مسبی
مرتب كردن انبارها با شروع فصل سرما

مرتب كردن انبارها با شروع فصل سرما

ویرایش: 1391/8/24
نویسنده: امیرمارکت
چت با صاحب مقاله: امیرمارکت
به گزارش هفت صبح: رفته‌رفته با سرد شدن هوا، نصب و راه‌اندازي سيستم‌هاي گرمايشي از نوع بخاري‌ها هم رونق مي‌گيرد و به دنبال آن فضاي انباري‌ها کمي‌ خلوت‌تر و باز‌تر مي‌شود. بد نيست از ‌اين فرصت استفاده کنيد و دستي به سر و روي انباري خانه‌تان بكشيد.

اگر مرتب کردن انباري خانه که پر از لوازم و و‌سايل اضافي و حتي ضروري است برايتان کار دشواري به نظر مي‌رسد، نگاهي به راهکارهاي زير بيندازيد و از آنها کمک بگيريد.
اضافي‌ها را دور بريزيد
اغلب ما وسايل کهنه و به درد نخوري را در انباري‌هاي خانه‌مان نگه مي‌داريم؛ با ‌اين تصور که شايد روزي به درد بخورند اما بعضي اوقات ‌اين روز هيچ‌گاه فرا نمي‌رسد و انباري به محلي براي جمع کردن آشغال‌ها و دور‌ريختني‌ها تبديل مي‌شود. بنابراين اولين گام ‌اين است که آنها را دور بيندازيد.

رنگ و روي ديوارها را عوض کنيد

در صورتي که ديوارها کثيف و بدقيافه شده با يک قلمو و چند قوطي رنگ روح تازه‌اي را به فضاي انباري ببخشيد. رنگ‌آميزي کار جالبي است که مي‌توانيد آن را تجربه کنيد. اگر هم کارتان تميز و يکدست نشد اشکالي ندارد چون انباري در معرض ديد همه قرار ندارد.

از قفسه‌بندي استفاده کنيد

يکي از اساسي‌ترين اقدامات براي ساماندهي انباري‌ها استفاده از قفسه‌هاست. با نصب قفسه‌ها تمام وسايل مقابل چشم‌تان قرار مي‌گيرد و نيازي نيست دنبال‌شان بگرديد. علاوه بر ‌اين از فضاهاي عمودي هم بيشتر استفاده کنيد. قفسه‌هاي آماده در انواع مختلف فلزي، پلاستيکي و شيشه‌اي با قيمت‌هاي مناسب در بازار موجودند و به سادگي نصب مي‌شوند.

کشوهاي آماده بخريد

براي تقسيم فضاي بين قفسه‌ها يا ساير نقاط انباري بهتر است به کشوهاي آماده‌اي که در فروشگاه‌ها موجودند، فکر کنيد. ‌اين کشوها اغلب پلاستيکي هستند و در ابعاد مختلفي به صورت تکي يا چند طبقه به فروش مي‌رسند. در صورتي که مي‌خواهيد ‌ايجاد نظم و ترتيب هزينه‌اي نداشته باشد براي تقسيم‌بندي فضا از کمد يا کابينت‌هاي قديمي ‌هم مي‌توانيد استفاده کنيد.

وسايل اضافي را در کارتن بچينيد

يک راه ديگر براي تقسيم‌بندي فضاي بين قفسه‌ها استفاده از جعبه‌هاي مقوايي، چوبي، پلاستيکي يا فلزي است. اگر جعبه‌ها در‌دار باشند بهتر است چون لوازم شما محفوظ و دور از گرد و غبار باقي مي‌مانند. لوازمي ‌را که به هم مربوط مي‌شوند در يک جعبه بگذاريد. براي مثال مي‌توانيد هر کدام از جعبه‌ها را به لوازم فني، کتاب و مجلات قديمي ‌و ... اختصاص دهيد.
............
روي جعبه‌ها برچسب بچسبانيد

يکي از مهم‌ترين مراحل ساماندهي وسايل انباري‌ها نصب برچسب است. براي ‌اينکه مشخص شود داخل هر جعبه، کشو يا قفسه چه چيزهايي قرار دارند، محتويات هر کدام را روي يک تکه کاغذ يادداشت کنيد و با چسب روي آن بخش بچسبانيد..
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مرتب كردن انبارها با شروع فصل سرما نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: انباري ، مرتب کردن ، سرما ، جابجايي ، انواع بخاري ها