مسبی
ايبوبروفن خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش مي‌دهد

ايبوبروفن خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش مي‌دهد

ویرایش: 1391/8/25
نویسنده: سیما5862
سلامت نيوز:
متخصصان علوم پزشکي آمريکا در يک مطالعه جديد دريافته‌اند که مصرف داروي مسکن «ايبوبروفن» با کاهش خطر ابتلا به سرطان مثانه مرتبط است.

به گزارش سلامت نيوز به نقل از ايسنا، اين مطالعه روي گروهي از مبتلايان به سرطان مثانه در ايالت شمالي نيوانگلند آمريکا انجام گرفته است.

متخصصان آمريکايي مي‌گويند:
آمار نشان مي‌دهد که نرخ ابتلا به سرطان مثانه و مرگ و مير ناشي از آن در اين ايالت آمريکايي نسبتا بالا است.

کارشناسان علوم پزشکي مرکز سرطان «نوريس کوتون» و دانشکده پزشکي «گيسل» در دانشگاه «دارتموت» در اين مطالعه روي 1171 شرکت‌کننده که به تازگي به سرطان مثانه مبتلا شده بودند و 1418 فرد سالم آزمايش کردند.

به گزارش يونايتدپرس، اين کارشناسان همچنين روي 39 ژن مرتبط با سوخت و ساز گروهي از ترکيبات دارويي موسوم به NSAID بررسي کرده و به طور خاص، گروه جديدي از اين ترکيبات تحت عنوان «بازدارنده‌هاي COX-2» نظير داروي سلکوکسيب را مورد آزمايش قرار دادند.
نتايج اين آزمايشات که در مجله بين‌المللي سرطان به چاپ رسيده حاکيست، مصرف مداوم داروهاي مسکن غيرانتخابي و غير آسپيريني به ويژه ايبوبروفن در درازمدت مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش دهد.

اين کارشناسان در عين حال تاييد کردند که براي دسترسي به نتايج قطعي‌تر و تجويز اين دارو براي افراد مستعد، انجام آزمايشات بيشتر الزامي است.منبع:

http://tandorosti.akairan.com/health/bimari-behdasht/2012111310732.html

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ايبوبروفن خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش مي‌دهد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: قرص ، ايبوپروفن ، مسکن ، مثانه ، سرطان مثانه ، متخصصان ، ابتلا ، تجويز ، داروازمايش