مسبی
مستر بين خداحافظي مي‌کند

مستر بين خداحافظي مي‌کند

ویرایش: 1391/8/28
روآن اتکينسون، بازيگر نقش «مستر بين» مي‌گويد ديگر وقت خداحافظي اين شخصيت با تلويزيون رسيده است.
اين بازيگر 57 ساله اخيرا گفت با اينکه اين شخصيت بسيار موفق محبوبيت و جوايز بسياري براي او به همراه داشته است اما ميان‌سالي موجب شده احساس کند «بچه‌بازي درآوردن کمي غمگين» به نظر برسد.

در عوض اتکينسون تصميم گرفته مستقيم به دنياي تئاتر برود و با بازي در «Quartermaine’s Terms» نوشته سيمون گري، اولين حضور خود در نقش اصلي در تئاتر را تجربه کند. اين نمايش در وست‌اِند روي صحنه مي‌رود.

بازيگر نقش «مستر بين» گفت: «اين نقش که براي من از هر چيز ديگري از نظر مالي موفقيت‌آميز بوده، ترکيبي از بچه‌بازي و تحرک فيزيکي بود و حالا بيشتر و بيشتر حس مي‌کنم که بايد کمتر سراغ اين نقش بروم. جدا از اينکه با بالا رفتن سن توانايي جسمي آدم کاهش پيدا مي‌کند، از طرفي حس مي‌کنم وقتي کسي در 50 سالگي اداي بچه‌ها را دربياورد دچار غم و اندوه شود. بايد مراقب بود.»

اتکينسون اعتراف کرد موفقيت خارج از تصور «مستر بين»، کاراکتري که به ندرت سخن مي‌گويد، موجب شده همه او را به شکل اين شخصيت ببينند و همين بازي او در ديگر نقش‌ها را دشوار کند.

او افزود وقتي سال 2009 در نمايش «اليور!» در نقش غيراصلي فاگين در وست‌اند روي صحنه رفت دوباره عشق تئاتر در دلش زنده شد و حس کرد چقدر با اين هنر «راحت» است.

اين بازيگر در جريان مراسم افتتاحيه بازي‌هاي المپيک لندن نيز حضوري بامزه‌اي در نقش يک نوازنده پيانو داشت، او از اينکه خوراک تلويزيون و سينما براي مخاطب اتکاي صرف به فناوري و تبليغات شده گله کرد و موفقيت دني بويل در مراسم افتتاحيه المپيک را غيرمنتظره بودن آنچه بيننده مي‌ديد، توصيف کرد.

«در دنياي مدرن کمتر پيش مي‌آيد چيزي که مي‌بينيم شگفت‌زده‌امان کند. هر چيزي که در سينما و تلويزيون يا حتي تئاتر مي‌بينيم تبليغاتي است، شبيه معرفي کالاست، اغلب شيوه‌هاي سرگرمي‌سازي اينچنين شده‌اند. اينکه به تماشاي چيزي بنشيني و نداني چه چيزي در انتظارت است خيلي نادر شده و بويل توانايي خلق چنين چيزي را دارد.»

اتکينسون جدا از شخصيت «مستر بين» با خلق شخصيت «جاني انگليش» که پارودي شخصيت جيمز باند است نيز شهرت دارد.


منبع: خبر آنلاين
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مستر بين خداحافظي مي‌کند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مستربين ، خداحافظي مستربين ، مستربين خداحافظي ميکند ، روآن اتکينسون ، خداحافظي روآن اتکينسون