مسبی
حرکت چشم انسان مي‌تواند جايگزين رمز عبورهاي فعلي شود

حرکت چشم انسان مي‌تواند جايگزين رمز عبورهاي فعلي شود

ویرایش: 1391/8/29
نویسنده: محمد ای ام

امروزه روش‌هاي مختلفي به عنوان جايگزين رمز عبور استفاده مي‌شود، به عنوان مثال در اندرويد سيستم تشخيص چهره يا الگويي که کاربر برروي صفحه مي‌کشد يا در ويندوز ?، اشکالي که کاربر برروي عکس پس زمينه رسم مي‌کند. اما به نظر مي‌رسد محققان روش جالب‌تري را کشف کرده‌اند که از طريق تشخيص حرکت چشم، عمل مي‌کند، پيش از اين اسکنرهاي چشمي وجود داشتند که امنيت بالايي نداشته و با عکس چشم، فريب مي‌خوردند اما دانشمندان معتقدند که حرکت چشم هر انسان منحصر به فرد بوده و در هر انساني با ديگري متفاوت است.


محققان علوم کامپيوتر دانشگاه تگزاس توانسته‌اند با دنبال نمودن حرکت چشم کاربر آن را به رمز عبور تبديل کنند، آنها نحوه پلک زدن يا حرکت چشم کاربر را دنبال نموده و الگوي آن را ذخيره و به عنوان رمز عبور استفاده مي‌کنند. اسکنرهاي معمولي چشم که خود چشم را مورد بررسي قرار مي‌دهند به راحتي و با تصوير چشم شخص فريب مي‌خورند و به همين دليل به اندازه کافي ايمن نيستند.

اين سيستم، حرکت چشم در زمان فوکوس کردن بين اشياء مختلف را ذخيره مي‌کند. اگر اين روش عملي شود تنها با نگاه کردن به کامپيوتر خود وارد سيستم خواهيد شد و هيچ کسي نمي‌تواند حرکت چشم شما را شبيه سازي نموده يا به نحوي رمز عبور را دور بزند.


منبع: marykhosh.persianblog.ir/post/973/
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره حرکت چشم انسان مي‌تواند جايگزين رمز عبورهاي فعلي شود نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: حرکت ، چشم ، انسان ، ، جايگزين ، رمز ، عبورهاي ، فعلي ، پسورد ، عکس ، سيستم