مسبی
مروري بر عکس هاي کودکان در آثار آن گدس Anne Geddes 1

مروري بر عکس هاي کودکان در آثار آن گدس Anne Geddes 1

ویرایش: 1391/8/19
نویسنده: سانا 19


آن گدس از عکاسان زن استراليايي است که هم اکنون در نيوزلند زيسته و به فعاليت هاي عکاسي و هنري مشغول است. شيوه ي خاص شخصيت پردازي در عکس هاي او دنياي پاک و زيباي کودکانه و روحيه ي آسيب پذير آنان را متجلي مي سازد و تعمق در عکس هايش اين باور را در بيننده بر مي انگيزاند که به کودکان بايد عشق ورزيد و از آنان محافظت نمود.
کودکان در عکس هاي او با لباس هاي افسانه اي، در ميان گل ها و حيوانات کوچک و يا در زمينه هاي بسيار ساده نمايان مي شوند.
آن گدس در سال 1956 در شهر کويينز لند استراليا بدنيا آمد. در هفده سالگي به کويينزلند استراليا بود که با شوهر آينده ي خود “کل گدس” کارگردان برنامه هاي تلويزيوني آشنا شد در پي انتساب کل گدس به رياست کانال RTV هنگ کنگ ان به همراه او به هنگ کنگ رفت و در سال 1983 با او زدواج نمود. در همين زمان بود که براي اولين بار به صورت حرفه اي دوربين عکاسي بدست گرفت و از آنجايي که همواره علاقه ي خاصي به کودکان داشت شروع به عکاسي از کودکان همسايگان و دوستان خود کرد.
در واقع آن عکاسي خود آموخته بود که تدريجا شيوه ي شخصي خود را در عکس هايي با ساختمانبندي ساده و تاثير پذيري آني بسط داد. او در مورد شيوه ي عکاسيش مي گويد: من مي ديدم که چگونه از کودکان در استوديوها عکس گرفته مي شود در واقع اين بنظر من واقع گرايانه نبودکه مردم کودکان خود را با بهترين لباس هايشان به استوديو عکاسي مي بردند اين عکس ها در واقع شخصيت کودکان را نشان نمي داد.
در سال 1986 آنها مجددا به استراليا بازگشتند و آن اولين استوديو عکاسيش را در پارکينگ پشتي حياط خود داير کرد و مهارت ها و تکنيک هاي عکاسي خود را بسط داد. به دنبال پيشنهاد تاسيس اولين شبکه ي مستقل تلويزيوني TV3در نيوزلند به شوهرش بار ديگر آنها همراه با دو دختر خود نقل مکان نموده و به نيوزلند رفتند. در سال 1988 اولين استوديوي کوچک خود را در اکلند برپا نمود.
عکس- جما- دختري که با لباس باله ايستاده بود اولين عکسي بود که در مجله چاپ شد. چاپ عکس جما و معرفي- آن گدس- بعنوان عکاس در مجله باعث جلب توجه بينندگان بسياري به شيوه ي نو عکاسي پرتره هاي او شد که در آنزمان مرسوم نبود و بدنبال اين موفقيت بود که آن به عکاسي از کودکان
ادامه دارد......


منبع:
امتیاز دهی به مقالهمروري بر عکس هاي کودکان در آثار آن گدس Anne Geddes 1
مروري بر عکس هاي کودکان در آثار آن گدس Anne Geddes 1
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مروري بر عکس هاي کودکان در آثار آن گدس Anne Geddes 1 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آن گدس ، هنر ، عکاسي ، کودکان ، عکاسي کودکان