مسبی
اندامتون چه شکليه؟ چگونه مطابق اندام و شخصيتمان لباس بپوشيم؟

اندامتون چه شکليه؟ چگونه مطابق اندام و شخصيتمان لباس بپوشيم؟

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: سیما5862

خيلي سخت است که بتوان مدي انتخاب کرد که مطابق با شخصيت و اندام ما باشد. در اين راه شما با مدل‌هاي متفاوتي برخورد مي‌کنيد ، مدل موهاي وحشتناک ، شلوارهاي زشت و جواهرات بد شکل ؛ اما شما از اين مدل‌هاي زشت و افراد بدلباس مي‌توانيد تجربه‌هاي خوبي کسب کنيد ؛ شما مي‌توانيد با استفاده از اين تجربيات ، مدي انتخاب کنيد که مطابق شخصيت و خلق و خويتان باشد.

اين مد بايد دو مشخصه داشته باشد:
اولين مشخصه اين است که شما به چه مدل‌ها و سبکي علاقه داريد. مشخصه دوم مدل لباس و سبک آرايشي است که بيشتر از همه ، شما را زيبا و برازنده مي‌کند.

به عبارت ديگر ، هيچ کس نمي‌تواند از يک مدل زيبا و برازنده کورکورانه تقليد کند. مدها دوران کوتاهي دارند ، و زمانيکه شما به عقب برمي گرديد و به لباس‌هاي آن دوران نگاه مي‌کنيد خنده تان خواهد گرفت. البته همه در دوران دهه هفتاد لباس‌هايي مي‌پوشيدند که داراي اپل‌ها و دکمه‌هاي بزرگ بود ، اما آيا همين افراد در اين زمانه حتي حاضر هستند که آن لباس‌ها را در کمد لباس‌هايشان نگاه دارند؟

بعضي‌ها در لباس‌هاي آن دوران عالي به نظر مي‌رسيدند ، به خاطر اينکه شکل و ظاهر آن لباس‌ها واقعا برازنده شان بود ، اما اين دليل نمي‌شود که آنها در اين دوران هم از آن لباس‌ها استفاده کنند.

شکل و اندام:
براي اينکه لباسي متناسب با اندام تان پيدا کنيد ابتدا بايد نوع و شکل اندام خودتان را پيدا کنيد. آيا شما سيبي شکل هستيد ،‌يا اندام تان مانند ساعت شني است يا اينکه اندام باريکي داريد. افرادي که باريک اندام اند بايد از پوشيدن لباس‌هاي تنگ و چسبان خودداري کنند و آنهايي که هيکل شان مانند گلابي است هيچ گاه نبايد شلوارهاي گشاد بپوشند.

در اين قسمت انواع مختلف شکل و اندام را براي شما توضيح مي‌دهيم:
سيب:
افرادي که هيکل سيبي شکل دارند داراي بالاتنه بزرگي هستند ، البته اين افراد پاهاي متناسب و زيبايي هم دارند که معمولا به آن افتخار مي‌کنند.يک پيراهن تنگ کمر لاغر را بيشتر در معرض نمايش مي‌گذارد ، بنابراين اين افراد بايد بلوز و تابي به تن کنند که کمي آزاد باشد و براي به نمايش گذاشتن پاهايشان از شلوارهاي تنگ استفاده کنند.
در ترکيب رنگي نيز شما بايد براي قسمت بالاتنه از رنگ‌هاي تيره و براي شلوار يا دامن از رنگ‌هاي روشن استفاده کنيد.از پوشيدن دامن‌هاي کوتاه خودداري کنيد چرا که بالاتنه شما را بزرگتر نشان خواهد داد.

گلابي‌:
افرادي که اندامي به شکل گلابي دارند داراي پايين تنه بزرگي هستند و بالاتنه شان معمولا کوچکتر است. اين افراد بايد تاب و بلوزهاي تنگ و دامن يا شلوار آزاد بپوشند. اين مدل به شما کمک مي‌کند تا کمر خود را لاغر تر نشان دهيد و توجه اطرافيان را از پايين تنه بزرگ خود به سمت بالاتنه جلب کنيد.
اگر بالاتنه شما بسيار لاغر است از بلوزهاي يقه باز و آستين کوتاه خودداري کنيد. براي پوشاندن سينه و يا شانه‌هاي لاغر خود از گردنبند‌هاي بزرگ استفاده کنيد.


ساعت شني :
افرادي که اندام شان ساعت شني ناميده مي‌شود داراي بالاتنه بزرگ و کمر باريک و پايين تنه بزرگي هستند. بيشتر خانم‌هايي که اندام شان ساعت شني شکل است خوش لباس اند چرا که هر لباسي مي‌پوشند برازنده و متناسب شان به نظر مي‌رسد.

