مسبی
بدون اميد به تغيير/انتخابات سونامي بود

بدون اميد به تغيير/انتخابات سونامي بود

ویرایش: 1391/8/18
نویسنده: sporttabli
يک روزنامه آمريکايي انتخابات رياست جمهوري اين کشور را سونامي و فاجعه اي با ابعاد گسترده توصيف کرد و نوشت که پيروزي اوباما به اين معناست که آمريکايي‌ها مجبورند چهار سال ديگر را بدون اميد به تغيير بگذرانند.

به گزارش تبريز بيدار به نقل از فارس، «چارلز هرت» روزنامه نگار محافظه کار «واشنگتن تايمز» در گزارشي با اشاره به پيروزي مجدد «باراک اوباما» رئيس جمهوري آمريکا در رقابت هاي روز گذشته رياست چهار ساله بر کاخ سفيد، پيروزي نامزد حزب دموکرات در انتخابات ميلياردي آمريکا را «چهار سال ديگر بدون اميد براي تغيير» توصيف کرد.
در گزارش اين روزنامه نگار آمده است: جمهوريخواهان کنترل مجلس نمايندگان و دموکرات ها کنترل سنا را به دست گرفتند و کاخ سفيد نيز همچنان در دست دموکرات ها باقي ماند و اين در حاليست که قطعا هيچ دستور کاري در دست دموکرات ها وجود ندارد و همه اينها به معناي شروع چهار سال ديگر براي آمريکا بدون داشتن اميد براي تغيير است.
در اين گزارش آمده است که با توجه به محيط فعلي در آمريکا و نظام اقتصادي و موضوعات حياتي بسيار مهم ديگري که به موجوديت کشور اعمال فشار مي کنند، بايد گفت که انتخابات رياست جمهوري آمريکا يک سونامي بود. اين انتخابات فاجعه اي با ابعادي گسترده بود که رئيس جمهور اوباما را عازم تلنباري از گرد و غبارهاي ناشي از نظارت هاي شکست خورده کرد.
* محور انتخابات رياست جمهوري آمريکا همه چيز بود به جز اقتصاد
بر اساس تحليل اين روزنامه نگار محافظه کار آمريکايي، محور انتخابات رياست جمهوري روز گذشته اين کشور، تجاوز به عنف و پيشگيري از بارداري بود. اين انتخابات با محور «جورج دبليو بوش» رئيس جمهوري سابق آمريکا و ازدواج همجنس گرايان برگزار شد.
اين روزنامه نگار نوشته است که انتخابات رياست جمهوري آمريکا با همه محورها به جز اقتصاد برگزار شد و اين در حاليست که همه بر اين باورند که اقتصاد تنها چيزي است که راي دهندگان حقيقتا نگران آن هستند.
واشنگتن تايمز نوشت: مردم آمريکا حقيقتا نگران اقتصاد هستند آن هم در شرايطي که نرخ بيکاري در کشور به عددي دو رقمي نزديک مي شود و سياستمداران بدهي 16 ميليارد دلاري به بار مي آورند و اين همان چيزي است که هنوز در اين انتخابات درباره آن تصميم گيري نشده است.
نگران کننده ترين مسئله انتخابات رياست جمهوري آمريکا اين بود که رئيس جمهور اوباما چطور توانست در ايالت هايي مانند «اوهايو» و «پنسيلوانيا» و «ميشيگان» با سخنراني درباره موضوع به شدت منفور نجات «جنرال موتورز» پيروز شود. اوباما توانست از طريق بيرون کشيدن ميلياردها دلار پول ماليات دهندگان در طول رکود اقتصادي عميق کشور و دادن اين پول به مجموعه اي از شرکت هاي بزرگ راي مورد نياز خود را براي پيروزي مجدد در انتخابات بخرد.
* پاشنه آشيل دموکراسي آمريکايي
بر اساس نوشته چالز هرت، اين همان پاشنه آشيل دموکراسي است؛ سياستمداران به سادگي براي کساني که از آنها حمايت نمي کنند، ماليات قرار مي دهند و پول ماليات را به کساني مي دهند که از آنها پشتيباني مي کنند و يا کساني که سياستمداران خواهان جلب حمايت آنها هستند و اين پايان خط است و بازي تمام مي شود.
واشنگتن تايمز نوشته است که آنچه در شب گذشته اتفاق افتاد (انتخابات رياست جمهوري آمريکا)، چيزي است که دهه هاست در آمريکا اتفاق مي افتد و تنها راه رهايي از اين بن بست اين است که سياستمداران بالغ شوند و تصميم بگيرند که به شيوه اي جدي و مانند بزرگسالان به بررسي بدهي 16 تريليون دلاري کشور بپردازند.


منبع:

http://tabrizebidar.ir/news/17462

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره بدون اميد به تغيير/انتخابات سونامي بود نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: آمريکا ، انتخابات ، رامني ، اوباما ، انتخابات ، سونامي