مسبی
مصرف يک نخ سيگار، پنج ونيم دقيقه از عمر انسان مي کاهد

مصرف يک نخ سيگار، پنج ونيم دقيقه از عمر انسان مي کاهد

ویرایش: 1391/8/16
نویسنده: سیما5862
به گزارش سلامت نيوز به نقل از ايرنا ؛
کارشناس مرکز سلامت محيط و کارخديجه محصلي تصريح کرد پس از 12 ساعت از کشيدن آخرين سيگار، سطح نيکوتين در بدن کاهش يافته و قلب و ريه شروع به ترميم ضايعات ناشي از دود سيگار مي کند در حالي که حس بويايي و چشايي بهتر، تنفس آسانتر و سرفه کاهش مي يابد.
وي ادامه داد: طبق تحقيقات سازمان جهاني بهداشت در هر ‌5 ثانيه يک نفر در دنيا به علت استعمال دخانيات جان خود را از دست مي‌دهد. محصلي خاطرنشان کرد نتايج تحقيقات حاکي از آن است چنانچه افراد در سنين نوجـواني شــروع به کشيدن سيگار کنند (بيش از ‌70 درصد موارد سيگاري شدن در اين مــرحله اتفاق مي‌افتد) و مدت ‌20 سال يا بيشتر به اين عمـل ادامه بدهند بين ‌20 تا ‌25 سال زودتر از افرادي که به هيچ ‌وجه در زندگي سيگار نکشيده‌اند، خواهند مرد.
وي يادآور شد: تنها سرطان ريه يا بيماري هاي قلبي پيامدهاي استعمال دخانيات نيست بلکه مجموعه‌اي از مسايل و مشکلات بهداشتي در ارتباط با مصرف مواد دخاني وجود دارد که مي‌تواند به لحاظ شرايط جسماني و مقاومت ايمني در افراد سيگاري بروز کند.
دخانيات بيش از حوادث رانندگي، مصرف مشروبات الکلي، سواستفاده از داروها، خودکشي و آتش سوزي در جهان موجب مرگ و مير انسان ها مي شود.وي افزود: يـک نخ سيگار حاوي هشت تا 20 ميـلي گـرم نيکوتين است که تنها يک ميلي گـرم آن هنـگـام کشيدن سيگار جذب بدن مي شود.


منبع: سلامت نيوز
امتیاز دهی به مقاله
مصرف يک نخ سيگار، پنج ونيم دقيقه از عمر انسان مي کاهد
مصرف يک نخ سيگار، پنج ونيم دقيقه از عمر انسان مي کاهد
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره مصرف يک نخ سيگار، پنج ونيم دقيقه از عمر انسان مي کاهد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سيگار ، مرگ ، دخانيات ، بهداشت ، خودکشي ، نيکوتين ، مشروبات الکلي ، سرطان ، مواد دخاني ،