خلال دنداني :
خلال دنداني‌ها اندامي بسيار باريک و لاغر دارند. به هر حال ، اين افراد اندامي مانند مستطيل دارند. اين افراد بايد لباس‌هايي به تن کنند که منحني‌هاي اندام شان را نماين تر کند.
آنها مي‌توانند با پوشيدن شلوارهاي گشاد با کمر چسبان و بلوزهايي با آستين‌هاي گشاد مي‌توانند لاغر بودن خود را تا اندازهاي پنهان کنند.

اندام‌هاي پر:
اين افراد داراي سايز بزرگي هستند. شايد خانم‌هايي که در اين دسته قرار مي‌گيرند از بابت پيدا کردن لباسي مطابق با اندام شان ناراحت باشند ، معمولا اين خانم لباس‌هايي انتخاب مي‌کنند که برجستگي‌هاي بدن شان را تا اندازه اي پنهان کنند.اما بايد توجه کنيد که اين کار اشتباه بزرگي است ،‌ شما بايد برجستگي‌هاي جذاب بدن خود را به نمايش بگذاريد.

قانون کلي براي اين افراد اين است که قسمت‌هايي از اندام شان را که لاغر است برجسته کرده و قسمت‌هاي بزرگ را بپوشانند. براي نقاطي که دوست داريد توجه ديگران را کمتر به خود جلب کند ، از رنگ‌هاي تيره و خطوط عمودي استفاده کنيد. براي نواحي که دوست داريد برجسته باشند از رنگ‌هاي روشن و خطوط افقي و طرح‌هاي بزرگ و برجسته استفاده کنيد.

از الگوها و پارچه‌هايي استفاده کنيد که مي‌دانيد به شما مي‌آيند. اگر زمانيکه لباسي به رنگ سبز به تن مي‌کنيد ظاهرتان مانند بيمارها مي‌شود ، پس بايد از رنگ سبز دوري کنيد. مهم نيست چقدر رنگ سبز را دوست داريد .
اگر لباس‌هاي گلدار شما را چاق نشان مي‌دهند نبايد از اين طرح‌ها استفاده کنيد. برعکس آنهايي که لباس‌هاي گلدار چهره شان را شاداب و زيبا نشان مي‌دهد مي‌توانند در انتخاب لباس‌هايشان اين مدلها را نيز در نظر بگيرند. توجه داشته باشيد ، هر مدلي که زيبايي شما را دوچندان مي‌کند را با وسواس‌هاي بيش از حد خراب نکنيد.

مدل لباس :
آيا شما از آن دسته افرادي هستيد که عاشق لباس‌هاي چرم و يا شال گردن‌هاي رنگارنگ هستند؟ مدل‌ها ، الگو و طرح پارچه‌هايي که انتخاب مي‌کنيد سليقه و سبک فکري شما را نشان ميدهد. بين اين موارد تفاوت عمده اي وجود ندارد ، انتخاب شخصي يعني اينکه شما از کدام يکي از مدل‌ها خوشتان مي‌آيد و با آن احساس راحتي مي‌کنيد و در ضمن اين مدل با ديگر مدل‌ها متفاوت است.
مد در فرهنگ ، دوره‌هاي زماني و طراحان مختلف متفاوت است . احتمالا زمانيکه دختر بچه بوديد عاشق النگو و دستبند بوده ايد ، و حالا عاشق گردنبند و گوشواره هستيد.
هر طور که دوست داريد لباس بپوشيد اما اجازه ندهيد مارک لباس شما را تحت تاثير قرار دهد.

اگر با شلوار جين احساس راحتي بيشتر مي‌کنيد و دامن‌هاي کوتاه را دوست نداريد ، اجازه ندهيد که تحت تاثير ديگران قرار گرفته و مجبور شويد لباسي بپوشيد که علاقه اي به آن نداريد، مخصوصا اگر پاهاي زيبايي هم نداريد.
اگر خودتان را مجبور مي‌کنيد لباسي بپوشيد که دوست نداريد و يا با آن راحت نيستيد مطمئن باشيد اين احساس در ظاهر تان نيز خود را نمايان خواهد کرد. راه رفتن ، صحبت کردن ، رقصيدن شما در مهماني، همه و همه تحت تاثير اين احساس ناخوشايند خواهد بود و بدين ترتيب شما اعتماد به نفسي در خود احساس نخواهيد کرد.


منبع: www.bitrin.com
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


گلابي (20:21   1391/8/16)

معلومه که تو ايران بيشتر گلابي شکل هست تا سيب کد: 55


 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اندامتون چه شکليه؟ چگونه مطابق اندام و شخصيتمان لباس بپوشيم؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: لباس ، مد ، مدل لباس ، اندام ، هيکل ، لباس متناسب ، پيراهن ، گلابي ، ساعت شني ، سيب ، اندام پر