مسبی
پاسخگونبودن مسئولان دولتي مجلس رامجبور به سوال از رئيس جمهور کرد

پاسخگونبودن مسئولان دولتي مجلس رامجبور به سوال از رئيس جمهور کرد

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: مورینتز
نماينده مردم ايلام گفت: مسئولان اقتصادي دولت براي ارائه پاسخ به مجلس دعوت شدند اما پاسخ قانع‌کننده‌اي به سوالات ندادند، تا اينکه نمايندگان مجلس تصميم گرفتند از طريق رئيس جمهور به دنبال پاسخ سئولات باشند.
احمد شوهاني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: موضوع سئوال از رئيس جمهور موضوعي دنباله‌دار است.

وي ادامه داد: موضوعاتي مانند گراني، افزايش تصاعدي نرخ ارز و ... سبب نارضايتي‌هايي در جامعه و در بين نمايندگان مجلس شده که بايد مسئولان امر پاسخگوي اين موارد باشند.

اين نماينده مجلس اضافه کرد: تاکنون هر مسئولي که به مجلس دعوت مي‌شد پاسخ روشني به معضلات طرح شده از سوي نمايندگان ارائه نمي‌داد.

شوهاني تصريح کرد: به عنوان مثال وزير اقتصاد از ارائه پاسخ روشن طفره مي‌رفت و يا اينکه بانک مرکزي به هيچ عنوان حاضر به حضور در مجلس و پاسخگويي به نمايندگان مجلس نشده است.

نماينده مردم ايلام، ايوان، مهران، ملکشاهي، سيروان و چرداول در مجلس شوراي اسلامي گفت: افزون بر اين ديگر مسئولان اقتصادي دولت نيز براي ارائه پاسخ به مجلس دعوت شدند اما پاسخ قانع‌کننده‌اي به سوالات ندادند، تا اينکه نمايندگان مجلس تصميم گرفتند که حتما از طريق رئيس جمهور به دنبال پاسخ سئولات خود باشند.

وي ادامه داد: افزايش قيمت ارز سبب نگراني در بين نمايندگان مجلس و مردم شده که مهم‌ترين موضوع روز جامعه است.

اين نماينده مجلس اضافه کرد: به نظر مي‌رسد طرح سئوال از رئيس جمهور در يک فضاي آرام از نيازهاي نظام است که بايد ضمن رعايت عدم التهاب در جامعه به اين مهم عنايت شود.

شوهاني تصريح کرد: در حال حاضر قيمت ارز در بازار همان قيمت‌هاي گذشته و گران است که اين مشکلات فراواني را به وجود آورده و مردم را دچار نگراني کرده است.

نماينده مردم ايلام، ايوان، مهران، ملکشاهي، سيروان و چرداول در مجلس شوراي اسلامي گفت: انتظار نمايندگان اين است که دولت در نخستين فرصت قيمت ارز را به نرخ واقعي خود نزديک کند.

وي ادامه داد: رئيس جمهور مسئول دولت است و بايد براي رفع مشکلات موجود چاره‌انديشي کند و در اين راه بايد بيش از گذشته تلاش کرد.

نماينده مردم ايلام، ايوان، مهران، ملکشاهي، سيروان و چرداول در مجلس شوراي اسلامي گفت: من به عنوان نماينده مردم استان ايلام موافق سوال از رئيس جمهور هستم و بايد در راه رفع مشکلات اقتصادي تلاش بيشتري صورت پذيرد.


منبع: خبرگزاري فارس
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره پاسخگونبودن مسئولان دولتي مجلس رامجبور به سوال از رئيس جمهور کرد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سوال از رئيس جمهور ، رئيس جمهور ، مسئولان اقتصادي دولت ، اقتصاد کشور ، نماينده مجلس ، نماينده ايلام