مسبی
پشت پرده استعفاي پترائوس

پشت پرده استعفاي پترائوس

ویرایش: 1391/8/23
نویسنده: مورینتز
به گزارش بولتن نيوز، بر اساس آنچه که در اطلاعيه پترائوس آمده است وي دليل استعفاي خود را داشتن رابطه جن30 خارج از چهارچوب خانواده اعلام کرده است.
اما آيا اين همه‌ي واقعيت است؟ آيا دولت امريکا که استاد سرپوش گذاشتن بر بزرگ‌ترين جنايات ضد بشري است، اين رابطه رئيس سازمان سيا را تحمل نمي‌کند و صرفاً بخاطر يک رابطه خارج از چهارچوب حاضر به پذيرش ريسک تغيير مديريت در حساس‌ترين سازمان امنيتي خود آن‌هم پس از 14 ماه مي‌شود؟

ماجرا زماني جالب‌تر مي‌شود که آقاي پترائوس تنها دو روز پس از پيروزي مجدد اوباما استعفا داده است .

نکته مهم‌تر اينکه پيش از اعلام پترائوس، هيچ خبري در رسانه‌هاي امريکايي مبني بر رسوايي جن30 او منتشر نشده بود، چرا که در اين‌گونه موارد معمولاً ابتدا ماجرا به صورت يک رسوايي بايد در رسانه‌ها منتشر شود و سپس فرد در معرض اتهام، از مقام خود استعفا دهد اما در اين مورد، ماجرا بر عکس شده و ابتدا رئيس سيا استعفا داده و خودش دليل استعفايش را رسوايي جنسي اعلام مي‌کند و بعد تازه رسانه‌ها چنين ادعايي را بازنشر مي‌دهند.

اما اگر فرضيه«انحرافي بودن رسوايي جن30» صحت داشته باشد، مقام‌هاي امريکايي با چه انگيزه‌اي پترائوس را به کناره‌گيري واداشته‌اند؟

به نظر مي‌رسد دليل اصلي استعفاي پترائوس زنجيره‌ي ناکامي‌هاي وي بويژه در تحولات منطقه غرب آسيا و شمال افريقا در مأموريت 14 ماهه‌ي او بوده است.

پترائوس پيش از رياست سيا، فرماندهي نيروهاي آمريکايي را در عراق و افغانستان بر عهده داشت و شهريور ماه سال گذشته يعني در اوج حوادث و تحولات بيداري اسلامي در رأس سيا قرار گرفت تا با استفاده از آشنايي خود با منطقه و مردم آن، بتواند خلأ اطلاعاتي و غافل‌گيري امريکا در بيداري اسلامي را جبران کند و دولت ايالات متحده بتواند بر موج اين تحولات سوار شود.

اما بررسي سير و سمت‌وسوي تحولات در 14 ماه گذشته غرب آسيا و شمال افريقا نشان مي‌دهد که سرويس امنيتي امريکا در مديريت اين تحولات و همچنين تغيير جهت موارد ويژه و فوق العاده در منطقه به نفع سياست‌هاي دولت امريکا ناموفق بوده است.

در طي اين مدت:

· محمد مرسي در مصر بعنوان رئيس‌جمهور انتخاب شد، در حالي‌که دولت امريکا همه‌ي توان خود را بکار گرفت تا احمد شفيق رئيس‌جمهور شود

· سفارت امريکا در بنغازي تسخير و سفير اين کشور کشته شد و احساسات ضد امريکايي بشدت در اين کشور بالا گرفت

در بحرين اعتراض‌هاي مردمي برغم سرکوب‌هاي سنگين با حمايت امريکا همچنان ادامه دارد

طرح مورد حمايت امريکا در عراق براي سقوط دولت مالکي شکست خورد

دولت سوريه و بشار اسد پس از گذشت بيش از 20 ماه از آغاز ناآرامي‌ها همچنان بر سر کار هستند و روز به روز نيز بر اوضاع مسلط‌تر مي‌شوند

برنامه هسته‌اي ايران برغم تهديدها و تحريم‌هاي بي‌سابقه متوقف نشده و ادامه دارد، همچنين جمهوري اسلامي راه‌هاي جايگزين براي دور زدن تحريم‌ها پيدا کرده است، نيروهاي امنيتي ايران نيز شبکه‌هاي ترور و ناامني متصل به سرويس سيا و موساد را شناسايي و منهدم کردند، پهپاد فوق پيشرفته امريکا نيز توسط افسران جوان و دانشمند ايران شکار شد

در لبنان طرح سقوط دولت نزديک به حزب الله شکست خورد

در ونزوئلا نامزد مورد حمايت امريکا و رقيب چاوز شکست خورد

در افغانستان و عراق زنجيره ناکامي‌هاي امنيتي امريکا ادامه دارد

در روسيه، طرح آشوب و ناآرامي براي جلوگيري از پيروزي پوتين در انتخابات رياست جمهوري شکست خورد

· فيلم موهن ضد اسلامي در امريکا موجب برانگيختن احساسات ضد امريکايي بطور کم سابقه‌اي شد

در مجموع، تحولات جهان و بويژه منطقه نشان مي‌دهد که طرح‌هاي امنيتي امريکا ناکام بوده و احساسات ضد امريکايي در منطقه و حتي در جهان، در اوج قرار دارد؟ آيا اين زنجيره ناکامي‌ها براي برکنار کردن فوري و جلوگيري کردن از ضررهاي بيشتر کافي نيست؟ براي برکناري هم دليلي عنوان مي‌شود که هم افکار عمومي کاملاً به يک سمت ديگر منحرف شود و هم در همين گام نيز يک نمايش تبليغاتي با مضمون «خانواده دوستي» براي افکار عمومي دنيا اجرا شود:«برکناري بدليل رابطه جن30 خارج از چهارچوب خانواده»!منبع:

http://www.bultannews.com/fa/news/109629/پشت-پرده-استعفاي-پترائوس-رسوايي-جنسي-يا-امنيتي

امتیاز دهی به مقالهپشت پرده استعفاي پترائوس
پشت پرده استعفاي پترائوس
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پشت پرده استعفاي پترائوس نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سازمان سيا ، پترائوس ، رسوايي امنيتي ، عملکرد ، سياسي ، سياست خارجه ، سازمان امنيت آمريکا