مسبی
رژيم صهيونيستي: قرار بود به ايران حمله کنيم اما جا زديم

رژيم صهيونيستي: قرار بود به ايران حمله کنيم اما جا زديم

ویرایش: 1391/8/18
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
شبکه دو تلويزيون خصوصي اسرائيل، دليل اجرا نشدن اين دستور را مخالفت ژنرال گابي اشکنازي فرمانده وقت ارتش و مئير داگان رييس وقت موساد اعلام کرد.
اين گزارش مي افزايد: در نشست عالي وزيران کابينه اسرائيل، بنيامين نتانياهو تصميم گرفت تا ميزان آمادگي نيروهاي ارتش را به سطح «اف مثبت» برساند که علامتي بود براي اينکه نيروهاي مسلح بايد آماده اقدام نظامي باشند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، کانال دو تلويزيون خصوصي رژيم صهيونيستي مي گويد که داگان با اين اقدام مخالفت کرد و گفت که چنين تصميمي تنها بايد از سوي کابينه امنيتي اسرائيل اتخاذ شود.

ژنرال اشکنازي نيز از اين نگران بود که افزايش سطح هشدار، زنجيره اي از حوادث به دنبال داشته باشد که مي تواند اوضاع را از کنترل خارج کرده و به يک درگيري گسترده منجر شود.

اهود باراک وزير دفاع رژيم صهيونيستي، در گفت و گو با شبکه دو تلويزيون خصوصي اسرائيل اظهار داشت اشکنازي به نتانياهو گفته بود که ارتش اسرائيل آماده نيست و تجهيزات عملياتي لازم براي حمله موفقيت آميز به تاسيسات هسته اي ايران را در اختيار ندارد.
در حالي‌که به نظر مي‌رسد انتشار اين خبر بمعناي جا زدن اسرائيل از حمله به ايران باشد، وزير دفاع اين رژيم براي کاستن از تبعات مفهومي اين خبر اعلام کرد که تصميم به افزايش سطح هشدار «لزوما به معني جنگ نبوده است.»

قرار است گزارش تلويزيون خصوصي اسرائيل امروز (دوشنبه) از شبکه دو آن پخش شود. اين گزارش تأکيد مي‌کند که در هر صورت، طرح چنين حمله اي از دستور کار دولت اسرائيل خارج شد.

وب سايت روزنامه صهيونيستي هاآرتص نيز در اين زمينه نوشت که اشکنازي پس از واگذاري سمت خود، به دستياران نزديکش گفته بود که ارتش آماده جنگ با ايران بود ولي او به اين نتيجه رسيد که چنين حمله اي يک خطاي استراتژيک است.
مئير داگان رييس موساد هم پس از ترک سمت خود علنا اعلام کرد که ايده حمله به ايران «احمقانه» است.

مقام‌هاي رژيم صهيونيستي در سال‌هاي اخير بارها تهديد به حمله نظامي عليه ايران کرده است اما گزارش‌هاي منتشر شده در ماه‌هاي گذشته نشان مي‌دهد که حتي در داخل خود اين رژيم نيز هيچگونه اجماعي در اين زمينه وجود ندارد و به نظر مي‌رسد نتانياهو نخست وزير اسرائيل هم که علاقه زيادي به لفاظي در زمينه تهديد نظامي دارد، با آگاهي از نبود اجماع، صرفاً بدنبال کارکردهاي تبليغاتي و سياسي از اظهارات تهديدآميز است.

وي در نشست مجمع عمومي سازمان ملل در ماه سپتامبر با نشان دادن يک نقاشي مدعي شد که ايران تا بهار يا تابستان سال 2013 به دانش ساخت سلاح هسته اي دست خواهد يافت. اين اقدام نتانياهو با واکنش تمسخرآميز تعداد زيادي از رسانه‌ها و کاربران آن‌ها مواجه شد
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره رژيم صهيونيستي: قرار بود به ايران حمله کنيم اما جا زديم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: حمله به ايران ، تهديد نظامي ، حمله ، نظامي ، حمله اسرائيل به ايران ، کابينه اسرائيل ، نيروهاي مسلح ، ارتش ، صهيونيستي