مسبی
کنايه جديد کي روش به ژوزه

کنايه جديد کي روش به ژوزه

ویرایش: 1391/8/20
نویسنده: افشینی
به گزارش جهان به نقل از ايرنا، سرمربي پرتغالي تيم ملي فوتبال ايران روز يکشنبه در نشستي خبري افزود: در ليگ ايران بازيکناني مثل علي کريمي که تجربه بين المللي بالايي داشته باشند کم هستند. کريمي بازيکني بين المللي است . وقتي ما يک تيم ملي جوان داريم و مي توانيم از بازيکناني با تجربه مثل کريمي در تيم استفاده کنيم؛ استفاده نکردنش از او منطقي و قابل توجيه و منطقي نيست .


سرمربي تيم ملي فوتبال افزود: کريمي براي ما در تيم ملي نقش يک بازيکن - مربي را ايفا مي کند که مي تواند تجربياتش را به بازيکنان ديگر انتقال دهد.


يکي از خبرنگاران پرسيد: حتي با وجود اين که او دو ماه در ليگ ايران بازي نکرده است؟ آيا انتخاب او به دليل اختلاف شما با ژوزه نيست؟


کي روش پاسخ داد: نمي خواهم راجع به اختلاف با ژوزه صحبت کنم چون اصلا قابل باور نيست سرمربي يک تيم ملي به فکر منافع شخصي خود اولويت دهد .من آمده ام از منافع تيم ملي ايران دفاع کنم لطفا مرا با کساني که به فکر منافع شخصي خود هستند مقايسه نکنيد.


وي افزود: نه تنها کريمي بازيکني مهم است و خودش مي تواند در تيم نقش مهمي ايفا کند بلکه مي تواند به بقيه بازيکنان هم کمک کند که بازي بهتري کنند. وقتي بازيکني با تجربه مثل کريمي داريم و مي توانيم از او استفاده کنيم اگر چنين نکنيم غيرمنطقي است. کريمي نقش يک بازيکن - مربي را در تيم ملي ايفا مي کند که تجربياتش را به ساير بازيکنان منتقل مي کند.


کي روش درباره غيبت هادي عقيلي در تيم ملي گفت: به دليل اين که عقيلي مصدوم است و ما از بازيکناني که در مقابل کره جنوبي بازي کردند هم راضي بوديم تصميم گرفتيم باز هم به او فرصت براي استراحت بدهيم و به اردو دعوتش نکنيم. عقيلي از بازيکنان مهم تيم ملي است و در ميان بازيکناني است که به او اطمينان دارم.


وي در پاسخ به اين که در غياب عقيلي نگران ضعف قدرت سر زني در خط دفاعي تيم ملي مثل بازي با کره جنوبي نيستيد، گفت: جواد نکونام، جلال حسيني و محمد نصرتي بازيکنان دفاعي سر زن ما هستند و مشکلي از اين بابت نداريم. به علاوه، مقابل تيمي مثل کره جنوبي حتي با بازيکنان برزيل و آرژانتين هم دچار مشکل مي شويد چون وقتي بازيکنان يک تيمي در طول 90 دقيقه با آرنج خود به حريف ضربه مي زنند مهم نيست مدافعان شما سرزن باشند يا نه.


کي روش درباره اردوي تيم ملي هم گفت: از دو روز پيش تمرينات خود را براي بازي دوستانه با تاجيکستان آغاز کرديم و پس از اين بازي تعداد بازيکنان به 23 يا 24 نفر کاهش مي يابد تا تمرينات اصلي براي رويارويي با ازبکستان آغاز شود.


کي روش در پاسخ به اين سوال که آيا تاجيکستان حريف تدارکاتي مناسبي براي تيم ملي است ، گفت: نمي خواهم راجع به سطح کيفي تيم تاجيکستان فکر کنم چون اين تيم به دليل قدرتش انتخاب نشده است بلکه براي رساندن ما به آمادگي مطلوب برگزيده شده است. براي مسابقه دادن با ازبکستان نياز نيست با برزيل و آرژانتين ديدار تدارکاتي داشته باشيم.


وي اضافه کرد:من بايد از تيم هايي که حاضرند با ما براي مسابقات دوستانه همکاري کنند تشکر کنم چون تيم هاي ديگر مبالغ زيادي از ما مي خواهند که ما نمي توانيم با آنها مسابقه دهيم.


منبع: جهان نيوز
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره کنايه جديد کي روش به ژوزه نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: کي روش ، علي کريمي ، نقش مربي ، هادي عقيلي