مسبی
دخترها و پسرها اين اشتباهات عاشقانه را کنار بگذاريد(1)

دخترها و پسرها اين اشتباهات عاشقانه را کنار بگذاريد(1)

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
اين روزها آمار طلاق از هميشه بالاتر رفته است و شايد يكي از علت‌هاي اصلي اين آمار بالا به‌دست نياوردن شناخت كافي در دوران آشنايي است. دختر و پسرهاي زيادي هستند كه گمان مي‌كنند تنها وجود عشق و علاقه براي ازدواج كافي است ولي گاهي همين عشق مانع شناخت درست مي‌شود و چشمان 2 طرف را كور مي‌كند. اما اگر خود شما يا يکي از نزديکانتان تا به حال عاشق شده‌ باشيد اذعان مي‌کنيد که آدم عاشق خيلي عقلاني تصميم نمي‌گيرد و خيلي سخت مي‌تواند منطقي باشد ، در اينجا قصد داريم به شما کمک کنيم حتي اگر عاشق هم هستيد چشمانتان را باز کنيد و ما شما را از تمام اشتباهات پيش از ازدواج آگاه کنيم.




قرار نيست فردا عوض شود : انتخاب شما اشتباه است زيرا اميد داريد او بعد از ازدواج تغيير كند .

اين يكي از رايج‌ترين اشتباهات است، خيلي از زوج‌هاي جوان هستند كه تنها به اين دليل با هم ازدواج مي‌كنند كه اميد دارند در آينده يكديگر را تغيير دهند ( به اصطلاح رايج « درست كنند » ). هيچ‌گاه با آينده و استعداد‌هاي نهاني و دروني فرد ازدواج نكنيد. اگر رفتارهاي حال حاضر فردي را نمي‌پسنديد و با آن‌ها راحت نيستيد مطمئن باشيد در زندگي آينده هم اين مشكلات را خواهيد داشت، پس اصلا با آن فرد ازدواج نكنيد. حواس‌تان باشد كه بيشتر افراد بعد از ازدواج بدتر هم مي‌شوند. در دوران آشنايي به روحيات، شخصيت، عادت‌ها، مهارت‌هاي ارتباطي، وضعيت ظاهري فرد مقابل خوب دقت كنيد و مطمئن شويد مي‌توانيد با چنين ويژگي‌هايي راحت كنار بياييد.




ويژگي‌هايي كه شخصيت او را مي‌سازند : انتخاب شما اشتباه است چون بيشتر بر زيبايي‌‌هاي ظاهري تاكيد دارد تا شخصيت فرد .

زيبايي مي‌تواند مثل جرقه آتش رابطه را روشن كند ولي تنها يك شخصيت خوب مي‌تواند آتش رابطه را روشن نگه دارد هنگام تصميم‌ گيري حواس‌تان باشد كه وقتي اسير زيبايي‌‌ها و عشق هستيد ممكن است خيلي تصميم‌تان عاقلانه نباشد، درست است كه بين شما عشق و علاقه وجود دارد ولي آيا همان‌ قدر كه نسبت به عشق خود مطمئن هستيد به شخصيت طرف مقابل هم اطمينان داريد؟




يادتان باشد 4 ويژگي شخصيتي وجود دارد كه بايد حتما در طرف مقابل چك كنيد:

1 - فروتني:
آيا اين فرد عقيده دارد كه « انجام كار درست » خيلي مهم‌تر از آسايش شخصي است؟




2 - مهرباني :
آيا اين فرد از كمك كردن به ديگران لذت مي‌برد؟ چگونه با ديگران برخورد مي‌كند؟ آيا سعي مي‌كند براي ديگران خوشايند باشد؟ آيا علاقه‌اي به كارهاي داوطلبانه و خيرخواهانه دارد؟




3 - مسئوليت‌پذيري :
تا چه حد مي‌توان روي حرف‌هاي او حساب كرد؟ اگر بگويد كاري را انجام مي‌دهد، مي‌توان مطمئن بود؟




4 - خوشحالي :
چقدر از خودش راضي است؟ آيا از زندگي‌اش لذت مي‌برد؟ آيا به لحاظ عاطفي و هيجاني ثبات دارد؟




در نهايت از خودتان بپرسيد:دوست داريد بيشتر شبيه اين آدم باشيد؟ آيا دوست داريد فرزندتان بيشتر شبيه اين آدم باشد؟




نيازهاي شما را درک نمي‌کند : انتخاب شما اشتباه است چون مرد انتخابي شما نيازهاي خاص يك زن را درك نمي‌كند .

زن‌ها و مردان هركدام احتياجات عاطفي خاصي دارند و معمولا اين مردان هستند كه نمي‌توانند اين نكته را درك كنند، البته در بعضي از فرهنگ‌ها تلاش بسياري مي‌شود كه به مردان نيازهاي عاطفي زنان را ياد دهند و راه خوشحال كردن زنان را بياموزند. يكي از نيازهاي خاص زنان، مورد عشق واقع شدن است يعني يك زن احتياج دارد احساس كند مهم‌ترين فرد در زندگي شوهرش است، بنابراين شوهر بايد توجه كافي و رفتاري سازگار با اين حالت را به همسر نشان دهد.

زندگي مشترک يعني هدف مشترک : انتخاب شما اشتباه است چون درباره هدف‌ها و اولويت‌هاي معمولي و متعارف زندگي تفاهم نداريد .

3 راه ‌پايه‌اي كه ارتباط ما را با فرد ديگر برقرار مي‌كنند، عبارتند از:

1 - زيبايي (تمايل قلبي) و سازگاري

2 - يكسان بودن هدف‌هاي متعارف زندگي

3 - داشتن علائق مشترك



وقتي ارتباط 2 نفر عميق‌تر مي‌شود كه هدف‌هاي متعارف و لازم زندگي آن‌ها يكسان باشد و تصميم بگيرند با هم به آن هدف‌ها برسند. بعد از ازدواج ممكن است 2 اتفاق در زندگي شما بيفتد يكي اين‌كه باهم و در كنار هم رشد كنيد و ديگر اين‌كه هر كدام جدا و بدون نياز به هم فرآيند رشد خود را طي كنيد، اگر مي‌خواهيد در كنار هم رشد كنيد بايد اول از همه با خود فكر كنيد و به اين نتيجه برسيد كه در « زندگي به دنبال چه هستيد » يعني به عنوان مثال در دوران مجردي خود براي چه حوزه‌اي زندگي مي‌كرديد، حالا فردي براي شما مناسب است كه در اين حوزه عقيده‌اي كاملا شبيه شما داشته‌باشد. اين دقيقا تعريف يك شريك زندگي است. شريك زندگي كسي است كه شريك هدف‌هاي شما باشد، يعني 2 نفري كه كاملا شبيه هم مفهوم زندگي را درك مي‌كنند و بر‌همين ‌اساس اولويت‌ها، هدف‌ها و ارزش‌هاي مشترك در زندگي دارند.
منبع:
سايت کلوب
امتیاز دهی به مقاله



نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دخترها و پسرها اين اشتباهات عاشقانه را کنار بگذاريد(1) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: عشق ، عاشقي ، ارتباط دختر و پسر ، روابط عاشقانه ، شکست عشقي