مسبی
اولين سناتور همجنسگراي زن آمريکا

اولين سناتور همجنسگراي زن آمريکا

ویرایش: 1391/8/21
نویسنده: مورینتز
به گزارش فارس، بر اساس گزارش سي‌ان‌ان، انتخابات سه‌شنبه در آمريکا دو دستاورد براي همجنس بازان آمريکا به همراه داشته است. در ايالت ويسکانسين «تمي بالدوين» به عنوان اولين سناتور همجنس‌باز زن انتخاب شد و «باراک اوباما» نيز به عنوان اولين رئيس جمهور آمريکا است که آشکارا حمايت خود از همجنس‌بازان را اعلام مي‌کند و براي بار دوم انتخاب مي‌شود.
همچنين طي همه پرسي که از مردم واشنگتن انجام شد، مردم با قانوني شدن ازدواج همجنس‌بازان موافقت کردند تا واشنگتن سومين ايالت آمريکا باشد که در آن ازدواج همجنس‌بازان قانوني مي‌شود.

بعد از دو روز از شمارش آراء، يک ميليون و 269 هزار و 917 نفر با اين موضوع اعلام موافق کرده در حالي که يک ميليون و 146 هزار و 439 نفر با اين قانون اعلام مخالفت کردند.

اين همه پرسي پيشتر و روز سه‌شنبه در دو ايالت «مين» و «مريلند» نيز برگزار شد و مردم اين دو ايالت نيز با اين قانون اعلام موافقت کردند اين در حالي است که ايالت «مينسوتا» مخالفت خود با اين قانون را ابراز داشت.

در ايالت مريلند، 51.9 درصد شرکت کنندگان در همه پرسي با قانوني شدن ازدواج همجنس بازان موافقت کردند.

در ايالت مين نيز محوز ازدواج همجنس بازان از اواسط دسامبر صادر خواهد شد.

بررسي‌هاي ملي اخير نشان مي‌دهد که رويکرد مردم آمريکا در قبال ازدواج همجنس بازان در حال تغيير بوده و اکثريت مردم آمريکا هم اکنون با ازدواج دو هم جنس باز يکديگر موافق هستند.


منبع:

http://www.bultannews.com/fa/news/109569/اولين-سناتور-همجنسگراي-زن-آمريکاعکس

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اولين سناتور همجنسگراي زن آمريکا نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: همجنس باز ، همجنس گرا ، آمريکا ، سناتور همجنس گرا ، ازدواج همجنس بازان ، ايالت آمريکا ، واشنگتن ، اوباما ، انتخابات آمريکا