خود دچار مشکل بودند.

کتي وارويک مدير عامل کالج رويال مامايي اظهار داشت که اين تحقيق نشان دهنده نياز مبرم براي شناسايي و کمک به زناني است که از افسردگي دوران بارداري و پس از آن رنج مي‌برند.

وي افزود: اگر بتوانيم اين افراد را شناسايي کنيم مي‌توانيم از ايجاد مشکلات جدي‌تر رواني براي آنها جلوگيري کنيم.

سالي راسل يکي از نويسندگان اين تحقيق اظهار داشت که افسردگي و اضطراب مي تواند زندگي را براي والديني که به تازگي صاحب فرزند شده‌اند دشوار کند


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2014

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره افسردگي دوران بارداري و مشکلات رواني آينده نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: دوران بارداري ، باروري ، افسردگي ، افسردگي دوران بارداري ، درمان افسردگي ، درمان افسردگي دوران بارداري ، بيماري رواني ، معالجه افسردگي ، درمان ، علاج