مسبی
شرف شمس

شرف شمس

ویرایش: 1391/8/20
نویسنده: salman
چت با صاحب مقاله: salman
شرف شمس اسم سنگ نيست بلکه نوشته مقدسي است که با آداب ويژه در روز 19 فروردين در ساعات خاصي روي سنگ عقيق زرد رنگ نوشته ميشود که دعا نام دارد. مي توان گفت که دعاهم نيست بلکه نقشي رمزگونه است که موجب وسعت رزق ، کارآمدي روزگار و برکت و باعث ايمنى از بلا و اجابت دعا و برآورده شدن حاجات مى شود .
اين نوشته را برخي افراد دعا و برخي اسم اعظم مي نامند وقتى انسانى در مقابل يک سنگ شرف شمس خوش رنگ و شفاف قرار مى گيرد حيران از اين است که چه نيرويى اين سنگ را به اين اندازه زيبا آفريده است .
شرف شمس علاوه بر تقدس نوشته آن و نگين سنگ عقيق آن ، درون خود عناصرى دارد که بر زيبايى و ارسال فرکانس و انرژي خاصي بنام کاسا انرژي بر جذابيت آن مى افزايد .
بررسي اين دعا از ديد کتب اسلامي :
مطالبي در کتب اسلامي نسبت به نقش شرف شمس درج شده که مي گويد شرف شمس شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آنها را کلمات مبارکه: الله ، جميل رحمن ، مومن و نور گفته اند و بجاي نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن ميتوان استفاده کرد ولي استناد حديث براي اين مورد پيدا ننمودم و يا ميگويند امضاء رمز حضرت علي (ع) است که باز هم سند معتبر علم رجال راجع به آن نيافتم وليکن سنگ آن که عقيق است در حقيقت عنصر اصلى آنست که از خود نور بي رنگي بنام کاسا casa توليد ميکند که درعلم ثابت شده و باعث فعال شدن مراکز انرژي بدن يا چاکرا ميشود انرژي کاسا ، همان نور است که رنگ زرد آن که مستقيماً چاکراي سه را فعال ميکند از آنجا که نور زيبايى خيره کننده اي را به شرف شمس مى دهد ، چاکراي 3 محل دريافت و انعکاس شعور هستي است و اين مطلب زياد دور از شگفتى نخواهد بود که انسانهاى دوران گذشته نور را پرستش مى کردند و لذا پيدايش برخى خرافات در مورد گوهرها نيز سرچشمه اى از نور دارد .
زمان نوشتن اسامي اعظم :
به جرأت مى توان گفت بيشتر افرادى که با خود شرف شمس حمل مى کنند ، بدون آگاهى از اين مطلب از اين تصور انسانى پيروى مى کنند ، شرف الشمس واژه اى فارسى عربي است که بمعني قرار گيري خورشيد در با ارزشمندترين موقعيت خود در بين تمام کهکشانها است که هرساله بين 18 تا 20 فروردين از ساعت 2 صبح به بعد شروع و 24 ساعت بعد خاتمه مي يابد که زمان دقيق آن هرساله متغير است و در تقويم هاي نجومي درج گرديده است .
اسامي ديگر :
به اين سنگ نوشته شده معنوي نگين احجار کريمه اطلاق مى شود و به نام سنگ شرف شمس شهرت يافته و جزو احجار نفيسه اطلاق ميشود.
منبع:
باشگاه خبرنگاران جوان
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره شرف شمس نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: شرف شمس ، انگشتر ، انگشتر شرف شمس