مسبی
مصاحبه جنجالي مجله ايده آل با برزو ارجمند ( بخش اول )

مصاحبه جنجالي مجله ايده آل با برزو ارجمند ( بخش اول )

ویرایش: 1391/8/27
نویسنده: امیرمارکت

مجله ايده آل: پرسيدن سؤال‌هايي كه بار منفي دارند از برزو ارجمند برايمان خيلي سخت بود. پسر بازيگوش و دوست‌‌داشتني سريال‌هاي تلويزيوني با تصويري كه در بين مخاطبان دارد، آنقدر مثبت است كه كار ما را براي پرسيدن اين سؤال‌ها سخت‌تر كند اما گپ و گفت خودماني ما با او بهتر از آن چيزي كه فكرش را مي‌كرديم، از آب درآمد. او در صحبت‌هايش به ما گفت كاراكتري كه از برزو ارجمند مي‌شناسيم تا چه اندازه شبيه چهره واقعي‌اش در زندگي عادي است. بهتر است بيشتر از اين توضيح ندهيم؛ سؤال و جواب‌ها را بخوانيد و برزو ارجمند را بيشتر بشناسيد. اين يک بازجويي محترمانه از يک بازيگر محترم است که نشستن روي صندلي متهم، اذيتش نکرد.
تو چقدر شيريني!

برزو ارجمند در همه فيلم‌ها كاراكتر شيريني دارد. در زندگي واقعي چقدر شبيه فيلم‌هايت هستي؟

من در هر نقشي كه بازي مي‌كنم جنبه‌هاي مشترك خودم و نقشم را يكي كرده بعد به آن نقش اضافه و كم مي‌كنم. بعضي از نقش‌ها هم هستند كه هيچ وجه تشابهي بين من و آنها وجود ندارد، حتي آنجا هم سعي مي‌كنم يك چيزهايي كه در حالت‌هاي بد يا خوب روحي داشته‌ام را به ياد بياورم تا بتوانم به نقش نزديك شوم؛ معمولا اگر اين نزديكي اتفاق نيفتد نتيجه خوبي به دست نمي‌آيد. در پرونده كاري‌ام كارهاي خيلي ضعيف هم داشته‌ام كه وجه اشتراك را نتوانسته‌ام بين خودم و نقش پيدا كنم و آن كسي كه راهبر من بوده يعني كارگردان پروژه با اينكه كليت كار را در ذهن خودش حل و فصل كرده، نتوانسته من را درست راهنمايي كند.

خـودت فكـــر مي‌كني علت اينكه همه تو را با اين شخصيت شيرين و دوســت‌داشتني مــي‌شــناسند، چيست؟

در واقع هميشه تمام تلاشم را مي‌كنم كه آدم خوبي باشم اگر اسم اين كاراكتر را، كاراكتر شيرين مي‌گذاريد شايد اينطور است اما اصولا در زندگي خيلي اداي چيزي را درنمي‌آورم و بيشتر از همه خودم هستم كه شايد اين قضيه برمي‌گردد به نوع فرهنگ خانواده‌ام، نوع بزرگ شدنم و تقابلم با مردمي كه از بچگي با آنها آشنايي داشته‌ام؛ تا به امروز كه توجه بيشتري به من مي‌شود.

به عنوان يك بازيگر ترجيح مي‌دهي آن كسي كه در فيلم نمايش مي‌دهــي باشي يا دوست داري كاراكتر ديگري را بازي كني؟

قطعا آن نقشي كه در فيلم بازي مي‌كنم، من نيستم اما يكسري ويژگي‌هاي مشترك را بين خودم و نقش پيدا مي‌كنم تا بتوانم به آن نزديك شوم نه اينكه به مردم بگويم من در زندگي‌ام هم همين هستم.

ما هم دغدغه، نان شب داريم

در بيشتر نقش‌هايي كه بازي مي‌كني كاراكتر مثبت و بامزه‌اي داري؛ فكر نمي‌كني بعد از مدتي اين نقش در ذهن مردم باقي بماند؛ نمي‌ترسي كه بعد از مدتي به تكرار برسي؟

اين ماجرا به كارگردان‌ها ربط دارد. در‌واقع به كساني كه در حوزه فيلمسازي فعاليت دارند و من را به عنوان بازيگر انتخاب مي‌كنند، بستگي دارد به اينكه آنها چقدر ريسك‌پذير هستند تا از بين پيشنهاداتي كه مي‌دهند نقش كمي متفاوت از من بخواهند، چون به هر حال از اين حرفه بايد ارتزاق كني و نان بخوري.گاهي بايد نقشي را قبول كني براي اينكه احتياج مالي داري، كساني كه در اين سينما هستند و من با آنها كار كردم كه اين ريسك را كرده‌اند و آمدند روي جنبه ديگري از نوع بازي‌ام كار كردند، اتفاقا تعدادشان اصلا زياد نيست. در كل شايد 5-4 كارگردان حاضر به چنين ريسكي شوند. بيشتر كارگردان‌ها فكر مي‌كنند خب، حالا كه فلاني در اين نقش خوب بوده است دوباره همان را تكرار كند. البته تمام تلاشم اين بوده كه در يك كار شبيه كار ديگر نباشم ولي پيشنهاد بازي در نقش‌هاي مشابه متاسفانه هميشه وجود داشته و خواهد داشت.

آيا پيش آمده كه در اين مدت در نقش‌هاي منفي هم حاضر شده باشي؟

بله، برزوخان سپه‌سالار نقش مثبتي نيست اما نقش منفي به معناي بدمن را در سال 80 در فيلم «زمان شوريدگي» محمدعلي نجفي بازي كردم كه با اين حال آن تجربه را خيلي دوست داشتم.

فكر نمي‌كني براي اينكه نقش منفي بازي كني بايد كمي بدجنسي در خونت باشد و اگر اين بدجنسي را نداشته باشي بازي برايت سخت مي‌شود؟

نه، پدرم تمام عمر نقش منفي بازي كرده اما من هيچ ويژگي منفي‌اي در وجودش نديده‌ام.

از نظر انساني چطور آدمي هستي؟

اگر از خودم بگويم كه اتفاق خوبي نيست. مردم و دوستاني كه با من هستند و در موردم قضاوت مي‌كنند بايد بگويند. ولي فكر مي‌كنم هر كسي در زندگي‌اش دوست دارد تاثيرگذار و مثبت‌انديش باشد، من هم تمام تلاشم را كرده‌ام كه اين اتفاق برايم بيفتد.
آدم دلم نه عقل


منبع:

http://www.bartarinha.ir/fa/news/35740/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%BE

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره مصاحبه جنجالي مجله ايده آل با برزو ارجمند ( بخش اول ) نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: برزو ارجمند ، بازيگر ، مصاحبه؛مجله ، مجله زندگي ايده آل ، زندگي ايده آل ، سبک زندگي ، آشپزي ، مد و پوشاک ، تناسب اندام ، عكس برزو ارجمند ، مصاحبه هاي داغ روز ، بيوگرافي برزو ارجمند