مسبی
خودروي بدون راننده ي گوگل

خودروي بدون راننده ي گوگل

ویرایش: 1391/8/28
نویسنده: محمد ای ام
خودروي بدون راننده ي گوگل با تأييد شهردار کاليفرنيا
از اين به بعد به صورت قانوني در خيابان ها حرکت مي کند

شهردار ايالت کاليفرنيا جري براون بالاخره سند تأييد خودروي بدون راننده‌ي گوگل را امضا کرد. با امضاي اين سند، گوگل مي‌تواند خودروي بدون راننده‌اش را که مدت‌ها روي آن کار کرده و مشغول تست آن بوده را به صورت قانوني وارد خيابان‌هاي ايالت کاليفرنيا کند. البته براي ايمني هم که شده محدوديت‌هايي در اين قرارداد در نظر گرفته شده است.

از جمله محدوديت‌ها مي‌توان به وجود يک راننده‌ي داراي گواهينامه در صندلي راننده اشاره کرد! در مواقع اورژانسي وجود يک راننده‌ي واقعي از بروز حوادث زيادي جلوگيري مي‌کند. ايده‌ي خوبي است اما اگر ماشين کنترل دستي را در اختيار راننده قرار ندهد چه مي‌شود؟


درست است که ماشين بدون راننده‌ي گوگل ما را ياد داستان‌ها و فيلم‌هاي ترسناکي مي‌اندازد که در آن دنياي ربات‌ها از کنترل بشر خراج شده و جامعه‌ي انساني در معرض خطر قرار مي‌گيرد اما اين نکته هم بايد در نظر گرفت که يک راننده‌ي بي دقت به مراتب بدتر از طرح گوگل رانندگي مي‌کند.

اما به آماري جالب در مورد آزمايشات گوگل توجه کنيد: سيصد هزار مايل (حدود 480 هزار کيلومتر) بدون هيچ تصادفي! خودروي گوگل با به کارگيري حسگر‌هاي مختلف و تعقيب مسير، به صورت خودکار هدايت مي‌شود و فقط يک بار که به صورت دستي هدايت مي‌شد، تصادف کوچکي داشته است.


منبع:

http://www.parsclubs.com/thread-77238-post-6083953.html#pid6083953

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خودروي بدون راننده ي گوگل نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: خودروي بدون راننده ، گوگل ، تأييد ، شهردار کاليفرنيا ، قانوني ، خيابان ، حرکت