مسبی
استعفاي وزير راه مصر به دليل مرگ 41 دانش آموز در تصادف

استعفاي وزير راه مصر به دليل مرگ 41 دانش آموز در تصادف

ویرایش: 1391/8/27
نویسنده: سیما5862
توجه: خواندن اين خبر به برخي از مسؤولان خودمان که به هيچ وجه حاضر به ترک صندلي هاي خدمتگزاري نيستند و در قاموس شان چيزي به نام عذرخواهي و استعفا وجود ندارد ، توصيه نمي شود.
وزير راه و ترابري مصر به دليل مرگ 41 دانش آموز در تصادفي در جنوب اين کشور استعفا کرد.

به گزارش عصر ايران به نقل از خبرگزاري رسمي مصر، صبح امروز به دليل تصادف اتوبوس دانش آموزان با قطار در جنوب مصر، 43 نفر از جمله 41 دانش آموز خردسال کشته شدند.

اين خبرگزاري اضافه کرد: بعد از اين حادثه ، محمد رشاد المتيني وزير راه و ترابري مصر استعفاي خود را تسليم رئيس جمهور کرد و گفت که اين اقدام را در راستاي مسؤوليتش انجام داده است.
قبل از وزير راه و ترابري، رئيس سازمان راه آهن مصر نيز استعفا کرده بود. وزير راه و ترابري قبل از استعفاي خودش، استعفاي او را پذيرفت و وي را براي تحقيق به دستگاه هاي ذيربط معرفي کرد.

نکته قابل توجه اينجاست که اين استعفاها، تنها چند ساعت بعد از وقوع حادثه انجام شدند.

شاهدان عيني گفته اند که تقاطع جاده و ريل آهن، هنگام عبور اتوبوس مدرسه، باز بود و اين اتوبوس با قطار برخورد کرد. در اين حادثه 4 دانش آموز و دو زن هم به شدت زخمي شدند.

قطاري که در برخورد با اتوبوس مدرسه در جنوب مصر منجر به مرگ 43 نفر شد
رويترز نيز به نقل از شاهدان محلي نوشت: در اين حادثه، قطار، اتوبوس مدرسه را در مسيري به طول سه کيلومتر بر روي ريل کشيد. در اين اتوبوس 60 دانش آموز دختر و پسر حضور داشتند.

اين حادثه در شهر منفلوط در نزديکي شهر اسيوط واقع در 300 کيلومتري جنوب قاهره روي داد.

در همين حال رئيس جمهور محمد مرسي به وزيران کابينه دستور داد تا به خانواده هاي قربانيان اين حادثه، کمک کنند. او همچنين به استاندار اسيوط هم دستور داد تا تحقيقات را دراين باره آغاز کند.

مصر شاهد تلفات بسياري در جاده ها و مسيرهاي حمل و نقل خود است.


منبع:

http://www.asriran.com/fa/news/241834

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره استعفاي وزير راه مصر به دليل مرگ 41 دانش آموز در تصادف نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: دانش اموزان ، تصادف ، وزير ، وزير راه ، استعفا ، مرگ ، تصادف ، حادثه ، ريل اهن ، مدرسه ، زخمي ، اتوبوس ، قاهره ، مصر ، قطار ، حمل ونقل