مسبی
پشت پرده خبر پناهندگي مجري مشهور صدا وسيما (2)

پشت پرده خبر پناهندگي مجري مشهور صدا وسيما (2)

ویرایش: 1391/8/18
نویسنده: مورینتز
براي مقابله با اين نوع روش ها و يا واکسينه کردن جامعه در مقابل شايعات چه بايد کرد؟

بايديک مقداري اين فضا را بشکنيم. يعني به نظر من اگر رسانه ها به سمت کار حرفه اي بروند بهتر مي توان با اين فضا مقابله کرد . از راه حرفه اي گري هم بهتر مي توان نان در آورد و هم مخاطب را جذب کرد، تا اين که بخواهيم از راه هاي غير حرفه اي و تهمت و افترا و توهين کار کنيم.


ما مي گوييم غيبت مذموم است و بالاتر از غيبت گناهي نيست، غيبت مثل خوردن گوشت برادر مرده آدم است. تهمت که مذموم تر از غيبت است چون در غيبت يک چيزي هست که بايد نقل کنيد اما در تهمت اصلا چيزي وجود ندارد اما آن موضوع را به فردي نسبت مي دهند، پس گناهش سنگين تر است. فردي موضوعي را مي سازد و اشاعه مي دهد بعد هم يک عده که در بعضي رسانه ها، متاسفانه شبنامه نويسند و خبرنگار حرفه اي نيستند آن را در جامعه پراکنده مي کنند.

خداوند مي فرمايد: « از راه درست برو و صادق باش، سعادتمند باش» نميدانم چرا ما مي خواهيم گاهي از راه کج برويم، دروغ بگوييم، غيبت کنيم و بعد هم سعادتمند شويم. اينها با هم اصلا قابل جمع نيستند.

در مورد شايعه اي که در مورد خود شما ساخته شد ،ماجرا چگونه آغاز و بعد بزرگ شد؟

کليد اين ماجرا در سال 88 زده شد، با سفري که من به خارج کشور داشتم. يک سفر کاملا از قبل مشخص، با مرخصي رسمي سازماني . تمام همکاران و مديران سازمان از موضوع خبر داشتند و مي دانستند من به سفر مي روم و هيچ چيز عجيبي نبود ،اما من هنوز پايم به خارج نرسيده بود که موضوع خروج من از کشور مثل بمب ترکيد به عنوان اين که فلاني به خارج فرار کرده است بي آن که بپرسند دليل من براي فرار از کشور چه مي تواند باشد؟ به کجا؟ براي چه؟ من کجاي دنيا مي خواهم بروم که به اندازه ايران آرامش و راحتي و يا موقعيت و امکانات داشته باشم. اصلا من در بين 400 ميليون نفر آمريکايي ديده نميشوم. چه قابليتي براي آن جامعه دارم ؟ در ايران من براي خودم موقعيت دارم، شخصيت دارم، کار خوب، درآمد کافي و زندگي خوب دارم. اساسا اگر کسي مختصر عقلي براي من قائل باشد مي تواند بفهمد که هيچ دليلي براي فرار يا پناهنده شدن من به آمريکا نمي تواند وجود داشته باشد.


نکته ي بعدي اين که بعد از بروز شايعه، مصاحبه کردم و گفتم آقا من مرخصي بودم و دارم برمي گردم به ايران، قبل از آن هم من خيلي سفر خارجي رفته بودم منتها هيچ کدام مثل آن سفر خاص صدا نکرده بود. نمي دانم چرا اين سفر خاص چنين سر و صدايي کرد! من در دانشگاه بوردو در فرانسه مقطع دکترا مشغول تحصيل بودم از سه چهار سال قبل به آن جا مرتبا رفت و آمد مي کردم، آخرين بارهم پارسال رفتم و از تز دکتراي خود دفاع کردم. يک ماه هم آن جا بودم، بعد به ايران برگشتم و چند سفر ديگر خارجي هم رفتم و برگشتم.

ظاهرا شايعات راجع به شما تمامي ندارد؟

متاسفانه بله! الان هم مد شده هر کسي در اين مملکت اختلاس مي کند مي گويند فلاني هم شريکش بوده! الان منتظرم ببينم نفر بعدي اختلاس چه کسي هست که من شريکش باشم! آقاي امير منصور آريا، اختلاس مي کند من شريکشم! اين خيلي عجيب است اگر من سوپرمن هم باشم وبه جاي 24 ساعت 72 ساعت هم وقت داشته باشم علي القاعده نبايد به اين همه فعاليت برسم يعني هر جا اختلاس مي شود مي گويند من شريکم نه، همه اين شايعات از اساس دروغ است.

ظاهرا شايعه احضار شما هم به دادگاه درست نبوده؟

تا اين لحظه که در خدمت شما هستم نه به دادستاني اي نه به هيچ ارگان ديگري و تحت هيچ عنوان، نه مطلع نه متهم و نه چيز ديگري، احضار نشده ام. سازمان صدا و سيما اتفاقا به اين مسائل به شدت حساس است و از طرف حراست، بازرسي، مديران سازمان هم تا به حال نه در حد يک تلفن و نه حتي در حد يک ابلاغيه و احضاريه، مورد سوال قرار نگرفتم.

زندگي و کار کاملا شفاف و مشخصي دارم، و اين شايعات که مقدار زيادي ملک و املاک دارم، کارخانه دارم، سهام دار چند تا بانک هستم کاملابي اساس و بي ربط است ولي حالا چرا اين فضاها ايجاد مي شود نمي دانم شايد يکي از آسيب هاي شهرت همين باشد. اصولا شهرت با خودش آسيب به همراه دارد شايد هم کساني که در برنامه هاي تلويزيوني هدف انتقادهاي ما قرار مي گيرند، دشمني کنند.


منبع:

http://www.bultannews.com/fa/news/108578/پشت-پرده-خبر-پناهندگي-مجري-مشهور-صدا-وسيما

امتیاز دهی به مقاله
پشت پرده خبر پناهندگي مجري مشهور صدا وسيما (2)
پشت پرده خبر پناهندگي مجري مشهور صدا وسيما (2)
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره پشت پرده خبر پناهندگي مجري مشهور صدا وسيما (2) نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: مرتضي حيدري ، پشت پرده ، خبر ، فرار از ايران ، مرتضي ، حيدري ، خلاف ، طلب ، ايران ، صدا و سيما ، خلافکار ، دستگير