مسبی
چطور بعد از دروغ، رابطه را بازسازي کنيم

چطور بعد از دروغ، رابطه را بازسازي کنيم

ویرایش: 1391/8/25
نویسنده: جوادمضاف
همه مي‌دانيم که دروغ اعتماد را از بين مي‌برد. دروغ گفتن به عزيزانمان براي آينده رابطه مي‌تواند خطرساز باشد. وقتي دروغي به همسرتان گفته باشيد، ديگر باور کردن حرف‌هايتان براي او سخت خواهد شد. بازسازي اعتماد در رابطه کار بسيار دشواري است. همه روابط قابل اصلاح نيستند اما خيلي از آنها درست مي‌شوند. ساختن دوباره اعتماد نيازمند زمان، صداقت و ثبات‌قدم است.

قدم اول:

دست از دروغ گفتن برداريد. دليل اينکه الان گرفتار اين وضعيت شده‌ايد دروغي است که در گذشته گفته‌ايد. وقتي از همسرتان خواسته‌ايد که شما را ببخشد، بدترين کاري که مي‌توانيد بکنيد اين است که به دروغ گفتنتان ادامه دهيد. دروغ گفتن، پنهان کردن حقيقت يا پيچاندن آن کمکي به اصلاح رابطه نمي‌کند، حتي ممکن است اوضاع را از ايني که هست بدتر کند. تنها راهي که مي‌توانيد به همسرتان نشان دهيد واقعاً پشيمان هستيد و مي‌خواهيد رابطه‌تان درست شود اين است که از اين به بعد صداقت کامل داشته باشيد.

قدم دوم:

تصميم بگيريد چه تغييراتي بايد در رابطه ايجاد شود. بايد بفهميد اشکال کار کجا بوده است و براي مطمئن شدن از اينکه اين اتفاق‌ها ديگر در آينده تکرار نمي‌شود چه کارهايي مي‌توان انجام داد. بعنوان مثال، آيا دروغ بخاطر نبود ارتباط خوب در رابطه و نداشتن آزادي بين حرف‌هايتان گفته شده است؟ قبل از ايجاد دوباره اعتماد در رابطه اين چيزها بايد مشخص شود.

قدم سوم:

به تمام سوالات همسرتان پاسخ دهيد. وقتي درمورد دروغتان چند سوال از شما مي‌پرسد، براي اين است که خود را با سرعت آن موقعيت هماهنگ کند. اگر واقعاً مي‌خواهيد همه چيز درست شود بايد خودتان را در اختيار او بگذاريد. بايد آسيبي که به او زده‌ايد را درک کرده و با اين اطلاعات اضافي که در اختيار او مي‌گذاريد، کمي از دغدغه‌هاي او را کم کنيد.

قدم چهارم:

حالت تدافعي نداشته باشيد. هيچوقت سعي نکنيد تقصير را از گردنتان باز کرده و گناهتان را گردن نگيريد. بهترين کاري که مي‌توانيد بکنيد اين است که مسئوليت اشتباهتان را به طور کامل بپذيريد. در اين زمان بايد پشيمان، مهربان و فروتن باشيد.

نکات و هشدارها

زمان بدهيد. التيام يافتن قلب شکسته زمان مي‌برد، درست مثل زخم‌هاي جسمي...


منبع:

http://www.mardoman.net/family/rebuildafterlie/

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره چطور بعد از دروغ، رابطه را بازسازي کنيم نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: درزوغ ، بازسازي دروغ ، رابطه خوب ، صداقت