مسبی
سوپ پياز

سوپ پياز

ویرایش: 1391/8/20
نویسنده: مورینتز
هرچه تعداد مواد اوليه يك غذا كمتر باشد، تهيه آن دشوارتر است. سوپ پياز از آن دسته غذاهايي است كه مواد تشكيل‌دهنده كمي دارد، اما اگر خوب عمل بيايد، بي‌نظير است. تنها مزه اين سوپ نيست كه مهم است، پياز موجود در اين سوپ سموم بدن را دفع مي‌كند و براي افراد سرماخورده فوق‌العاده است. پياز در اين پيش‌‌غذا سرخ شده نيست بلكه به آرامي تفت داده مي‌شود تا كاراملي شود. روي صحبتم با كساني است كه پيازخور نيستند، امتحان اين سوپ را از دست ندهيد.


مواد لازم براي 4 تا 6 نفر:
كره گياهي: 30 گرم، 2 قاشق غذاخوري
روغن مايع: 2 قاشق غذاخوري، 30 ميلي‌ليتر
پياز درشت: 3 عدد، خلالي ريز
شكر: يك قاشق چاي‌خوري
آرد: يك قاشق غذاخوري
آب قلم: نيم ليتر
نان باگت: 4 برش
پنير موتزارلا: 4 قاشق غذاخوري، رنده شده
نمك و فلفل: به ميزان لازم

روش تهيه:

1- كره و روغن را در يك قابلمه بزرگ داغ كرده و پياز را در آن بريزيد. شعله را تا آنجا كه ممكن است كم كنيد تا پياز در مدت 20 دقيقه تا نيم ساعت به آرامي تفت خورده و كاراملي شود. گهگاه آن را هم بزنيد تا مايه يكدستي تهيه شود.

2- پياز را در يك گوشه ظرف جمع كنيد و آن قسمت را از روي حرارت كنار بكشيد، شعله را زياد كنيد و شكر را در روغن بريزيد، كمي صبر كنيد تا شكر ذوب شده و رنگ بگيرد، سپس آن را با پياز مخلوط كنيد. آرد را اضافه كرده و با حرارت متوسط يك دقيقه تفت دهيد.

3- آب قلم يا 2 عدد قرص عصاره بره حل شده در نيم ليتر آب جوش را اضافه كنيد. هنگامي كه به جوش آمد شعله را كم كرده و با در بسته 40 دقيقه آن را بپزيد.

4- روي هر برش نان يك قاشق غذاخوري پنير ريخته و آنها را در فر گريل كرده، نمك و فلفل‌ سوپ را اندازه كنيد. سوپ را براي هر نفر در كاسه كشيده و يك عدد از نان‌ها را روي آن بگذاريد و سرو كنيد.

نکات آشپزي:

1- از پياز سفيد استفاده كنيد.

2- بهترين نوع كره، كره گياهي ليواني است كه عطر خوبي دارد.

3- اگر شكر زياد سرخ شود، تلخ مي‌شود. پس اين كار را به دقت انجام دهيد.

4- سوپ را با ليموترش سرو كنيد.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=1915

امتیاز دهی به مقاله




نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره سوپ پياز نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: غذا ، تغذيه ، طرز تهيه ، سرخ کردن ، آشپزي ، خرد کردن ، جوشاندن ، قاشق ، چنگال ، سوپ ، قابلمه ، ظرف ، پياز ، سوپ پياز