مسبی
گفتگوي خواندني با نيوشا ضيغمي و همسرش (3)

گفتگوي خواندني با نيوشا ضيغمي و همسرش (3)

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: مورینتز
از لحظه لذت مي‌ بريم

نيوشا: اميدوار هستم. به خاطر نداشته‌هايم خودم را عذاب نمي‌دهم و معتقدم دست بالاي دست زياد است. شايد اوايل آرش جا مي‌خورد، او درک مي‌کند که من هم مثل بقيه آدم‌ها هستم،‌ گريه مي‌کنم، خسته مي‌شوم و هميشه مثل جلوي دوربين در کمال سلامت و شادابي نيستم. اعتقاد دارم اگر يک زن در اوج قدرت هم که باشد، حتي رئيس‌جمهور يک مملکت هم باشد باز هم نياز دارد که به کسي تکيه کند. قبول کردم که آرش قوي‌تر از من است و به او تکيه کردم. او قطعا از من قوي‌تر است و از درون به اين معتقدم. من يک زن هستم و قرار نيست يک زن که به قدرت مي‌رسد و موفق مي‌شود، مرد شود. بايد يک زن قوي باشم.

من اداي مردها را در نمي‌آورم براي همين به مشکل برنمي‌خوريم. اگر راه بروم و بگويم من نيوشا ضيغمي هستم، قطعا او هم اعتراض مي‌کند و مي‌گويد هستي که هستي… مثلا يک زن با يک سوپراستار مرد ازدواج کند و هر روز بشنود که من ستاره هستم من… اين من! من! اصولا ريشه‌ هر خانه‌اي را نابود مي‌کند… اگر من شکست بخورم آرش هم شکست خورده پس ديگر نمي‌گويم من… ما موفق هستيم و از لحظه لذت مي‌‌بريم.

به تغيير دادن هم فکر نکنيم


نيوشا: اين روزها گفتم که شايعه اختلاف ما هم هست. هر آدمي در زندگي مشترک اختلاف دارد، اما بايد گفت‌و‌گو کرد و اختلافات را کنار گذاشت. 2تا خواهر که با هم همخون هستند هم گاهي عقايد مشترک ندارند و اختلاف پيدا مي‌کنند.هر فردي معياري در زندگي دارد، من صادقانه انتخاب درستي کردم و حالا پاي آن هم هستم. همه‌چيز را همان‌طور که هست ببينيم و بپذيريم و به تغيير دادن آدم‌ها فکر نکنيم. آدم‌ها تا 7سالگي شکل مي‌گيرند و موقع انتخاب بايد دقت کني و اولويت‌ها را درنظر بگيري و با خودت صادق باشي…


من هم خانه داري مي‌کنم
نيوشا: ما حاشيه امني براي خودمان تعريف کرديم. در هر جاي دنيا دوروبر هنرمندها حرف هست و براي مردم حاشيه اين افراد مطرح، جالب است. اين قسمت زرد را دوست ندارم و معتقدم با رفتارمان از حاشيه دوري مي‌کنيم. من همسر مردي هستم و اين نقش را پذيرفتم.
آرش هم مرا در همين‌ جايگاه پذيرفته ولي زماني که سرکار نيستم، من هم ظرف مي‌شويم و لباس‌هاي آرش را اتو مي‌کنم، غذا درست مي‌کنم و مهمان دعوت مي‌کنم. انجام کارهاي خانه هم لذت دارد من هم خانه‌داري مي‌کنم مگر اشکالي دارد.
نيوشا واقعا معصوم است


آرش: دقيقا! ما خوشبخت هستيم و پشت پرده‌‌اي وجود ندارد. اميدوارم من سنت‌شکني کرده و ثابت کنم زندگي سينمايي مي‌تواند دوام داشته باشد. هرچه با سختي‌هاي هنر آشنا مي‌شوم، صبورتر و پخته‌تر مي‌شوم. تجربه سينما را در اين 2، 3سال کسب کردم و هنوز درحال کسب تجربه‌هاي جديد هستم. آدم به اين ترتيب بزرگ مي‌شود من هم شنيدم که مي‌گويند من نيوشا را به خاطر ستاره بودن انتخاب کردم، ذهنيتي از نيوشا داشتم که بعد از ازدواج ديدم او از تصور من خيلي هم بهتر است. معصوميت و خوبي نيوشا، درست مثل صورتش است.


کار من بازار است و ما هنوز به رسوم کاسبي معتقد هستيم. در بازار اگر کسي دچار مشکل شود، بزرگان زير پروبال او را مي‌گيرند و همه مرام و معرفت دارند اما مشکل سينما اين است که آدم‌ها به هم بي‌محبت هستند. در صورتي‌که هنر با احساس توام است!

توقع آدم از هنرمندها خيلي بيشتر از اينهاست چون آنها با روح و احساس کار مي‌کنند اما در بازار روح و معرفت انگار بيشتر حکمفرماست. اي کاش سينما هم بزرگ‌تر و ريش‌سفيدي داشت، بزرگ‌تري که حرمت داشت. در سينما همه من هستند و به سفت کردن جايگاه خود فکر مي‌کنند.


تاييد من براي نيوشا خيلي مهم است

آرش: نيوشا اگر در روز هزارتا تائيد هم بگيرد و همه دنيا از او تعريف کنند، تائيد و تعريف من برايش جايگاه ويژه‌اي دارد.

نيوشا: دقيقا همين‌طور است. تحسين جامعه و مردم با تحسين آرش زمين تا آسمان متفاوت است. آدم‌هايي که در خانه و روابط شخصي تامين نباشند، درزندگي حرفه‌اي موفق نيستند و رفتارهاي غيرعادي دارند. اگر در خانه تائيد شوي و در جامعه خيلي دچار مشکل نمي‌شوي که در خانه خلاء عاطفي داشته باشي. استار بودن يک عمر دارد پس مهم‌ترين قضيه همين تامين عاطفه از طرف همسر و خانواده است. همه خستگي‌هاي روزانه‌ام با جمله دوستت دارم آرش از بين مي‌رود. اگر روزي همه داشته‌هاي امروزم را نداشته باشم، تکيه‌گاهم، يعني آرش به من آرامش مي‌دهد… حرمت خانواده برايم خيلي زياد است…


آرش: من تمام انرژي‌ام از خانه است. اگر همسرم خسته و غمگين باشد من هم همان مود را مي‌گيرم. اينکه مي‌گويند هنرمندها مودي‌اند، نه، همه آدم‌ها اينطور هستند. شايد هنرمندها حساس‌تر هستند. چارچوبي که سلامت باشد و تکليف زندگي‌اش معلوم باشد به او کمک مي‌کند.


نيوشا: خب، نوسانات دلار مد آرش را هم عوض مي‌کند و من تحمل مي‌کنم. (صداي خنده)


آرش: مرداني که تجارت مي‌کنند به نظرم در خط مقدم جبهه هستند و اميدوارم ايراني‌ها در همه‌جا موفق باشند. سربلندي ايران، آرزوي من است. اين روزها در حال جنگ هستيم و اين بحران‌ها همه‌ ما را درگير کرده است. قديم‌ها جنگ با زور بازو بود اما امروز همه در اين جنگ حضور دارند. اميدوارم براي ايران بجنگيم و سربلند باشيم.


منبع: سايت کلوب
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره گفتگوي خواندني با نيوشا ضيغمي و همسرش (3) نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: نيوشا ضيغمي ، زندگي بازيگران ، بازيگري ، زندگي خصوصي بازيگران ، همسر نيوشا ضيغمي ، زندگي خصوصي