مسبی
چاي سبز و کاهش خطر بروز سرطان‌هاي دستگاه گوارش در زنان

چاي سبز و کاهش خطر بروز سرطان‌هاي دستگاه گوارش در زنان

ویرایش: 1391/8/24
نویسنده: مورینتز
متخصصان علوم پزشکي در آمريکا با مطالعه روي گروهي از زنان چيني دريافته‌اند که نوشيدن چاي سبز در پيشگيري از بروز سرطان‌هاي دستگاه گوارش در زنان موثر است.
به گزارش ايسنا، در اين مطالعه معلوم شد در زناني که به نوشيدن چاي سبز عادت دارند احتمال ابتلا به سرطان دستگاه گوارش 17 تا 21 درصد کاهش پيدا مي‌کند.

به گزارش تايمز او اينديا، متخصصان مرکز سرطان واندربيلت - اينگرام در اين مطالعه روي حدود 75 هزار زن چيني ميانسال و سالمند که در برنامه «تحقيق سلامت زنان شانگهاي» شرکت کرده بودند، آزمايش انجام دادند.

در آغاز آزمايشات از اين زنان درباره مقدار و نوع چاي سبز مصرفي و طول مدت استفاده از اين نوشيدني سوالاتي پرسيده شد. اکثر زنان چيني پاسخ دادند که مدت طولاني و از اوايل جواني به نوشيدن اين چاي عادت داشته‌اند.

اين متخصصان دريافتند که مصرف مداوم چاي سبز يعني حداقل سه نوبت در هفته و به مدت بيش از شش ماه متوالي احتمال ابتلا به اين سرطان‌هاي دستگاه هاضمه را تا 17 درصد کاهش مي‌دهد. بعلاوه هر چقدر مقدار مصرف چاي سبز از اين ميزان بيشتر شود، خطر احتمالي ابتلا به اين سرطان باز هم کمتر مي‌شود. بويژه زناني که در روز بين دو تا سه فنجان چاي سبز مي‌نوشند حدود 21 درصد کمتر با خطر ابتلا به اين قبيل سرطان‌ها مواجه مي‌شوند.

دکتر سارا نيچوتا که سرپرستي اين مطالعه را عهده‌دار بوده در بيانيه‌اي خاطرنشان کرد: زناني که حداقل 20 سال متوالي چاي سبز نوشيده‌اند، 27 درصد کمتر با خطر ابتلا به سرطان‌هاي دستگاه هاضمه مواجه مي‌شوند.منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=1959

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چاي سبز و کاهش خطر بروز سرطان‌هاي دستگاه گوارش در زنان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: چاي سبز ، چاي ، دستگاه گوارش ، معده ، سرطان ، سرطان دستگاه گوارش ، انسان ، سلامت ، بيماري ، درمان