مسبی
اوباما بار ديگر به کاخ سفيد رفت

اوباما بار ديگر به کاخ سفيد رفت

ویرایش: 1391/8/18
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
خوشحالي طرفداران اوباما در مقر انتخاباتي اوباما نشان مي دهد که راي 290 کارت الکترال به اوباما در برابر 203 راي به رامني حاصل شده است. شبکه معتبر فاکس نيوز طرفدار جمهوي خواهان نيز اين نتيجه را قبول کرده و اين راي را اعلام کرده است.

طرفداران وي اکنون منتظر نطق پيروزي اوباما هستند. در بوستون نيز طرفداران رامني و جمهوي خواه منتظر سخنراني رامني و پذيرش اين نتيجه هستند
اوباما براي اين پيروزي به حداقل راي 270 راي الکترال نياز داشته اما حالا 290 راي دارد و بقيه ايالت ها نيز در حال شمارش هستند.


مجموع راي مردم يعني مجموع آرا، براي اوباما 43 ميليون و 250 هزار و براي رامني 43 ميليون و 500 هزار راي بوده که 4 دهم درصد بيش از اوباما راي آورده است اما راي الکترال و اکثريت راي ايالت ها به نفع اوباما بوده است.
تا اين لحظه معلوم شده که بيش از 87 ميليون نفر از مردم آمريکا در اين انتخابات شرکت کرده اند که البته در مقايسه با تعداد 290 ميليون نفر مردم آمريکا، مشخص است که آراي خاموش زيادي وجود دارد و جمهوري خواهان بايد تلاش مي کردند يا تلاش کنند که اين آراي خاموش را جلب کنند تا سرنوشت انتخابات آمريکا را به نفع آنها تغيير دهد زيرا به نظر مي رسد که آراي خاموش بيشتر از بخش محافظه کاران سنتي، و منتقدان است

کارشناسان مي گويند که رنگين پوستان، مهاجران، دانشجويان، فعالان حقوق بشر و... که به سيستم سنتي آمريکا انتقاد دادند به اوباما راي داده اند و اين عده در آمريکا بسيار زياد هستند که باعث شدند براي دومين بار اولين رئيس جمهور سياه پوست آمريکا انتخاب شود.

هنوز راي ايالت هاي ويرجينيا، فلوريدا، آلاسکا مشخص نشده است
نتايج نشان مي دهد که ايالت هاي سرنوشت ساز از جمله اوهايو، آيووا، ميشيگان ويسکانسين و.... به اوباما راي داده اند.
نکته مهم اين است که مجموع راي مردم تاکنون بيشتر براي رامني بوده است اما مجمموع راي الکترال به نفع اوباما بوده است و اين نشان مي دهد که اوباما مخالفان و منتقدان زيادي دارد و نمي تواند در چهارسال آِينده خيلي راحت با مردم آمريکا روبرو شود و انتقاد عليه وي در بين مردم آمريکا خيلي زياد است و جمهوري خواهان بايد مشکلات خود راحل کنند تا بتوانند در 4 سال آينده براي موفقيت خود تلاش کنند.

در بررسي ايالت هاي سرنوشت ساز مانند اوهايو گفته شده بود که کمک مالي اوباما به خودروسازان در اوهايو باعث خواهد شد که راي مردم بيشتر به دموکرات ها داده شود و معدنکاران اين ايالت، که طرفداران رامني بودند نتوانستند جو اوهايو را به نفع رامني تغيير دهند. بهبود وضع اقتصادي اوهايو و راه اندازي چند خط خودروسازي باعث شده که اين ايالت در اختيار دموکرات ها باشد و آبي شود.

هزينه اين انتخابات براي دو حزب و دولت آمريکا حدود 2.5 ميليارد دلار بوده و اين رقابت يک ميليارد دلار براي جمهوري خواهان خرج به دنبال داشت و آنها تصور مي کردند که اين هزينه زياد بتواند براي آنها راي جمع کند.
طرفداران آن در يکسال گذشته يک ميليارد دلار پول جمع کردند تا خرج انتخابات کنند و حالا تعجب مي کنند که چرا نتيجه اين چنين شده است.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اوباما بار ديگر به کاخ سفيد رفت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: انتخابات آمريکا ، نتيجه انتخابات ، باراک اوباما ، رامني ، رئيس جمهوري ، انتخابات رئيس جمهوري ، رياست جمهوري ، مردم آمريکا ، آمريکا