مسبی
مروری بر عکس های کودکان در آثار آن گدس- Anne Geddes 2

مروری بر عکس های کودکان در آثار آن گدس- Anne Geddes 2

لطفا رای دهید (0 رای)
ویرایش: 1391/8/19
نویسنده: سانا 19
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله
ادامه ی قسمت اول-
..حرفه ی عکاسی از کودکان آن گدس بزودی رونق یافت و بدنبال تصمیم جالب او در سال 1990اختصاص یکروز از ماه برای کاوش علایق و الهامات خود و آفریدن عکس هایی تنها برای نفس خود خلق مجموعه های زیبا و باارزشی از عکس ها را بدنبال داشت. اولین و دومین عکس های این مجموعه -جوشوا- و-ریس و گرانت- عکس های دوقولوهایی است که برای او شهرت جهانی به همراه داشته است.
در سال 1992 شوهرش به دلیل وابستگی ها و وظایف خانوادگی شغل پر موفقیت خود را رها کرد و شریک امور تجاری و فروش عکس های آن شد. در همین زمان بود که اولین مجموعه ی کارت پستال های آن گدس به چاپ رسید و موفقیت بسیاری را به همراه داشت.
نام آن گدس در دو بخش متوالی در رتبه ی اول عکس های آگفا آلمان بود و جوایز و تشویق نامه های دیگری را نیز دریافت نمود. بدنبال شهرت جهانی و دریافت پیشنهاداتی مبنی بر اختصاص هزینه برای کمک به امور انسان دوستانه ای چون مبارزه با بدرفتاری با کودکان بود که فکر چاپ تقویم در آنها قوت گرفت.
درست ده سال از زمان گرفتن اولین عکس ها از کودکان همسایه های خود در هنگ کنگ گذشته بود که او و شوهرش بدنبال کسب موفقیت بی نظیر در فروش کارت پستال ها به فکر چاپ تقویم خاص خود افتادند.
بدلیل نیافتن ناشر و توزیع کننده ی مناسب آنها مجبور شدند تقویم ها را در داخل ماشین خود و با مراجعه به خانه ها و در کنار مغازه های عکاسی بفروش برسانند ولی این نیز برایشان موفقیت آمیز بود و توانستند مبلغی بالغ بر 20000دلار از فروش تقویم ها بدست آورند که آنرا صرف کمک به امور مبارزه با کودک آزاری نمودند.
روند اهدای مبالغ پول بدون هیچ نوع منفعت مادی به امور خیریه ی مختص کودکان به عنوان آسیب پذیرترین قشر جامعه اساس تشکیل انجمن خیریه ی-آن و کل گدس- را در آینده فراهم نمود.
آن و کل گدس در اقدامی بسیار انسان دوستانه برای فروش و چاپ تقویم های سال 1993 در استرالیا و نیوزلند خانه ی خود را در استرالیا فروختند و به همراه اندوخته ها ی زندگی خود آنرا صرف چاپ 20000 نسخه از تقویم خود کردند که در مدت سه هفته به فروش رسید و آنها با کمک سود فروش خود توانستند 20000 نمونه دیگر از تقویم خود را مجددا چاپ کنند و به فروش برسانند.
بزودی ناشری با آنها تماس گرفت و اعلام نمود که مایل است در انتشار تقویم ها با آنها مشارکت کند. تقویم های آن گدس همواره با استقبال زیادی روبرو شده اند و فروش چشمگیری را به همراه داشته و کمک های امور خیریه ای کل و آن گدس همواره تا آنجایی توسعه یافته است که تمامی محصولاتی که تحت عنوان تجاری -آن گدس- بفروش می رسد، می توانند همراه با اهدایی هایی از سوی خریداران باشند که این هدایا صرف مبارزه با بدرفتاری به کودکان و حفاظت از آنها می شود.
در طی این مدت آن و کل داستان هایی را در شب برای دختران خود نقل می کردند که پر از موجودات و اتفاقات افسانه ای بود و بزودی آن رویای داستانی را در فکر خود پروراند و آنرا به همراه عکس هایی بازگو نمود و اولین مجموعه ی کتاب داستانی او به این صورت تحت عنوان Down in the Garden خلق شد. انتشار این کتاب در سال 1996 شهرت دیگری دیگری را برایش به همراه داشت ومقام جهانی دیگری را برایش به عنوان پرفروشترین نویسنده ی کتاب به ثبت رسانید.
کتاب او در 83 کشور جهان از جمله درآمریکای شمالی، امریکای جنوبی، استرالیا، نیوزلند، در کشورهای اروپا و آسیا به منتشر شده و 19 میلیون نسخه از این کتاب تاکنون به چاپ رسیده و به 23 زبان ترجمه شده است.
کتب دیگر منتشر شده ی او که اکثر آنها مجموعه های عکس های او به همراه نقل قول ها یا توضیحاتی در مورد دید گاه ها و زندگی اوست همگی با موفقیت بسیار مواجه شده و در ردیف پر فروشترین کتب بوده اند. از جمله این کتب می توان به”Beginnings- Pure-، -Miracle اشاره کرد.
آن گدس بار احساسی یک عکس را مهمترین عنصر می پندارد و عکاسی سیاه و سفید را به آن جهت ترجیح می دهد که بنظرش رنگ ها توجه بیننده را از حس زیبایی طبیعی زندگی دور می کنند.
زمان تشکیل کارگاه های عکاسی او معمولا صبح زودشکل می گیرد، زمانی که کودکان استراحت کافی کرده اند ومعمولا بیشتر از یک ساعت و نیم به طول نمی انجامد تا کودکان خسته نشوند. اونوردهی،دوربین و وسایل مورد نیاز را از قبل آماده می کند تاکودکان تنها بنشینند و عکس آنها گرفته شود چرا که او معتقد است عکس العملهای کودکان صادقانه و وغیر قابل پیش بینی است و مانند هنرپیشه ها نمی توان از آنها به عنوان مدل استفاده کرد و باید بسیار سریع عمل نمود او معمولا والدین را نیز در روند عکاسی خود برای ثبت احساسات کودکان به مشارکت وا می دارد.

منبع:
امتیاز دهی به مقالهمروری بر عکس های کودکان در آثار آن گدس- Anne Geddes 2
مروری بر عکس های کودکان در آثار آن گدس- Anne Geddes 2
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مروری بر عکس های کودکان در آثار آن گدس- Anne Geddes 2 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: عکاسي ، عکاسي کودکان ، هنر ، آن گدس