مسبی
بدترين عادت هاي خانم ها

بدترين عادت هاي خانم ها

ویرایش: 1391/8/21
نویسنده: مورینتز
1. کفش پاشنه بلند
اين روزها کفش هاي پاشنه بلند بين خانم ها طرفدارهاي زيادي پيدا کرده اند. خيلي از خانم ها هرروز، حتي براي رفتن به محل کار از اين کفش ها استفاده مي کنند. اما متاسفانه اثرات کفش هاي پاشنه بلند به خوبي ظاهرشان نيست. اين کفش ها بر حالت بدن تاثير مي گذارند، به مفصل ها فشار مي آورند، و باعث بروز بيماري هايي مانند آرتروز، کمردرد و آسيب به تاندون ها مي شوند. البته بايد اتفاقاتي مانند زمين خوردن و پيچ خوردن پا را هم به اين مشکلات اضافه کنيم! براي اينکه اين خطرات را به حداقل برسانيد، سعي کنيد کفش هايي با پاشنه حداکثر 1.5 سانت انتخاب کنيد و حتما از کفي کفش استفاده کنيد تا به مفصل ها فشار کمتري وارد شود.
2. حمل کيف سنگين
بسياري از خانم ها روزانه وسائل زيادي مانند شانه، برس، آينه، کيف آرايش، عطر، ليوان و... را با خود حمل مي کنند و بدتر اينکه اين بار سنگين را روي کتفشان قرار مي دهند. متاسفانه خانم ها با اين کار سلامتشان را در معرض خطر قرار مي دهند. البته شايد در حال حاضر مشکلي وجود نداشته باشد، ولي حمل کيف هاي سنگين مدتي بعد به بروز مشکلاتي مانند کمردرد و گردن درد منجر خواهد شد. بنابراين تا دير نشده به سراغ کيفتان برويد و همه وسائل غيرضروري را از آن خارج کنيد.

3. پاک نکردن آرايش هنگام خواب

خيلي از خانم ها بعد از بازگشت از مهماني به خاطر خستگي بلافاصله به رختخواب مي روند و آرايششان را پاک نمي کنند. ماندن آرايش روي پوست، به همراه گرد و خاک و چربي که طبيعتاً در طول روز روي پوست جمع مي شود، باعث بسته شدن منافذ پوست، جمع شدن و لکه دار شدن پوست مي شود. همين طور ماندن مداد چشم يا ريمل روي چشم باعث قرمزي و حساسيت چشم و حتي عفونت آن مي شود.

4. افسوس و اضطراب

استرس مي تواند بر سلامت جسم و روح ما اثر بگذارد، و زنان دو برابر مردان مستعد استرس وافسردگي هستند. اگرچه گفته مي شود که اين مسئله ريشه زيست شناختي دارد، ولي نگراني در مورد آينده و حسرت و افسوس در مورد گذشته مي تواند اين مشکلات را بيشتر کند. ضمن اينکه تحقيقات نشان مي دهد شکست هاي عشقي و روابط ناموفقِ گذشته زنان را بيش از مردان تحت تاثير قرار مي دهد.

5. وسواس در مورد قيافه و ظاهر

نگراني در مورد ظاهر و عدم رضايت از آن هم در خانم ها و هم در آقايان ديده مي شود ولي اين نگراني در زنان مي تواند تبديل به نوعي وسواس و دغدغه ذهني شود. تحقيقات نشان مي دهد 16 درصد زنان نرمال يا حتي لاغر خود را چاق مي دانند و 90 درصد آنها دوست دارند دست کم يک قسمت از بدنشان را تغيير دهند. چنين نگراني هايي نه تنها بر سلامت ذهن ما اثر مي گذارد، بلکه مي تواند از طريق رژيم هاي افراط گرايانه، اختلالات تغذيه و جراحي هاي زيبايي به سلامت جسم ما نيز لطمه بزند.

6. خوردن در حالت عصبانيت و ناراحتي

هم خانم ها و هم آقايان گاهي نه از سر گرسنگي بلکه به خاطر هجوم احساسات، به خوردن رو مي آورند. با اين حال اين احساسات معمولاً در مردان مثبت و در زنان منفي است. بسياري از خانم ها وقتي غمگين و نارحت هستند به خوردن رو مي آورند. علاوه بر اين، زنان بيشتر از مردان شکلات و غذاهاي پرکالري مصرف مي کنند. بهتر است به جاي خوردن چنين غذاهايي، در مواقع ناراحتي با پرداختن به کارهايي که دوست داريم، يا با ورزش و تمرين حواس خودمان را از عوامل ناراحت کننده منحرف کنيم.

7. عدم خواب کافي
بي خوابي نه تنها بر ظاهر و احساسات ما تاثير منفي مي گذارد، بلکه مي تواند احتمال تصادف و نيز بيماري هاي قلبي را بيشتر کند. پژوهش ها حاکي از آن است که اثر کم خوابي بر زنان بيش از مردان است. در عين حال زنان بيش از مردان خواب خود را به خاطر کمک به ديگران کم مي کنند. متاسفانه کم خوابي بر فشار خون و مزاج زنان تاثير زيادي دارد.

8. گذشتن از خواسته ها و نيازهاي خود

زنان نه تنها براي کمک و مراقبت از ديگران خواب خود را کم مي کنند، بلکه بسياري از آنها خواسته ها و احتياجاتشان را فداي وظايف و کارهاي خانه مي کنند. بهتر است همه خانم ها ياد بگيرند که گاهي به اين درخواست ها و تعهدات نه بگويند و وقتي هايي را فقط به خودشان اختصاص دهند.منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=1165

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره بدترين عادت هاي خانم ها نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: خانم ها ، لباس زنانه ، کفش زنانه ، کفش پاشنه بلند ، عادت هاي بد ، عادت هاي بد خانم ها ، رواني ، افسردگي ، اضطراب ، افسوس ، آرايش ، آرايش کردن ، صورت زيبا