مسبی
راهي مطمئن براي از بين بردن بوي پاها

راهي مطمئن براي از بين بردن بوي پاها

ویرایش: 1391/8/22
نویسنده: مورینتز
هيچ چيز بدتر از اين نيست که با ورود به جايي مجبور شويد کفشتان را دربياوريد و بعد متوجه شويد پاهايتان به شدت بو مي‌دهد؛ بويي که تصويري نادرست از شما در ذهن ديگران مي‌سازد، تصوير فردي شلخته و کثيف. در صورتي که شما اصلا اين گونه نيستيد و واقعا نمي‌دانيد بايد با اين بوي نامطبوع چه کنيد. اما بايد بگوييم درمان زياد هم سخت نيست و به راحتي مي‌توانيد از شر اين مشکل خلاص شويد.

همان توصيه هميشگي را فراموش نکنيد

شستن لاي انگشتان پا با صابون آنتي‌باکتريال (ضدباکتري)
خشک کردن پوست به‌طور کامل (مي‌توان از سشوار استفاده کرد)، بين انگشت‌ها حتما بايد خشک شود.

حتما جوراب بپوشيد

با پوشيدن جوراب‌هايي که قابليت جذب رطوبت را دارند، مثل جوراب‌هاي نخي مي‌توانيد تاحدي بوي بد را کم کنيد .
به طور مرتب جوراب‌ها را عوض کنيد.
پوشيدن کفش‌هاي منفذدار که هوا قابل جابه‌جا شدن در آن باشد.
کفش‌ها را به مدت 24 ساعت در محيط آزاد (مثل بالکن) بگذاريد.
اگر کفي کفش‌تان درمي‌آيد، آن را بيرون آوريد و در معرض هواي آزاد قرار دهيد.

از محصولات بوبر پا استفاده کنيد

مواد ضدعرق مي‌تواند رطوبت و عرق را کاهش دهد و در نتيجه بو کم شود.
استعمال ژل بنزوئيل پراکسيد 5 درصد يا 10درصد ممکن است باکتري‌ها را کاهش دهد.
پودربچه فقط براي بچه‌ها نيست. در اين روزهاي گرم پودربچه هم مي‌تواند به نجات پاهاي شما بيايد.
کافي است پس از آنكه پاها را كاملا شسته و خشك كرديد، مقداري پودر تالك (پودربچه) يا اسپري ضدقارچ به پاها و به خصوص در لابه‌لاي انگشتان بزنيد. از پودر تالك براي رفع بوي بد عرق پا در داخل كفش نيز استفاده كنيد. براي اين منظور پس از
هر بار مراجعه به خانه و بيرون آوردن كفش‌هايتان، آنها را مدتي در هواي آزاد قرار دهيد و سپس داخل آن كمي پودر تالك بريزيد.


محلول خانگي ضدعفوني کننده

عرق کردن و بوي پا ممکن است با غوطه‌ور کردن روزانه پا در چاي سياه که شامل اسيد تانيک است، کاهش يابد. روش اين است که 2 بسته چاي آماده را داخل يک ظرف آب جوش به مدت 15دقيقه نگه داريد و بعد حدود 2ليتر آب سرد به آن اضافه کنيد و پاهاي خود را به مدت 20تا 30دقيقه در آن غوطه‌ور سازيد. بعضي از مردم، بعد از 7تا 10روز استفاده از اين روش بهبود بسيار چشمگيري را گزارش داده‌اند. بي‌كربنات سديم سطح پوست شما را قليايي‌تر كرده و در نتيجه مقدار عرق را كاهش مي‌دهد. براي اين منظور يك قاشق غذاخوري جوش‌شيرين را در يك ليتر آب بريزيد و هفته‌اي دو بار به مدت 15دقيقه پاهاي خود را در اين محلول قرار دهيد. روش ديگر پاشيدن جوش‌شيرين در داخل كفش‌هايتان است.

حمام سرد گرم

يكي از در دسترس‌ترين روش‌ها براي درمان بوي بد پا، قرار دادن پاها در آب داغ و سپس آب سرد است. اين كار را 3 بار انجام دهيد، به اين ترتيب جريان خون به طرف پاها روانه شده و از تعريق كاسته مي‌شود. بعد از سه بار قرار دادن پا در آب داغ، در لگن آب سرد چند قطره يخ و همچنين مقداري آب ليموترش ريخته و پاهايتان را داخل اين محلول قرار دهيد. در پايان مقداري الكل به پاهايتان بماليد و در معرض هوا نگه داريد تا خشك شوند.افراد ديابتي و كساني كه گردش خون در بدن آنها به خوبي انجام نمي‌گيرد، از اين روش استفاده نكنند.

محيط رشد باکتريها را نامناسب کنيد

اگر جوراب نپوشيد، سلول‌هاي قديمي جدا شده از پوست، در کفش شما باقي مي‌مانند و بر اثر عمل باکتري يا قارچ روي آنها، بوي بدي در کفش شما ايجاد مي‌شود. ولي با پوشيدن جوراب، اين سلول‌ها در جوراب باقي مي‌مانند و با شستن جوراب از بين مي‌روند.باکتري‌هاي مولد بوي پا، روي پوست مرطوب خيلي بهتر و سريع‌تر رشد مي‌کنند.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=1432

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره راهي مطمئن براي از بين بردن بوي پاها نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: بوي بد پا ، ازي بين بردن بوي بد پا ، بوي بد ، سلامت پاها ، پا ، انگشتان پا ، شست و شو ، صابون ، جوراب ، کفش ، خشک کردن ، سشوار