مسبی
بدترين عادت هاي آقايان

بدترين عادت هاي آقايان

ویرایش: 1391/8/22
نویسنده: مورینتز
بسياري از ما به فکر سلامتي خود هستيم و سعي مي کنيم با کارهايي مثل تمرين، ورزش و رژيم غذايي سالم سلامتي خود را حفظ کنيم. اما گاهي بدون اين که بدانيم با غفلت از بعضي نکات مهم سلامتي خود را به خطر مي اندازيم. در زير به بعضي عادت هاي ناسالم آقايان اشاره مي کنيم:

1.خودداري از مراجعه به پزشک

تحقيقات نشان مي دهند که آقايان نسبت به خانم ها طول عمر کمتري داشته و بيشتر از آنها مستعد ابتلا به سرطان هستند، و با اين وجود 20 درصد کمتر از خانم ها به پزشک مراجعه مي کنند. اگرچه مراجعه به پزشک تجربه خوشايندي نيست، ولي فراموش نکنيد که تشخيص به موقع مي تواند مانع پيشرفت بيماري شود. پس هرگز نشانه هاي بيماري را ناديده نگيريد و به محض مشاهده اين نشانه ها با پزشکتان مشورت کنيد.

2. عدم توجه به وضعيت بدن

بسياري از آقايان به دلايلي همچون ترس و انکار وضعيت بدن خود را بررسي نمي کنند. لازم است آقايان مرتباً نشانه هاي وجود سرطان بيضه را در بدن خود بررسي کنند چراکه ميزان ابتلا به اين بيماري، به خصوص بين مردان جوان و ميانسال، رو به افزايش است. اگر نمي دانيد چگونه بدن خود را بررسي کنيد، به يک وب سايت معتبر مراجعه کنيد يا از پزشکتان بخواهيد چگونگي اين عمل را به شما بياموزد.

سکوت و خودداري از ابزار احساسات. به طور کلي مي توان گفت مردان کمتر از زنان راجع به احساساتشان صحبت مي کنند يا از ديگران کمک مي خواهند. شايد به همين دليل باشد که گرچه موارد تشخيص افسردگي در مردان کمتر است ولي ميزان خودکشي در آنها 77 درصد بيشتر از زنان است. همچنين مردان افسرده دو برابر زنان افسرده به الکل يا موادمخدر روي مي آورند. سکوت و خودداري از ابراز خشم و ناراحتي به سلامتي فرد آسيب مي زند و خطر حمله قلبي را افزايش مي دهد.

3.استرس در محل کار

اگرچه زنان و مردان در محل کار به يک ميزان در معرض استرس هستند، مردان چهار برابر بيشتر از زنان به بيماري هاي ناشي از استرس مبتلا مي شوند و دو برابر بيشتر از زنان به مصرف الکل رو مي آورند. از آن جايي که استرس کار يکي از عوامل اساسي ايجاد افسردگي، بيماري هاي قلبي و سکته مغزي است، لازم است راهي براي مبارزه با آن پيدا کرد، از صحبت کردن با رئيس گرفته تا تغيير شغل يا مراجعه به يک مشاور.

4.استفاده از آب داغ در وان حمام

بيشتر آقايان از اينکه خود را در آب گرم وان رها کنند لذت مي برند، اما ما به شما توصيه مي کنيم که دوش را جايگزين وان کنيد. محققان دانشگاه کاليفرنيا در پژوهشي سه ساله به اين نتيجه رسيدند که استفاده از آب گرم در وان مي تواند قدرت باروري مردان را تا حد زيادي کاهش بدهد. از آنجايي که اسپرم ها در محيط سرد بيشتر و بهتر به وجود مي آيند، لازم است مردان از گرم کردن بيش از حد اين ناحيه بپرهيزند. عواملي که باعث گرم شدن اين ناحيه مي شود عبارتند از استفاده از آب گرم در وان يا جکوزي، يا استفاده دائم و طولاني از لپ تاپ.

5.عدم استفاده از کرم ضدآفتاب

سرطان پوست رايج ترين نوع سرطان در ايالات متحده آمريکا است و پژوهش ها نشان مي دهد که تعداد افرادي که از محصولات ضد آفتاب استفاده مي کنند بسيار اندک است. در طي يک نظرخواهي مشخص شد که 53 درصد زنان حداقل گاهي از کرم ضدآفتاب استفاده مي کنند در حالي که اين درصد در مورد مردان 36 درصد است. متاسفانه از هر 10 مرد 6 مرد اعتراف کرده اند که هرگز از کرم ضدآفتاب استفاده نمي کنند. اين در حالي است که بسياري از مردان روزانه زمان زيادي را در محيط هاي باز براي ورزش، کار يا فعاليت هاي ديگر سپري مي کنند.

6.نَشستن دست ها بعد از رفتن به دستشويي

آيا شما دست هايتان را بعد از خروج از دستشويي مي شوييد؟ تحقيقات نشان مي دهد که از هر 3 مرد يکي اين کار را انجام نمي دهد! نشستن دست ها سريع ترين راه براي انتشار ميکروب ها و عفونت هاست، بنابراين حتما دست هاي خود را بشوييد و مراقب سلامتي خود و ديگران باشيد.

7.عدم استفاده از مسواک

انجمن دندانپزشکي آمريکا اعلام کرده است که تنها 66 درصد از مردان دندان هاي خود را 2 يا بيشتر از 2 بار در روز مسواک مي زنند، در حالي که اين رقم در مورد زنان 86 درصد است. همچنين زنان دو برابر بيشتر از مردان به دندانپزشک ماجعه مي کنند. عم توجه کافي به بهداشت دهان و دندان نه تنها باعث ايجاد بيماري هاي دندان و لثه مي شود، بلکه تحقيقات نشان مي دهد ابتلا به بيماري لثه خطر بيماري هاي قلبي و اختلالات نعوظ را افزايش مي دهد.

8.مصرف فست فود و غذاهاي آماده

پژوهش ها حاکي از آن است که 47 درصد مردان حداقل به طور هفتگي در رستوران هاي فست فود غذا مي خورند. اين غذاها بيش از نيمي از کالري مجاز روزانه اين افراد را تامين کرده و حاوي مقادير بسيار زياد نمک هستند. بهتر است بيشتر به فکر سلامتي خود باشيم و به جاي فست فود تا جايي که مي توانيم از غذاهاي خانگي استفاده کنيم.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=1177

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره بدترين عادت هاي آقايان نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: عادات بد مردان ، عادت ، مرد ، بد ، مسواک ، سلامتي ، پزشک ، درمان ، آب گرم ، دوش ، استحمام ، باروري ، لپ تاپ ، لب تاب ، بدن ، سرطان ، پزشک ، کرم ضد آفتاب