مسبی
راهنماي اصلاح صورت براي مردان

راهنماي اصلاح صورت براي مردان

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: مورینتز
صورت اصلاح شده و عاري از مو، از مهمـترين مشخصه هاي بهداشـت و زيبـايي در مردان است و ماشين ريش تراش و تيغ مناسب، ابزارهاي اين کار به شمار مي روند. اما براي يک اصلاح صحيح و کامل و همچنين پيشگيري از بروز صدمه هاي ناخواسته در هنگام اصلاح با تيغ، پيش زمينه هايي لازم است که در اينجا يک به يک توضيح داده شده اند.
- صورت خود را بشوئيد. بهتر است از شوينده هاي بدون الکل براي اين کار استفاده کنيد.

- منافذ پوست را باز کنيد. جهت پيشگيري از آسيب ها و التهابات پوستيِ ناشي از تماس تيغ با صورت، قبل از آغاز کار، صورت خود را با يک حوله يا دستمال گرم، حرارت دهيد. همچنين اصلاح پس از يک دوش آب گرم نيز توصيه مي شود.

- از کف ريش استفاده کنيد. به منظور حرکت آزادانه تيغ بر روي صورت، از کف ريش هاي مخصوص اصلاح صورت استفاده کنيد. مي توانيد آن را با دست يا فرچه‌ي مخصوص بر روي صورت خود بماليد.

- تيغ را در جهت رشد موهاي صورت حرکت دهيد. براي پيشگيري از بروز التهاب، به هيچ وجه در مرحله اول اصلاح، تيغ را بر خلاف جهت رشد ريش، حرکت ندهيد. بهتر است اصلاح را از شقيقه ها آغاز و تيغ را به سمت بيني و چانه حرکت دهيد. همچنين بهتر است تا حد امکان از اصلاح در خلاف جهت رشد موها (چپ تراش) اجتناب کنيد.

نکته: جهت جلوگيري از تحريک پوست، هيچ بخشي از پوست لطيف صورت را بيش از سه بار تراش ندهيد.

- پس از اصلاح پوست را با آب سرد شستشو دهيد. استفاده از آب سرد و افترشيوهاي الکل دار براي شستشو و ضدعفوني کردن پوست صورت، پس از اصلاح توصيه مي شود.

نکته: از يک تيغ بيش از سه بار جهت اصلاح صورت استفاده نکنيد. پس از هر بار استفاده آن را با آب داغ شستشو داده و به صورت ايستاده در ليواني قرار دهيد تا خشک شود. همچنين جهت جلوگيري از رشد باکتري ها، هيچگاه تيغ مرطوب را به صورت خوابيده در جايي نگذاريد.

با پيش بردن مراحل اشاره شده و رعايت موارد بهداشتي مسطور در اين راهنما، همواره صورتي تميز، بدون التهاب و بدون آسيب ديدگي خواهيد داشت.


منبع: سايت کلوب
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره راهنماي اصلاح صورت براي مردان نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: اصلاح ، صورت ، اصلاح صورت ، مردان ، اصلاح صورت مردان ، سلامت ، تيغ ، کف ، منافذ پوست