مسبی
گردانندگان اصلي جم تي وي چه کساني هستند

گردانندگان اصلي جم تي وي چه کساني هستند

ویرایش: 1391/8/18
نویسنده: مورینتز
مدتي است که شبکه جم تي وي که مرکز پخش آن در لندن بوده و دفتر اصلي آن در دبي و دفتر اصلي تر آن در تهران مي باشد اقدام به تغيير سيستم پخش خود از آنالوگ به ديجيتال کرده است و براساس تبليغاتش گويا در تمام حوزه هاي تخصصي شبکه مجزا راه اندازي کرده است .
آنچه که واقعيتي انکار ناپذير است اين است که راه اندازي چنين شبکه هائي با اين کيفيت نيازمند ميليونها دلار سرمايه گذاري است . نکته ديگر اين است که پخش آنها به صورت اچ دي HD اعلام شده که نيازمند ريسيورهاي جديد است يعني اگر کسي بخواهد اين شبکه ها را ببيند بايد ريسيورجديد بخرد که قيمت آن چهارتاپنج برابر ريسيورهاي معمولي است.

اين مسئله باعث مي شود که فروشندگان و وارد کنندگان ريسيورهاي اچ دي کلي پول به جيب بزنند و احتمالاجم تي وي نيز در معرفي اين شبکه ها به اچ دي هدف خاص تجاري را نيز دنبال مي کند.

اين بماند که ظرف ماه هاي گذشته انتقادات عظيمي نسبت به مديران اين شبکه مطرح شد بر اين اساس که سريال هاي پخش شده در اين شبکه ها هويت ايراني و هويت قومي قوميت هاي ايران را مورد تعرض قرار مي دهد.

فارغ از اين بحث هزينه بالائي است که بابت خريد ترانسپوندرهاي ماهواره ياه ست توسط سعيد کريميان مدير شبکه جم تي وي پرداخت شده است و اينکه اين بودجه از چه محلي تامين شده است و در اين وسط نقش آقاي خ در تهران چه بوده است .

سعيد کريميان در دو سال گذشته با همکاري آقاي خ شبکه ايرانيان را در تهران راه اندازي کردند وبدين ترتيب زمينه فعاليت رسمي خود را در تهران پي ريزي کردند. نامه يکي از نيروهاي اين شبکه در مورخ 5 ژوئن به سعيد کريميان در دبي به سفر آقاي خ به دبي و بازگشت وي به تهران اشاره کرده و به صراحت از نقش آقاي خ در اين شبکه پرده برمي دارد.

از سوئي سعيد کريميان که سهامدار اصلي سه شرکت بسيار بزرگ در تهران بنام هاي آپولونيا کالج ، دبليو آي پي ، گروه طلائي آسيا مي باشد با خريد اقامت کشورهاي غربي براي تجار ايراني به طور ميانگين ساليانه ميليونها دلار ارز از کشور خارج مي کند .

از اين رو بخشي از هزينه خريد اين ترانسپوندرها از سوي خارج کردن ارز کشور تامين شده است و سوالي که باقي مي ماند اين است که آقاي خ چه ميزان بودجه براي سعيد کريميان فراهم کرده است تا وي امروز بتواند ده ها شبکه ماهواره ائي با کيفيت اچ دي راه اندازي کند .

اين در حالي است که رسانه ملي با همه پتانسيلش امروز با مشکل مواجه بوده و فرکانس هاي اين رسانه بر روي ماهواره ها قطع مي شود .

سعيد کريميان با استفاده از آقاي خ توانست جاي پائي در تهران پيدا بکند و عملا سازماندهي نيروهاي خود در تهران را به نحو احسن انجام دهد. از سوي ديگر با راه اندازي دفتر تهران سعيد کريميان اين امکان را پيدا کرد که نيروهاي موجود در کشور را سازماندهي کرده و از آنها براي پيشبرد برنامه هايش استفاده کند. حال اين سوال بسيار جدي پيش مي آيد که چگونه است کسي که خانه اش در دبي محل اسکان سلطنت طلبها مي باشد و از فرزندش براي شرکت در کليپ خواننده لس آنجلسي بنام داريوش استفاده مي کند تا گويا پيام آزادي را به مردم ايران برساند. امروز خانواده اش کنترل شريان فرهنگي را بدست گرفته و با براه انداختن کسب و کار در تهران در دبي با فرهنگ ايراني اينگونه برخورد مي کنند؟

براستي چه ارتباطي بين اين فعاليت ها و فعاليت مجاز شرکت هاي وابسته به سعيد کريميان در تهران وجود دارد؟ تکليف اين شبکه چيست و در کجاي ميدان فرهنگي کشور قرار دارد ؟ دفترش کنار دست شبکه فارسي وان صهيونيست ها در دبي و درآمدش در تهران؟ قضاوت با شما


منبع:

http://www.bultannews.com/fa/news/108904/گردانندگان-اصلي-جم-تي-وي-چه-کساني-هستندسند

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (2 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


زهرا شهیر (18:05   1392/9/19)

انتظاردلایل محکمتر ودقیقتری لازم است کد: 750محمد حسين سلطاني (21:06   1392/5/11)

اگر امکان دارد سريال به نام عشق را پخش کنيد با تشکر کد: 435


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره گردانندگان اصلي جم تي وي چه کساني هستند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: شبکه جم ، رسيور ، ماهواره ، جم تي وي ، GEM tv ، فرکانس ، دبي ، لندن ، تهران