مسبی
مغز گردو کلسترول خون را کاهش مي‌دهد

مغز گردو کلسترول خون را کاهش مي‌دهد

ویرایش: 1391/8/21
نویسنده: سیما5862
رئيس انجمن گردوي استان کرمان گفت: مغز گردو با اينکه از جمله مغزهاي چرب است، اما خوردن آن کلسترول خون را کاهش داده و در نتيجه خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي را کم مي‌کند.

به گزارش فارس، حسين شهابي با اشاره به اينکه مغز گردو بر خلاف پسته و بادام و نظاير آن که تنقلات هستند به عنوان ماده غذايي محسوب مي‌شود اظهار داشت: مغز گردو از جمله مغزهاي پرچرب است که نه‌‌تنها يکي از مقوي‌ترين اجزاي آجيل‌ها به شمار مي‌آيد بلکه در پخت بسياري از شيريني‌ها، دسرها و همچنين بعضي غذاها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

وي افزود: مغز گردوي خشک، طبيعتي گرم و خشک دارد در حالي که اين خواص در نوع تازه آن کمتر است، مغز گردو سرشار از ويتامين‌ها و مواد معدني مختلفي است که از آن ‌جمله مي‌توان به ويتامين‌هاي A، E، C، B1،B12، اسيد فوليک، نياسين و همچنين املاح معدني شامل فسفر، پتاسيم، منيزيم و پروتئين اشاره کرد.

شهابي تصريح کرد: پاييز فصل گردو است و اين روزها آن را به‌راحتي مي‌توان از شهرستان‌هاي گردوخيزي مانند رابر، بافت، بردسير و ساير شهرستان‌ها تهيه کرد.

وي عنوان کرد: گردو را به صورت مغز شده خريداري کنيد يا اگر آن را با پوست تهيه کرده‌ايد آن را پيش از خراب شدن بر اثر گرما، مغز کرده و پس از انتقال به کيسه‌هاي پلاستيکي به صورت در بسته در يخچال يا فريزر «براي طولاني مدت» نگهداري کنيد.

رئيس هيئت‌مديره انجمن گردوي استان کرمان افزود: مغز گردو با اينکه از جمله مغزهاي چرب است، اما خوردن آن کلسترول خون را کاهش داده و در نتيجه خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي را کم مي‌کند در ضمن نسبت به مغزهاي ديگر حاوي مقدار بيشتري اسيد چرب امگا سه است.

وي خاطرنشان کرد: با توجه به ويتامين A موجود در گردو، خوردن آن براي تقويت بينايي، پوست، مو و ناخن توصيه مي‌شود، همچنين به علت دارا بودن ويتامين B براي تقويت اعصاب، رفع سستي و بي‌حالي و خستگي زودرس مفيد است.

شهابي ابراز داشت: علاوه بر مغز گردو، پوست و همچنين برگ آن براي درمان بيماري‌هاي مختلف توصيه مي‌شود به عنوان مثال مي‌گويند جوشانده برگ گردو براي درمان بيماري‌هاي قند، گل‌مژه، نرمي استخوان، اگزما، نقرس، روماتيسم و کم‌خوابي مفيد است.


منبع:

http://www.asriran.com/fa/news/240637

امتیاز دهی به مقالهمغز گردو کلسترول خون را کاهش مي‌دهد
مغز گردو کلسترول خون را کاهش مي‌دهد
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مغز گردو کلسترول خون را کاهش مي‌دهد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: گردو ، مغز گردو ، چربي ، کلسترول ، پسته ، بادام ، اجيل ، شيريني ، دسر ، پوست ، خون ، امگا3 ، ويتامين ، بينايي ، ناخن ، جوشانده ، استخوان