مسبی
ابرطوفان «سندي» و بحران مسکن براي شهروندان آمريکا

ابرطوفان «سندي» و بحران مسکن براي شهروندان آمريکا

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: مورینتز
«اندرو کومو» فرماندار و « مايکل بلومبرگ» شهردار ايالت نيويورک هشدار دادند که با نزديک شدن زمستان، ده‌ها هزار نفر از مردم نيويورک که به دنبال وقوع ابرطوفان «سندي» خانه‌هاي خود را از دست داده‌اند، با مشکل کمبود مسکن مواجه هستند.

پس از چند روز کوتاهي مسوولان نيويورک و نيوجرسي در امدادرساني به مردم طوفان‌زده اين مناطق، سازمان‌هاي دولتي تلاش مي‌کنند تا مردم را از پناهگاه‌ها به آپارتمان‌ها و هتل‌ها منتقل کنند.

گزارش‌هاي رسيده حاکي از آن است که نزديک به دو ميليون خانوار در نيويورک و نيوجرسي با قطعي برق روبرو هستند و با مشکلاتي از قبيل کمبود سوخت و بنزين دست و پنجه نرم مي‌کنند.

ابرطوفان سندي سواحل شرقي آمريکا را با سرعتي بيش از 130 کيلومتر در ساعت درنورديد و دستکم 110 کشته که 44 نفر آنها در نيويورک بوده‌اند، در آمريکا و کانادا جان خود را از دست دادند.

فرماندار نيويورک در يک کنفرانس خبري و پس از ملاقات با مسوولان خدمات رساني به مناطق طوفان زده گفت: «مردم در خانه‌هايي زندگي مي‌کنند که قابل زيست نيستند و وقتي دماي هوا کاهش يابد و خانه‌ها گرم نباشد زندگي در آنها امکان پذير نخواهد بود.»

کومو گفت: مردم دوست ندارند خانه هاي خود را ترک کنند اما دماي هوا مسئله ساز خواهد بود. در نتيجه لازم است که به سرعت راه حلي براي مسکن موقتي و دائمي دهها هزار نفر پيدا کرد. طراحي سيستمي براي حل اين مشکل مسئله اصلي بحث ما بود.

بلومبرگ نيز در تأکيد سخنان کومو تصريح کرد که 30 تا 40 هزار نفر در اين ايالت به مسکن نياز دارند و از مردمي که برق ندارند خواست تا منازل خود را ترک کنند زيرا سرما خطر مرگ را براي آنها به همراه خواهد داشت.

گزارش‌ها حاکي از آن است که مقامات شهر نيويورک براي مردم اين شهر پناهگاه باز کرده‌اند و به ساکنان شهر پتو مي‌دهند.


منبع: خبرگزاري فارس
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ابرطوفان «سندي» و بحران مسکن براي شهروندان آمريکا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: طوفان سندي ، ويراني ، نيويورک ، نيوجرسي ، مردم آمريکا ، پناهگاه ، بي خانمان ، دولت آمريکا ، آمريکا ، طوفان ، سندي