مسبی
مردم کدام کشورها بيشتر عمر مي کنند؟

مردم کدام کشورها بيشتر عمر مي کنند؟

ویرایش: 1391/8/18
نویسنده: سیما5862
ميانگين طول عمر مردم بعضي کشورها نسبت به کشورهاي ديگر بالاتر است. کارشناسان اين طول عمر را عمدتا به سبک زندگي مردم نسبت مي دهند. در اينجا به 10 کشور اشاره مي کنيم که ميانگين طول عمر مردمشان از ديگر کشورها بيشتر است.

ايتاليا - 81.86 سال

يک ايتاليايي به طور متوسط 3.37 سال بيشتر از يک آمريکايي زندگي مي کند. راز اين طول عمر در غذاهايي است که ايتاليايي ها مصرف مي کنند، مثلا روغن زيتون که آنتي اکسيدان موجود در آن به کاهش کلسترول خون کمک و از بيماري هايي مانند بيماري هاي قلبي يا لخته شدن خون کمک مي کند.

استراليا - 81.90 سال

آنچه طول عمر مردم استراليا را افزايش مي دهد سبک زندگي سالم و مصرف اندک سيگار است. بعضي کارشناسان معتقدند که اين طول عمر را مي توان مستقيما به امکانات بهداشتي و درماني اي نسبت داد که در اختيار مردم قرار مي گيرد. به گزارش برترين ها استراليا بر خلاف آمريکا، اين امکانات را بدون توجه به وضعيت شغلي افراد در اختيار همه مردم قرار مي دهد.

هنگ کنگ- 82.12 سال

مردم هنگ کنگ رژيم غذايي سالمي حاوي توفو، برنج و سبزيجات دارند. ضمنا اکثر آنها زندگي فعالي دارند و به همين دليل دچار چاقي مفرط يا بيماري قلبي نمي شوند.

جزيره گورنسي- 82.24 سال

مي گويند اگر ثروتمند باشيد همه چيز خواهيد داشت. شايد به همين دليل است که ساکنين اين جزيره کوچک طول عمر بالايي دارند. آنها بسيار ثروتمندند و به همه امکانات رفاهي و غذاهاي سالم دسترسي دارند.

آندورا- 82.50 سال

اين کشور کوچک بين دو کشور زيبا (اسپانيا و فرانسه) واقع شده است و شهروندان آن زمان زيادي را در بيرون از خانه مي گذرانند. به پيک نيک مي روند و بيرون از خانه بازي مي کنند. اين فعاليت ها استرس و خطر بيماري هاي قلبي را کاهش مي دهد و فشار خون را تنظيم مي کند. ضمنا نرخ بيکاري در اين کشور بسيار پايين است و اکثر اهالي آن تحصيلکرده اند. همين امر موجب افزايش طول عمر آنها مي شود.

سان مارينو- 83.07 سال

ميانگين طول عمر مردم سان مارينو 4.5 سال بيشتر از مردم آمريکا است. آنها درآمد بيشتر و محيط کار سالم تري دارند. چون اکثر مردم سان مارينو در اداره ها و دفاتر کار مي کنند، ميزان مرگ هاي ناشي از حوادث کاري بين آنها کمتر مي باشد.

سنگاپور- 83.75 سال

اگر چه زندگي در سنگاپور از سرعت بالايي برخوردار است ولي مردم آن زندگي شادي دارند. برنج و سبزيجات بخش بزرگي از رژيم غذايي آنها را تشکيل مي دهد و حکومت به بهداشت مردم اهميت زيادي مي دهد. افراد سيگاري براي کشيدن سيگار به مکان هاي خاصي مي روند تا دود سيگار آنها بر ديگران تاثير نگذارد.

ژاپن- 83.91 سال

نرخ چاقي در ژاپن به طرز غيرقابل باوري پايين است – تنها 3.1 درصد. ژاپني ها برنج، سبزي و ماهي مي خورند و امگا 3 موجود در اين غذاها خطر فشار خون، حمله قلبي و سکته مغزي را کاهش مي دهد. تعداد مبتلايان به آلزايمر در اين کشور اندک است. مردم ژاپن کم غذا مي خورند، زياد راه مي روند و به طور کلي سالم زندگي مي کنند.

ماکائو – 84.43 سال

اين کشور بخش بزرگي از درآمد خود را صرف بهداشت و رفاه مردم خود مي کند.

موناکو- 89.68 سال

سبک زندگي سالم و کم خطر، سرمايه گذاري در برنامه هاي بهداشتي و درماني، و رژيم غذايي مناسب مردم عواملي هستند که در کاهش استرس، فشار خون و بيماري هاي قلبي موثرند و به افزايش ميانگين طول عمر مردم موناکو کمک کرده اند.


منبع:

http://www.bitrin.com/ARTICLE119063.html

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره مردم کدام کشورها بيشتر عمر مي کنند؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: طول عمر ، زندگي ، استراليا ، شغل ، هنگ کنگ ، برنج ، شهروندان ، محيط ، سبزيجات ، چاقي ، خطر ، قلب